Sukcesy sportowe w roku szkolnym 2018/2019

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 1 =
Sukcesy uczniów osiągnięte we współzawodnictwie sportowym wewnątrzszkolnym, międzyszkolnym, rejonowym, wojewódzkim i ogólnopolskim.
TENIS STOŁOWY
Tenisiści przodowali w Turnieju Mikołajkowym

W tradycyjnie organizowanym, corocznie przez piotrkowski OSiR, Mikołajkowym Turnieju Tenisa Stołowego bardzo dobrze zaprezentowała się reprezentacja SP nr 12 Piotrków Tryb.
Nasza eksportowa ekipa w składzie: Marta Nadajewska, Adrian Juszyński, Natan Krawczyk, Wiktor Maciołek, Aleksander Juszyński i Adam Majchrzak wywalczyła same czołowe lokaty.

W swoich kategoriach wiekowych 2007 i młodszych wśród dziewcząt:  Marta Nadajewska była trzecia, a wśród chłopców: Adrian Juszyński drugi, Wiktor Maciołek trzeci, a Natan Krawczyk czwarty. W kategorii wiekowej 2005 i młodsi, wśród chłopców zwyciężył Aleksander Juszyński, a Adam Majchrzak był drugi.

Triumfatorzy otrzymali z rąk organizatora puchary, medale i nagrody rzeczowe.
 
Tenisiści dziewiątą drużyną w województwie

Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 12 Piotrków Tryb. w składzie: Adrian Juszyński, Bartosz Kwapisz i Wiktor Maciołek, pod opieką nauczyciela wf, a zarazem instruktora tenisa stołowego – Wiesława Kozicy, w finale drużynowych mistrzostw województwa szkół podstawowych klas IV – VI – Igrzyska Dzieci, rozegranym 28.11.2018 w hali sportowej w Rawie Mazowieckiej, wywalczyła 9 miejsce.
Dwunastodrużynowy finał rozpoczęto weryfikacją, a potem, jak zwykle losowaniem czterech grup po trzy zespoły. Ekipa SP nr 12 trafiła do grupy 4. W pierwszym meczu nasi zawodnicy ulegli 2:3 SP nr 5 Ozorków, a w drugim 0:3 SP nr 2 Wieruszów i nie uzyskali awansu z grupy.

Nasi zawodnicy wystąpili w tych zawodach po raz pierwszy, a znalezienie się wśród w 12 drużyn w województwie należy uznać za dobry rezultat. Należy szacować, że do wstępnych etapów miejskich i gminnych, łącznie w całym województwie przystąpiło do rywalizacji około 150 drużyn, toteż wywalczenie dziewiątego miejsca w województwie przez naszych reprezentantów, jest zdecydowanie zadowalającym osiągnięciem, tym bardziej, że dwóch z nich to uczniowie klasy IV.Tenisiści dziewiątą drużyną w województwie

Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 12 Piotrków Tryb. w składzie: Adrian Juszyński, Bartosz Kwapisz i Wiktor Maciołek, pod opieką nauczyciela wf, a zarazem instruktora tenisa stołowego – Wiesława Kozicy, w finale drużynowych mistrzostw województwa szkół podstawowych klas IV – VI – Igrzyska Dzieci, rozegranym 28.11.2018 w hali sportowej w Rawie Mazowieckiej, wywalczyła 9 miejsce.
Dwunastodrużynowy finał rozpoczęto weryfikacją, a potem, jak zwykle losowaniem czterech grup po trzy zespoły. Ekipa SP nr 12 trafiła do grupy 4. W pierwszym meczu nasi zawodnicy ulegli 2:3 SP nr 5 Ozorków, a w drugim 0:3 SP nr 2 Wieruszów i nie uzyskali awansu z grupy.

Nasi zawodnicy wystąpili w tych zawodach po raz pierwszy, a znalezienie się wśród w 12 drużyn w województwie należy uznać za dobry rezultat. Należy szacować, że do wstępnych etapów miejskich i gminnych, łącznie w całym województwie przystąpiło do rywalizacji około 150 drużyn, toteż wywalczenie dziewiątego miejsca w województwie przez naszych reprezentantów, jest zdecydowanie zadowalającym osiągnięciem, tym bardziej, że dwóch z nich to uczniowie klasy IV.
 
Trwa dobra passa tenisistów

Dopiero co sukcesem zakończył się udział w Drużynowych Mistrzostwach Województwa Łódzkiego szkół podstawowych i gimnazjów reprezentantów SP nr 12 w składzie: Aleksander Juszyński, Adam Majchrzak, Miłosz Renkiel, którzy po zdobyciu mistrzostwa Piotrkowa Tryb. i wicemistrzostwie w rejonie bełchatowskim wywalczyli 9 miejsce wśród około 150 szkół w naszym województwie, a już ich młodsi koledzy z klas IV-VI, nie odpuszczając idą, jak na razie „krok w krok”, ich śladem.
Reprezentacja pod fachowym okiem instruktora tenisa stołowego, a zarazem nauczyciela wf Wiesława Kozicy z SP nr 12 w składzie: Adrian Juszyński, Bartosz Kwapisz i Wiktor Maciołek, także po wywalczeniu mistrzostwa miasta, zdobyła drugie miejsce w mistrzostwach rejonu Bełchatów, będącymi jednocześnie półfinałem mistrzostw województwa i także wywalczyła z drugiego miejsca awans do dwunastozespołowego finału mistrzostw województwa, który odbędzie się 28 listopada w Rawie Mazowieckiej.

