2008 - Wystawa: 50 lat lalki Barbie

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 1 =
Panie bibliotekarki z naszej szkoły od wielu już lat zaskakują nas swoimi niecodziennymi wystawami. Od roku 2001 mogliśmy podziwiać m.in. elementarze świata, dawne sprzęty użytkowe czy dawną fotografię rodzinną.
W bieżącym roku szkolnym panie Alicja Stobiecka, Elżbieta Banaszczyk i Aleksandra Wincencjusz postanowiły uczcić okrągły jubileusz najpopularniejszej lalki świata organizując wystawę pod hasłem "50 - lat lalki Barbie". Wystawa miała na celu promocję biblioteki oraz popularyzację czytelnictwa.

Zgromadzono ponad 60 lalek w strojach codziennych, sportowych, wieczorowych, meble stanowiące pełne wyposażenie domków dla lalek, (salonów, sypialni, łazienek, itp.), środki lokomocji (rowery, samochody, skutery, itp.) jak również gadżety. Panie promowały książki, czasopisma i filmy dotyczące tematu.

Ekspozycję stanowiły przedmioty pochodzące od nauczycieli i uczniów oraz osób prywatnych, za wypożyczenie których serdecznie dziękujemy.
powrót