Najważniejsze wydarzenia w latach 2004-2008

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 9 =
Najważniejsze wydarzenia w latach 2004-2008.

2004
Koncert Oddziału Zamkniętego

koncert

Dnia 7 maja 2004 roku gościł w naszej szkole słynny zespół rockowy ODDZIAŁ ZAMKNIĘTY.

Członkowie zespołu poruszyli również ważne tematy dotyczące uzależnień. Bawiliśmy się bardzo dobrze przy dobrej muzyce.
 

2004
Spotkanie z Piotrem Stępniem

medale   medal   Piotr Stępień

27.04.2004r. w naszej szkole odbył się Turniej Wiedzy Olimpijskiej. Gościem honorowym był olimpijczyk zapaśnik Piotr Stępień -srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie w 1992 r.

Gość pokazał uczniom swój srebrny medal olimpijski z Barcelony z roku 1992.
 

2006
Nadanie imienia szkole

nadanie
Dnia 2 czerwca 2006 roku zakończyły się wszystkie działania związane z nadaniem naszej szkole imienia. Wspólnie z rodzicami, uczniami i nauczycielami wybraliśmy Kornela Makuszyńskiego na patrona SP nr 12.

2 czerwca odbyła się uroczysta msza w kościele  pod wezwaniem Matki Boskiej Królowej Pokoju, gdzie poświęcony został sztandar szkoły. Po mszy wszyscy udaliśmy się do szkoły, gdzie przybyli zaproszeni goście z Urzędu Miasta, Kuratorium, posłowie, radni i inni przedstawicieli władz oświatowych. Uroczyście została otworzona Sala Patrona.
 

2007
Mamy kolejne sukcesy w "Szkole z klasą"!!!

dyplom   dyplom   dyplom   praca

Wiktoria   dyplom   dyplom

W latach 2004 - 2007 uczniowie, nauczyciele oraz rodzice z naszej szkoły uczestniczyli w akcjach organizowanych przez portal gazeta.pl pod patronatem prezydenta RP. Przez ostatnie kilka lat ukończyliśmy akcje: Szkoła z klasą, Akademia szkoły z klasą, Nauczyciel z klasą.

Każda akcja wiązała się z dużym wysiłkiem wszystkich zaangażowanych w nią osób. Musieliśmy wypełnić 6 zadań i pomagać sobie wzajemnie, aby nasza szkółka uzyskała tytuł: "Szkoły z klasą". Ważne odnotowania jest również to, że zadanie pt. "Jak uczymy języków obcych" zdobyło aż trzy gwiazdki, czyli zostało uznane za bardzo interesujące.    

Kolejną akcją była "Akademia szkoły z klasą". W akcji tej uczniowie uczęszczający na zajęcia Koła Europejskiego realizowali pod kierunkiem K.Majchrzak  projekt  internetowy p.t. "Multimedialna podróż po krajach Unii Europejskiej". Po zrealizowaniu projektu i wysłaniu wyników organizatorzy wybrali 10 najciekawszych prac z ponad 1500!!! Nasz projekt znalazł się w tej 10!!! Nagrodą było otrzymanie 4500 na zakup sprzętu dydaktycznego do szkoły. Nauczyciele opiekunowie oraz trójka uczniów zostali zaproszeni do Warszawy do gmachu Telekomunikacji Polskiej s.a. na uroczystość wręczenia nagród. Całą uroczystość prowadziła znana prezenterka telewizyjna Krystyna Czubówna. Za otrzymane pieniążki zakupione zostały komputery do nowej pracowni językowej 2c.

Kolejną akcją, która znalazła zwolenników w naszej szkółce była akcja "Nauczyciele z klasą". Wzięło w niej udział 7 nauczycieli: Zofia Olczyk, Ewa Adamczyk, Małgorzata Królikiewicz, Karolina Majchrzak, Cecylia Jakubiak, Agnieszka Faryś i Teresa Glubowska. Nauczyciele ci starali się pracować z uczniami metodą projektu, motywowali uczniów do samodzielnej, odkrywczej pracy oraz opracowali ciekawe scenariusze lekcji. W październiku 2006 roku wszystkie wymienione osoby otrzymały tytuł "Nauczyciela z klasą".
 

2007
Wzorowe uczennice

podziękowanie

Dwie uczennice naszej szkoły: Iza Pabich z klasy VIE oraz Kasia Statkiewicz z klasy VD wraz z koleżanką z SP2 - Kasią Kałużną znalazły na ulicy Słowackiego rulon pieniędzy.

Dziewczynki zachowały się bardzo odpowiedzialnie i zaniosły znalezione pieniądze na policję.

Za wzorową postawę komendant miejski w Piotrkowie nagrodził dziewczynki, za ich godne podziwu zachowanie, zestawami multimedialnymi oraz listami pochwalnymi. Podobne listy otrzymali również dyrektorzy szkół.