W mistrzostwach rejonu Bełchatów, rozegranych 13.11.2018 roku w Dobryszycach, SP nr 12 reprezentowały jednak dwa zespoły, zarówno dziewcząt, jak i wspomnianych chłopców. Dziewczętom, które rywalizowały wśród 8 drużyn systemem „do dwóch przegranych” w składzie: Marta Nadajewska i Natalia Krawczyńska w pierwszym meczu udało się wygrać 3:1 z SP nr 8 Bełchatów. W drugim, trudniejszym spotkaniu, SP nr 12 uległa 1:3 SP Sulmierzyce i potem SP Gidle 1:3. W meczu o miejsce 5-6 nasze zawodniczki uległy SP Siemkowice 2:3.
 
W tenisie stołowym sukcesy sypią się „jak z rękawa”

To popularne porzekadło, że sukcesy „sypią się jak z rękawa”, przylgnęło już od lat do naszych tenisistów stołowych.
W ramach Igrzysk Dzieci w sali gimnastycznej SP nr 16, 7 listopada 2018 rozegrano Drużynowe Mistrzostwa Piotrkowa Trybunalskiego w tenisie stołowym chłopców szkół podstawowych klas IV-VI. Wspaniale zaprezentowała się w nich reprezentacja SP nr 12 Piotrków Tryb. w składzie: Adrian Juszyński, Bartosz Kwapisz, Wiktor Maciołek i Natan Krawczyk w asyście trenerskiej nauczyciela wf Wiesława Kozicy, zdobywając tytuł mistrzów.

Turniej rozgrywano najpierw systemem grupowym, a następnie najlepsi grali w ścisłym finale. Nasi reprezentanci, choć najmłodsi w stawce 8 drużyn, nie mieli sobie równych i wszystkie mecze, podobnie, jak ich starsi koledzy z klas VII-VIII, wygrali po 3:0, nie tracąc nawet jednego seta!!! Kolejno pokonali SP nr 3, SP nr 2, SP nr 8 i w finale SP nr 16.

Reprezentanci SP nr 12 zostali więc drużynowymi mistrzami Piotrkowa Trybunalskiego i z tego tytułu  uzyskali awans, podobnie jak reprezentacja dziewcząt, do kolejnego etapu rozgrywek, czyli do półfinału wojewódzkiego
Dziewczęta Wicemistrzyniami Miasta w tenisie

W sali gimnastycznej SP nr 16, w ramach Igrzysk Dzieci, 6 listopada 2018 rozegrano Drużynowe Mistrzostwa Piotrkowa Trybunalskiego w tenisie stołowym dziewcząt szkół podstawowych klas IV-VI.
Bardzo dobrze zaprezentowała się w nich reprezentacja SP nr 12 Piotrków Tryb. w składzie: Marta Nadajewska i Natalia Krawczyńska w asyście trenerskiej nauczyciela wf Wiesława Kozicy.

Turniej rozgrywano najpierw systemem grupowym.

Nasze reprezentantki w pierwszym bardzo trudnym meczu trzyzespołowej grupy B pokonały 3:2 SP nr 3, a potem już łatwiej 3:1 SP nr 13. W finale spotkały się zwycięskie zespoły obu grup. Tutaj minimalnie lepsza okazała się reprezentacja SP nr 5, która wygrała z naszymi zawodniczkami 3:2, choć SP nr 12 w decydującym meczu miała piłkę meczową.

Dziewczęta z „dwunastki” zostali więc drużynowymi wicemistrzyniami Piotrkowa Trybunalskiego i z tego tytułu  uzyskały awans do kolejnego etapu rozgrywek, czyli do półfinału wojewódzkiego, który odbędzie się piątek 16.11.2018 w dobrze znanych nam Dobryszycach.
Tenisiści 9 drużyną w województwie

Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 12 Piotrków Tryb. w składzie: Aleksander Juszyński, Adam Majchrzak i Miłosz Renkiel pod opieką nauczyciela wf, a zarazem instruktora tenisa stołowego – Wiesława Kozicy, w finale drużynowych mistrzostw województwa szkół podstawowych i gimnazjów, rozegranym w hali sportowej w Białej Rawskiej, wywalczyła 9 miejsce.
Dwunastodrużynowy finał rozpoczęto weryfikacją, a potem, jak zwykle losowaniem czterech grup po trzy zespoły. Ekipa SP nr 12 trafiła do grupy 2. W pierwszym meczu nasi zawodnicy ulegli 0:3 SP Mierzyn, a w drugim 2:3 SP Piątkowisko i nie uzyskali awansu z grupy.

Należy szacować, że do wstępnych etapów miejskich i gminnych, łącznie w całym województwie przystąpiło do rywalizacji około 150 drużyn, toteż wywalczenie dziewiątego miejsca w województwie przez naszych reprezentantów, jest zdecydowanie zadowalającym osiągnięciem.
SP12 znów w finale wojewódzkim w tenisie stołowym!!!

W Hali Sportowej przy ul. Leśnej w Dobryszycach 29 października rozegrano Półfinał Drużynowych Mistrzostw Województwa Łódzkiego w tenisie stołowym chłopców klas VII-VIII i szkół gimnazjalnych.
Znów bardzo udanie wystąpiła w nich reprezentacja SP nr 12 Piotrków Tryb.  która tydzień wcześniej  wywalczyła tytuł mistrza Piotrkowa Trybunalskiego.

Nasi chłopcy wystąpili w składzie: Aleksander Juszyński, Adam Majchrzak i Miłosz Renkiel w asyście trenerskiej nauczyciela wf Wiesława Kozicy. Turniej rozgrywano tym razem systemem grupowym „każdy z każdym”.

