Mali czytelnicy w świecie książek Makuszyńskiego

Dnia 10 maja 2019r. uczniowie z klasy Ia wraz z wychowawczynią Sylwią Skórkowską wybrali się do Biblioteki Pedagogicznej w Piotrkowie Trybunalskim na spotkanie czytelnicze pt. „Bohaterowie książek Kornela Makuszyńskiego”.
Uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w ramach programu „Medialna podróż w krainę książek i informacji”. W tym dniu zapoznali się z biografią pisarza i usłyszeli wiele ciekawostek z jego życia. Następnie wysłuchali wybranych fragmentów o przygodach Koziołka Matołka i o Małpce Fiki-Miki.

W programie spotkania nie zabrakło również zajęć plastycznych, jak np. kolorowanie bohaterów książek Kornela Makuszyńskiego. Najmłodsi przekonali się, że patron ich szkoły był wielkim optymistą kochającym świat, a przede wszystkim dzieci.