W pierwszym meczu grupy eliminacyjnej nasi reprezentanci pokonali 3:0 SP Gidle, a w drugim 3:1 SP 4 Bełchatów, awansując do grupy finałowej z pierwszego miejsca. Tu z zaliczonym zwycięstwem z meczu z SP 4 Bełchatów 3/1 pokonali jeszcze 3/1 SP 3 Bełchatów oraz ulegli zwycięzcom całego turnieju SP 3 Radomsko 0/3, zajmując drugie miejsce.

Wicemistrzostwo siódmoklasistów z „dwunastki” zapewniło im, w tym składzie, trzeci awans do finałowego turnieju mistrzostw województwa łódzkiego, który odbędzie się w Rawie Mazowieckiej.
Bez straty seta chłopcy Mistrzami Miasta w tenisie

W sali gimnastycznej Gimnazjum nr 1 22 października 2018 rozegrano Drużynowe Mistrzostwa Piotrkowa Trybunalskiego w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym chłopców szkół podstawowych klas VII-VIII, gimnazjalnych i LO.
Wspaniale zaprezentowała się w nich reprezentacja SP nr 12 Piotrków Tryb. w tradycyjnym od lat składzie: Aleksander Juszyński, Adam Majchrzak i Miłosz Renkiel w asyście trenerskiej nauczyciela wf Wiesława Kozicy. Turniej rozgrywano najpierw systemem grupowym, a od półfinałów pucharowym.

Nasi reprezentanci, choć najmłodsi w stawce 7 drużyn, nie mieli sobie równych i wszystkie mecze wygrali po 3:0, nie tracąc nawet jednego seta!!! Kolejno pokonali SP nr 13, ZSP nr 1, IV LO i w finale SP nr 3.

Siódmoklasiści z „dwunastki” zostali więc drużynowymi mistrzami Piotrkowa Trybunalskiego i z tego tytułu  uzyskali oni awans do kolejnego etapu rozgrywek, czyli do mistrzostw rejonu, które odbędą się już w kolejny poniedziałek 29.10.2018 w dobrze znanych im Dobryszycach.
 
LEKKOATLETYKA
4 miejsce w Rejonie w sztafetach

Dnia 17 października 2018 r.  nasi uczniowie wystartowali w Półfinale  Mistrzostw Województwa w Sztafetowych Biegach Przełajowych, które odbyły się w Zelowie.
W zawodach wzięło udział 8 szkół podstawowych (mistrzowie i wicemistrzowie gmin).  Zarówno sztafeta dziewcząt jak i chłopców wywalczyła IV miejsce w rejonie. Gratulujemy.

Opiekunem  drużyny była: Małgorzata Franas i Renata Jadwiszczak
 


III miejsce w Sztafetach Lekkoatletycznych

W dniu 8.10.2018 r.  w ramach Igrzysk Młodzieży  Szkolnej odbyły się sztafetowe zawody lekkoatletyczne.
Uczniowie naszej szkoły z rocznika 2004 i 2005 uzyskali następujące wyniki: dziewczęta III miejsce i chłopcy III miejsce.

Opiekunką chłopców była Agata Wypych, a dziewcząt Radosław Zyga. Gratulujemy!
 
 
Awans do półfinałów mistrzostw województwa!!!

Dnia 8 października na stadionie Concordii reprezentacja chłopców naszej szkoły uczestniczyła w Mistrzostwach Miasta w sztafetowych biegach przełajowych. Drużyna składała się z 8 zawodników , a każdy z nich miał do przebiegnięcia dystans 800 metrów. Chłopcy wywalczyli II miejsce i podobnie jak w poprzednich latach, awansowali do półfinałów  mistrzostw województwa.
Opiekunem drużyny jest Małgorzata Franas.
Skład  zespołu:
 • Filip Rogoziński VIe
 • Paweł Ryżewski VIe
 • Szymon Walasek VIb
 • Michał Chojwa VIs
 • Mikołaj Błaszczyk VIb
 • Kacper Marchlewicz VII s
 • Jakub Kuśmierek VId
 • Maciej Pstrokoński VIe
 • Kacper Dziadczyk VIe
 • Jan Gajda Ve
 • Arkadiusz Gos Vc
 • Adrian Godlewski Vc
Dziewczęta Mistrzyniami Miasta w biegach

Dnia 8 października na stadionie „Concordia” odbyły się Mistrzostwa Miasta w Sztafetowych Biegach Przełajowych dziewcząt w ramach Igrzysk Dzieci. Nasze dziewczęta od początku zdobyły dużą przewagę i w pięknym stylu utrzymały ją do końca, wykazując się doskonałą kondycją fizyczną. Dziewczęta awansowały do półfinału mistrzostw województwa, które odbędą się 17 października w Zelowie.

Sztafetę do zawodów przygotowała Renata Jadwiszczak.

A oto złote medalistki:
Julianna Anglart, Matylda Głowacka, Zuzia Wiernicka, Nina Kaczmarek, Natalia Krawczyńska, Julia Schindler, Kasia Adaczyńska, Natalia Wysocka, Wiktoria Dulin, Julia Dziadczyk.
 
Udany występ naszych biegaczy i biegaczek!

20.09.2018 r. odbyły się indywidualne biegi przełajowe dziewcząt i chłopców.
W kategorii dziewcząt reprezentowały naszą szkołę: Lorek Joanna 7b, która zajęła 6 miejsce w generalnej klasyfikacji oraz Lasota Aleksandra, również z 7b, która bieg zakończyła na 15 pozycji. Należy zaznaczyć, że dziewczęta rywalizowały z dwa lata starszymi od siebie uczestniczkami.
 
Reprezentantami naszej szkoły byli: Żegota Marcel z 7d, który uplasował się na 5 pozycji, Misiewicz Adrian z 7h z ósmą pozycją, Woźniakowski Dawid z 8e, który zajął 12 miejsce oraz Tymanowski Gerard z 8f i Król Jakub z 8g.
 
 Wielkie gratulacje dla uczestników! Opiekunem grupy był Andrzej Kozieł.
 

PŁYWANIE
Świetne wyniki w Mistrzostwach Miasta w pływaniu

Dnia 27 kwietnia 2019 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w  Mistrzostwach Piotrkowa Trybunalskiego w pływaniu klas IV – VI w ramach kampanii "Zachowaj trzeźwy umysł".
 
Najlepszy czas w naszej drużynie uzyskała: Matylda Głowacka, która zajęła wśród klas 6 - I miejsce z czasem 15,91 s. oraz Maja Kaflak z klasy 4, która również stanęła na najwyższym podium. III miejsce w swojej kategorii wiekowej zajęła Alicja Nowakowska z klasy 5c.

Naszą szkołę reprezentowały również: Nela Tomaszczyk, Irena Nowak, Maja Wachowska, Julia Głowacka, Patrycja Burzyńska.

Zawodnicy reprezentujący naszą szkołę zajęli w klasyfikacji drużynowej III miejsce, a opiekunami naszych pływaków byli Renata Jadwiszczak i Radosław Zyga.
 
II miejsce w sztafetach pływackich

28 listopada 2018roku na pływalni przy ul. Belzackiej odbyły się zawody drużynowe w pływaniu w ramach Mistrzostw Miasta w Sztafetach Pływackich.
SP 12 reprezentowały m.in. dwie drużyny chłopców w ramach Igrzysk Dzieci (6x25m; rocznik 2006 i młodsi) zajęliśmy IV miejsce z czasem 2:08:43min przed SP 3 III miejsce (2:05:50min),  SP 16 II miejsce ( 2:02:63 min) i SP 2 I miejsce (1:53:91min).

Do punktacji drużynowej zliczane były również punkty za starty indywidualne w stylach. Tu sukces odniósł uczeń Igor Szafranek w stylu dowolnym na dystansie 25m z czasem 18,40s zajmując II miejsce. Skład drużyny: Adaszek Krzysztof, Ceran Tomasz,Czerwiński Sebastian,Pietrzyk Wiktor, Nowakwski Tobiasz, Szafranek Igor, Dajcz Mateusz, Koźlik Piotr.
 
W ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej (sztafeta pływacka 6x50m, rocznik 2005 i 2004) SP12 zajęła II miejsce z czasem 3:31:95 min przed SP 2 I miejsce ( 3:18:70min). Za drużyną naszej szkoły na III miejscu uplasowała się SP10 z czasem (3:54:18 min), IV miejsce przypadło SP13 (4:14:05min).
I miejsce SP 2 ( 3:18:70)
II miejsce SP 12 (3:31:95)
III miejsce SP10 ( 3:54:18)
IV miejsce SP13 (4:14:05)

Do klasyfikacji ogólnej zliczone były punkty za starty indywidualne uczniów na dystansie 50m:
Wiktor Bąbol-styl klasyczny II miejsce, z czasem 44,78s
Leon Doleciński- styl motylkowy III miejsce, z czasem 42,71s
Patryk Grzesik- styl dowolny II miejsce, z czasem 36,18s

Skład drużyny pływackiej: Bąbol Wiktor, Doleciński Leon, Grzesik Patryk, Kwapiński Maciej, Pietrzyk Dawid, Renkiel Miłosz.
Opiekunem drużyny był nauczyciel wychowania fizycznego Radoslaw Zyga
 
Dziewczęta trzecią drużyną w pływaniu

Dnia 28 listopada 2018 r. na basenie przy ulicy Belzackiej odbyły się Mistrzostwa Miasta w Pływaniu Sztafetowym dziewcząt w ramach Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej.
Do zawodów zgłosiło się osiem szkół podstawowych Sztafeta składała się z 6 zawodniczek, które miały do pokonania 25 m stylem dowolnym (rocznik 2006 i młodsi) i 50 m (rocznik 2003 – 2005). Dziewczęta  startowały również  w konkurencjach indywidualnych stylem dowolnym, klasycznym, grzbietowym i motylkowym.
Dziewczęta z klas VI – V zajęły III miejsce, natomiast dziewczęta z klas starszych uplasowały się na IV miejscu.

Skład drużyny dziewcząt -rocznik 2006 i młodsi:
Matylda Głowacka, Natalia Krawczyńska, Irena Nowak, Alicja Nowakowska, Nela Tomaszczyk, Zuzanna Wiernicka

Skład drużyny dziewcząt rocznik -2003 - 2005:
Maja Gudź, Anna Kołowrotkiewicz, Oriana Malinowska, Amelia Mikusek, Oliwia Tomaszczyk, Wiktoria Wachowska

Opiekunem zespołu była Renata Jadwiszczak.
PIŁKA RĘCZNA
Piłkarki ręczne najlepsze w województwie!!!

Dnia 7 grudnia w Łodzi odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w piłce ręcznej dziewcząt. Dziewczęta Szkoły Podstawowej nr 12 wygrały turniej zostając najlepszą drużyną żeńską województwa łódzkiego!!!
Rywalizowało w nim sześć najlepszych zespołów z naszego województwa - z Piotrkowa, Łódzi, Wielunia, Budziszewic, Białej Rawskiej i Dalikowa. Mecze rozgrywane były w dwóch grupach. Z grupy drużyna SP12 wyszła z I miejsca i w finale zmierzyła się z zespołem z Białej Rawskiej, który pokonała 10:6. Zespół do zwycięstwa poprowadziła Małgorzata Franas.

Skład mistrzowskiego zespołu:
Martyna Warych, Nina Kaczmarek, Katarzyna Adaczyńska, Aleksandra Gajda, Nikola Malinowska, Martyna Łęgowiak, Julia Stępień, Natalia Krawczyńska, Julianna Anglart, Julia Jakubik, Laura Stańczyk, Wiktoria Kowalska, Julia Schindler
 
Srebro dla piłkarzy ręcznych

Dnia 21 listopada w hali sportowej "Relax" odbyły się Mistrzostwa Miasta w piłce ręcznej chłopców z rocznika 2006-2007.
Do zawodów przystąpiło pięć piotrkowskich szkół. Turniej rozegrano systemem "każdy z każdym".
Nasi chłopcy pokazali duże umiejętności pokonując w pięknym stylu SP 13 (10:2), SP 11(11:1)oraz SP 5 (3:2) w karnych. Ulegli jedynie piłkarzom trenującym w klubie sportowym "Piotrkowianin" z SP 16.

Skład drużyny:
Kacper Marchlewicz,  Jan Król, Wiktor Krasowiak, Michał Chojwa, Miłosz Mazur, Paweł Ryżewski, Filip Rogoziński, Maciej Pstrokoński, Kacper Dziadczyk, Adrian Godlewski, Hubert Bujakowski, Michał Depa, Seweryn Kędra, Igor Kowalski, Piotr Majewski, Kuba Światek.

Trenerem naszego zespołu jest Renata Jadwiszczak.
Dziewczęta zagrają w Finale Wojewódzkim!

Dnia 23 listopada w hali sportowej „Relax” w Piotrkowie Tryb. odbył się półfinał Mistrzostw Województwa Łódzkiego w Piłce Ręcznej dziewcząt.
Zawodniczki z naszej szkoły pokonały zdecydowanie  zespoły z Lgoty Wielkiej (9:1), Pajęczna (6:1) i Bełchatowa (12:4), awansując do finału wojewódzkiego.

Na sukces zapracowały sobie dziewczęta wspaniałą grą  zespołową zarówno w ataku , jak i w obronie. Trenerem zespołu jest Małgorzata Franas.
 
Dziewczęta Mistrzyniami Miasta w piłce ręcznej!

Dnia 19 listopada w hali sportowej „Relax” w  ramach Igrzysk Dzieci zostały rozegrane Mistrzostwa Miasta w piłce ręcznej dziewcząt.
 
Nasze dziewczęta okazały się bezkonkurencyjne , wygrały wszystkie mecze i zdobyły tytuł Mistrzyń Miasta. Pokonały kolejno SP16 (5:4), SP 2 (8:1), SP 5 (11:3) i SP 11 (4:1).
Trenerem zespołu jest Małgorzata Franas.

Złote medalistki:
Nina Kaczmarek
Katarzyna Adaczyńska
Aleksandra Gajda
Nikola Malinowska
Martyna Łęgowiak
Julia Stępień
Martyna Warych
Natalia Krawczyńska
Julianna Anglart
Julia Jakubik
Laura Stańczyk
Wiktoria Kowalska
Julia Schindler
 
Piłkarze ręczni Wicemistrzami Miasta

Dnia 9 listopada w hali SP nr 2 odbyły się Mistrzostwa Miasta w piłce ręcznej chłopców rocznik 2003 - 2005.
Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”.  Uczestnicy turnieju wykazali się dużymi umiejętnościami i pokazali grę na bardzo wysokim poziomie. Nasi zawodnicy pokonali LO nr 4, SP nr2 oraz SP nr 10. Ulegli jedynie SP16 i ostatecznie wywalczyli II miejsce.                                               
Trenerem naszego zespołu jest Renata Jadwiszczak

Oto nazwisko naszej reprezentacji:  Patryk Grzesik, Olaf Świderek,  Mateusz Miara,  Mateusz Miara,  Mikołaj Nowak, Jakub Gaj, Bartek Wiśniewski, Miłosz Renkiel, Wiktor Bąbol, Patryk Stanik, Olek Juszyński, Radek Misztela, Alan Dudkiewicz
 
Srebro dla piłkarek ręcznych!

Dnia 7 listopada w SP2,  w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej odbyły się Mistrzostwa Miasta w piłce ręcznej dziewcząt.
Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”. Dziewczęta z naszej szkoły zaprezentowały wspaniałą formę. Pokonały SP 10 (14;1) i SP16 (10:2).Uległy jedynie drużynie dziewcząt  z SP2 . W turnieju musiały  zmierzyć się z dziewczętami starszymi z dwóch szkół (rocznik 2003) więc  zdobycie II miejsca jest dużym sukcesem.

Trenerem naszej reprezentacji jest Małgorzata Franas.

Srebrne medalistki:
Dominika Stefańska, Julia Baraniuk, Julia Gajda, Wiktoria Ezsias, Magdalena Skoczek, Oliwia Tomaszczyk, Oriana Malinowska, Nikola Milewicz, Anita Olczyk, Oliwia Brylikowska, Julia Szyszkowska, Wiktoria Dawidowicz, Zuzanna Kardas
Julia Swistak
PIŁKA NOŻNA
„A miało być tak pięknie….”

We wtorkowe przedpołudnie 4 czerwca 2019 roku na boisku w Rząśni rozegrano Półfinał Wojewódzki Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych w piłce nożnej dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej, będący jednocześnie Mistrzostwami Rejonu Bełchatów.
Jako mistrz Piotrkowa Trybunalskiego w imprezie tej wystartowały zawodniczki SP nr 12 Piotrków Tryb., które pod opieką trenerską nauczyciela wf Wiesława Kozicy wywalczyły… pechowo 3 miejsce. Po dwóch wygranych po 2:1 z SP Strzelce Wielkie i SP 3 Bełchatów nasza drużyna z 6 punktami prowadziła w tabeli. Wystarczył remis bądź wygrana. Niestety niepotrzebna porażka w ostatnim wyrównanym meczu 0:2 z Gimnazjum z Lgoty Wielkiej sprawiła, że trzy drużyny uzyskały po 6 pkt. Po obliczeniu bilansu bramkowego okazało się, że to SP nr 12 ma najbardziej niekorzystny.

„A miało być tak pięknie…”, jak w słowach piosenki „Elektrycznych Gitar”. Finał wojewódzki był na wyciągnięcie ręki. Zespół SP nr 12 wystąpił w składzie: Julia Baraniuk, Wiktoria Ezsias, Julia Gajda, Zuzanna Jakubik, Julia Kuchta, Kinga Łęgowiak, Oriana Malinowska, Róża Rudziks, Dominika Stefańska, Oliwia Tomaszczyk i Daria Uniszewska.
 
Piłkarki drugie w Półfinale Wojewódzkim

We wtorkowe przedpołudnie 28 maja 2019 roku na boisku w Rząśni rozegrano Półfinał Wojewódzki Szkół Podstawowych w piłce nożnej dziewcząt w ramach Igrzysk Dzieci, czyli klas IV-VI, będący jednocześnie Mistrzostwami Rejonu Bełchatów.
O klasie tego obiektu może świadczyć fakt, że na boisku tym, przed tygodniem, trenowała przed rozgrywanymi obecnie w Polsce Mistrzostwami  Świata U-20 reprezentacja Urugwaju!

Bardzo dobrze w imprezie tej zaprezentowały się mistrzynie Piotrkowa Trybunalskiego - zawodniczki SP nr 12 Piotrków Tryb., które pod opieką trenerską nauczyciela wf Wiesława Kozicy wywalczyły drugie miejsce. Pokonały one  SP Brzeźnica 3:2 i SP nr 5 Bełchatów 1:0 oraz uległy 1:5 późniejszym triumfatorkom turnieju PSP Gidle, które awansowały do finału mistrzostw województwa.

 Zespół SP nr 12 wystąpił w składzie: Katarzyna Adaczyńska, Julita Dziadczyk, Aleksandra Gajda, Julia Jakubik, Wiktoria Kowalska, Natalia Krawczyńska, Martyna Łęgowiak, Julia Schindler, Laura Stańczyk i Martyna Warych.
 
Dziewczęta Mistrzyniami Miasta w piłce nożnej

Na boisku „Orlika” SP nr 12 w Piotrkowie Trybunalskim 08.05.2019 rozegrano Mistrzostwa Piotrkowa Trybunalskiego Szkół Podstawowych w piłce nożnej dziewcząt w ramach Igrzysk Dzieci, czyli klas IV-VI.
Wspaniale spisały się zawodniczki gospodarza turnieju, czyli reprezentantki SP nr 12 Piotrków Tryb., które znów sięgnęły po tytuł mistrzyń, pokonując  SP nr 16 Piotrków Tryb. 3:1 i SP nr 5 3:0! Tym samym nasze dziewczęta awansowały do półfinału wojewódzkiego, który odbędzie się w Rząśni 16.05.2019.

Zespół mistrzowski wystąpił w składzie: Katarzyna Adaczyńska, Julita Dziadczyk, Aleksandra Gajda, Julia Jakubik, Wiktoria Kowalska, Natalia Krawczyńska, Martyna Łęgowiak, Julia Schindler, Laura Stańczyk i Martyna Warych, pod opieką trenerów: Wiesława Kozicy i Andrzeja Kozieła.
 
II miejsce chłopców w piłce nożnej

10.05.2019 roku odbyły się finały miejskie chłopców w minipiłce nożnej. Nasza drużyna zdobyła drugie miejsce. W finale, po zaciętej walce uległa drużynie z SP 16.

Naszą szkołę reprezentowali:
Błaszczyk Mikołaj, Bujakowski Hubert, Chojwa Michał, Dziadczyk Kacper, Kowalski Igor, Kuśmierek Jakub, Mazur Miłosz, Pstrokoński Maciej, Rogoziński Filip, Ryżewski Paweł, Szafranek Igor, Kędra Seweryn, Marchlewicz Kacper
 
Trener drużyny: Andrzej Kozieł
 
„Dwunastka” dziewczęcym futbolem stoi

Szybko w ślady młodszej reprezentacji SP nr 12 klas IV-VI, która przed tygodniem zdobyła tytuł mistrzyń miasta w piłce nożnej,  poszły ich starsze koleżanki z klas VII-VIII.
Na boisku Orlika przy ul. Broniewskiego w Piotrkowie Trybunalskim w mistrzostwach szkół podstawowych i gimnazjów, w ramach rozgrywek Igrzysk Młodzieży Szkolnej, reprezentacja naszej szkoły pod opieka trenerską Wiesława Kozicy, w składzie: Julia Baraniuk, Wiktoria Ezsias, Julia Gajda, Zuzanna Jakubik, Lulia Kuchta, Róża Rudziks, Dominika Stefańska i Daria Uniszewska także wywalczyła tytuł mistrzyń.

W pierwszym meczu SP nr 12, choć przy przewadze, zremisowała z SP nr 3 1:1 i żeby wygrać całe mistrzostwa musiała w ostatnim meczu wygrać z SP nr 16, co najmniej 3:0 lub wyżej. Oczekiwany wynik 3:0 zawodniczki SP nr 12 zapewniły sobie dopiero około minutę przed końcem meczu, ale spełniły warunek zdobycia tytułu mistrzyń i po raz kolejny zakwalifikowały się do dalszego etapu rozgrywek, czyli do półfinału mistrzostw woj. łódzkiego
Futbolistki Wicemistrzyniami Miasta

25.01.2019 w SP nr 2 rozegrano mistrzostwa Piotrkowa Trybunalskiego w halowej piłce nożnej dziewcząt roczników 2003 – 2005.
Udany występ wśród 6 drużyn zanotowały w tej imprezie reprezentantki SP nr 12, które w fazie grupowej najpierw zremisowały bezbramkowo z SP nr 11, a następnie w meczu decydującym o pierwszym miejscu w grupie pokonały 3:1 SP nr 3.

W spotkaniu półfinałowym nasze reprezentantki pokonały 2:0 SP nr 10, a w finale uległy gospodyniom turnieju SP nr 2 1:2, zajmując drugie miejsce.

Reprezentacja SP nr 12, pod opieką nauczyciela wf Wiesława Kozicy, wystąpiła w składzie: Julia Baraniuk, Wiktoria Ezsias, Zuzanna Jakubik, Julia Kuchta, Klaudia Kwapisz, Kinga Łęgowiak, Róża Rudziks, Daria Uniszewska, Dominika Stefańska i Małgorzata Zawadzka.
 
Vc Mistrzem SP12 w piłce nożnej

27 października odbył się na naszej sali gimnastycznej, ty kolejny Turniej piłki nożnej, tym razem o Mistrzostwo Klas V-tych.
Mistrzem klas V-tych została klasa V c. W jej składzie grali: Arek Gos, Mateusz Baranowski, Kacper Pękala, Krzysiek Pytka
Eryk Roske, Piotr Majewski, Adrian Godlewski.

Klasyfikacja końcowa Mistrzostwa Chłopców Klas V-tych w Piłkę Nożną :
I - V c
II - V d
III - V b

Turniej zorganizowali i sędziowali Marcin Nowak i  Piotr Narejko.
 
VIE Mistrzem SP12 w piłkę nożną

W dniu 20 października br. rozegrano w naszej Szkoły Mistrzostwa Klas VI w Piłkę Nożną Chłopców. Bezkonkurencyjną okazał się klasa VI E, która wygrała wszystkie swoje mecze.
Mistrzowie grali w składzie: Wiktor Krakowiak, Kacper Dziadczyk, Maciek Pstrokoński, Igor Szafranek. 
Drugie miejsce zajęła klasa VI D, a trzecie klasa VI S. 

 
SIATKÓWKA
I i II miejsce dla dwunastki

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w cyklu imprez sportowych.
3 grudnia rozegrane zostały w naszej szkole półfinały ligi OSiR w piłce siatkowej chłopców. Nasze dwie drużyny wygrały swoje grupy eliminacyjne i z pierwszych miejsc awansowały do finału. A w nim 6 grudnia w Centrum Sportowym przy ulicy Belzackiej w meczu o I miejsce drużyna SP 12 I drużyna wygrała 2-1 z II drużyną SP 12.  III miejsce zajęła SP 11, a IV miejsce SP 13. Opiekunami naszej drużyny byli Piotr Narejko i Marcin Nowak.

Składy:
I drużyna SP12:

Patryk Stanik, Igor Fisiak, Olaf Swiderek, Maciek Kwapiński, Mateusz Miara, Dawid Woźniakowski, Dawid Pietrzyk, Igor Sobczyk

II drużyna SP12:
Patryk Grzesik, Mikołaj Nowak, Miłosz Renkiel, Olek Juszyński, Jakub Gaj, Bartek Wiśniewski, Kacper Marchlewicz, Igor Starnowski, Dawid Wyskwarski
 
PIŁKA KOSZYKOWA
II miejsce w Gimnazjadzie

29 marca w naszej szkole odbył się półfinał mistrzostw województwa łódzkiego w piłce koszykowej popularna gimnazjada.
Gościliśmy zespoły z Radomska, Bełchatowa i Działoszyna.

Nasi uczniowie pokonali gimnazja z Bełchatowa i Działoszyna, by w pojedynku o 1 miejsce ulec gimnazjum z Radomska, ostatecznie zajmując 2 miejsce.

Gratulacje, opieka, organizacja, sędziowanie: Marcin Nowak i Piotr Narejko.
 
 
Chłopcy zwycięzcami Gimnazjady!

W dniach 20,21.03.2019 rozegrano mistrzostwa miasta lgrzysk Młodzieży Szkolnej popularnej gimnazjady w piłce koszykowej chłopców.
Uczniowie naszej szkoły kl 7 i 8 dzielnie walczyli ze starszymi kolegami z gimnazjów i okazali się najlepsi!!!

W finałowym spotkaniu pokonali SP2, dawne Gimnazjum nr5 i zasłużenie zdobyli mistrzowski tytuł!!! Gratulacje!!!

Następnym etapem będzie półfinał mistrzostw województwa, który odbędzie się 29.03 w naszej szkole. Zapraszamy do wsparcia i kibicowania naszym uczniom!

Drużynę do zwycięstwa poprowadził Marcin Nowak 😄

Dwa dni wcześniej rywalizowały dziewczęta, również w gimnazjadzie, swoje rozgrywki grupowe zakończyły na 1 miejscu. W finale na drodze do mistrzostwa stanęły im jednak dziewczęta z byłego Gimnazjum 5 i ostatecznie zajęły  bardzo dobre 2 miejsce.
 
III miejsce koszykarzy

6 marca w naszej szkole rozegrane zostały Mistrzostwa Miasta w piłce koszykowej chłopców klas 6.
Nasi chłopcy niestety nie powtórzyli sukcesu dziewcząt. W pojedynku grupowym ulegli SP16 jednym punktem!! Na otarcie łez w meczu o 3 miejsce rozgromili SP5. Gratulacje!

Organizatorami, sędziami i opiekunami byli: Marcin Nowak i Piotr Narejko.

Skład:
Kacper Dziadczyk, Kacper Jurga, Maciek Pstrokoński, Filip Rogoziński, Ryżewski Paweł, Igor Szafranek, Michał Chojwa
Mikołaj Błaszczyk, Michał Sala, Jakub Kuśmierek, Kacper Kołodziejczyk, Kacper Marchlewicz, Michał Jodka

 
 
Dziewczęta Mistrzyniami Miasta w koszykówce!

W dniu 5 marca nasza szkoła była gospodarzem turnieju o Mistrzostwo Miasta Piotrkowa w piłce koszykowej dziewcząt.
Kolejny raz nasze uczennice nie dały szans rywalkom z innych szkół, wygrywając z SP3, 5,a w finale  z SP16, zdobywając złote medale!!! Gratulacje!!!!

Opiekunami, organizatorami i sędziami byli niezastąpieni Marcin Nowak i Piotr Narejko.

Skład "złotek":
Matylda Głowacka, Nina Kaczmarek, Emilia Stalbowska, Julianna Anglart, Julia Stępień, Zamożniewicz Wiktoria, Natalia Wysocka, Katarzyna Adaczyńska, Ola Gajda, Julia Jakubik, Martyna Krawczyńska, Julia Schindler, Martyna Warych
Laura Stańczyk, Weronika Grzybowska, Zuzanna Warych

 
I miejsce koszykarzy!!!

Po rozgrywkach dziewcząt nadszedł czas na zmagania chłopców. W dniach 22, 23, 25.01 rozegrano turniej piłki koszykowej w ramach ligii OSiR.
Nasi uczniowie klas 7 i 8 okazali się bardzo niegościnni i pokonali wszystkich rywali ze szkół nr 3, 5, 8, 11, 13 i 16 zajmując zdecydowanie 1 miejsce!!! Gratulujemy udanego występu.

Skład:
Dawid Pietrzyk, Wiktor Bąbol, Patryk Ubrych, Maciej Kwapiński, Dawid Woźniakowski, Jakub Gaj, Patryk Grzesik,Bartek Wiśniewski, Miłosz Renkiel, Mikołaj Nowak, Mateusz Miara, Olaf Świderek, Mikołaj Klimczyk, Patryk Stanik, Igor Fisiak, Szymon Tobiasz

Opiekunami, organizatorami i sędziami byli Marcin Nowak i Piotr Narejko.
 
I miejsce w Szkolnej Ligi OSiR

W dniach 8, 9 i 11 stycznia w naszej szkole odbyły się rozgrywki w piłkę koszykową dziewcząt klas 7-8 w ramach Szkolnej Ligi OSiR.
Nasza szkolna reprezentacja w całych rozgrywkach pokonała wszystkich rywali, pewnie zajmując 1 miejsce w tej cyklicznej imprezie i powieliła sukcesy z poprzednich lat.

W pokonanym polu nasze dziewczyny pozostawiły szkoły nr 3, 13, 16, 2, 5, 11, Gratulujemy!

Skład: Nina Kaczmarek, Domosławska Zuzia, Anita Olczyk, Julia Baraniuk, Wiktoria Ezsiasz, Dominika Stefańska, Zdulska Wiktoria, Gajda Julia, Malinowska Oriana, Kołek Wiktoria, Brylikowska Oliwia, Łęgowiak Kinga, Dawidowicz Wiktoria, Wroniszewska Marika, Motylewska Nikola, Szyjak Iga.

Opiekunami, sędziami i organizatorami byli Marcin Nowak i Piotr Narejko.
SZACHY
   
   
Wicemistrzowie Miasta w szachach

7 grudnia odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Miasta w Szachach rozgrywane w Centrum Sportowym OSiR. 
Reprezentacja klas VII-VIII rywalizująca z III klasami gimnazjalnymi zajęła IV miejsce. 

Skład: Wiktoria Maszczyk, Jakub Kwaśniewski, Urbański Kacper, Cieślak Jan. 

Natomiast nasza młodsza drużyna klas IV-VI wypadła rewelacyjnie i przegrała tylko po dogrywce z SP 16, zajęła ostatecznie II miejsce, a tym samym uzyskała awans do Półfinału Mistrzostw Województwa. 

Skład naszej srebnej drużyny to: Maria Paradowska, Górnisiewicz Bartek, Rudnicki Jakub, Urbański Mateusz i Kuśmierski Patryk. 

Opiekunem drużyny był Piotr Narejko.
INNE
Mikołajki na sportowo!

Dnia 6 grudnia 2018 roku odbył się Turniej Mikołajkowy"  w grach i zabawach sportowych bieżnych dla klas pierwszych.
W turnieju uczestniczyło 5 klas pierwszych. każda drużyna liczyła po 10 osób. Turniej przebiegał w wesołej i radosnej atmosferze.

Zwyciężyły drużyny z klasy Ib, Id. Zwycięskie drużyny otrzymały od p. Dyrektor piłki.

Turniej zorganizowali i przeprowadzili: Agnieszka Robak, Renata Jadwiszczak i Radosław Zyga.
powrót