Zachowanie dziewczynek  może być dla nas wszystkim przykładem, jak postępować w przypadku znalezienia zagubionych pieniędzy czy innych wartościowych rzeczy.
 

2007
Dzień Olimpijczyka

przed szkołą   przed szkołą

W kwietniu obchodziliśmy Światowy Dzień Olimpijczyka. Z tej okazji odbyła się sztafeta wszystkich piotrkowskich szkół. Naszą szkołę reprezentowali:

· Aleksanda Mazerant
· Bartłomiej Narejko


Opiekunem uczniów był Marcin Nowak.
Reprezentanci szkół podawali sobie znicz olimpijski, a dyrektorom szkół wręczony został apel olimpijski.
 

2007
Nauczyciele z SP 12 prezentowali swoje pomysły w Urzędzie Miasta

praca  praca  praca  praca  praca

30 maja 2007 roku czworo nauczycieli z naszej szkoły zostało zaproszonych do Urzędu Miasta przez dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli, pana Waldemara Domarańczyka, aby zaprezentować swoje pomysły na ciekawe, nowoczesne nauczanie w szkole.

Naszą szkołę reprezentowały:
  • Mały ekonomista -  Beata Pruszczyk
  • Internetowe ćwiczenia edukacyjne - Karolina Majchrzak i Małgorzata Królikiewicz
  • Zajęcia korekcyjno – kompensacyjne w kl. I - III - Bożena Dubik

Pomysły naszych nauczycieli spodobały się osobom uczestniczącym w seminarium. Ale  zależy nam przede wszystkim na aprobacie naszych uczniów, którzy na lekcjach korzystają z naszych innowacji.
 

2008
Z wizytą w Belwederze

dyplom  ceremonia  ceremonia  ceremonia  ceremonia  ceremonia  ceremonia  ceremonia  ceremonia  ceremonia

W związku ze znalezieniem się projektu naszego ucznia Kamila Majchrzaka wśród 80 zwycięskich projektów z całej Polski w ramach kampanii "Szkoła bez przemocy", dwóch reprezentantów szkoły wybrało się na uroczystą galę do Pałacu Prezydenckiego w Belwederze w Warszawie. Mimo brzydkiej pogody nie brakowało nam wrażeń. Aby dostać się na teren Belwederu żołnierze Biura Ochrony Rządu sprawdzili dokładnie naszą tożsamość.

Po dokładnej rewizji mogliśmy przejść dalej. Po wejściu do budynku zostaliśmy poddani kolejnej dokładnej rewizji. Po stwierdzeniu, że nie posiadamy niebezpiecznych przedmiotów, zostaliśmy zaproszeni na salony :)

W oczekiwaniu na rozpoczęcie gali i przybycie wszystkich zaproszonych szkół i gości honorowych, wybraliśmy się na poczęstunek oraz ciepłą herbatę do jednego z salonów.

O godzinie 12.00 przeszliśmy na uroczystą galę.

Niestety pan prezydent (mimo iż był w Belwederze piętro wyżej) nie zszedł na wręczenie nagród, gdyż wypadły mu bardzo pilne obowiązki państwowe.

W gali uczestniczyli następujący honorowi goście:
  • pan Zbigniew Włodkowski - Wiceminister Edukacji i Podsekretarz Stanu
  • pani Dorota Stanek - Prezes Polskapresse
  • pani Joanna Pilcicka - Prezes Mediów Regionalnych
  • Danuta Kowalska - Prezes Fundacji Grupy TP
  • Jacek Michałowski - Prezes Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności

Przypominamy, że w konkursie na projekt w ramach kampanii "Szkoła bez przemocy" wpłynęło około 1000 prac. Tylko 80 najlepszych z całej Polski zostało nagrodzonych grantami, tylko 5 z województwa łódzkiego, tylko jedna z Piotrkowa - Szkoła Podstawowa nr 12 im. K.Makuszyńskiego - nasza szkoła.
 

2008
Spotkanie z etnografem

etnograf  etnograf  etnograf  etnograf  etnograf

W dniu 13 marca 2008 roku w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie z panią etnograf z piotrkowskiego muzeum. Spotkanie to cieszyło się dużym zainteresowaniem uczniów. Organizatorami tego spotkania były nauczycielki świetlicowe: Dagmara Kołowrotkiewicz, Joanna Krasoń, Katarzyna Balcerek i Małgorzata Karczewska.

Uczestniczyli w nim uczniowie klas III-ich.

Podczas prelekcji omówione zostały zwyczaje i obrzędy wielkanocne naszego regionu.
Odbyła się również prezentacja rekwizytów muzealnych: pisanki, palemki, wycinanki, ryciny, kołatka, dyngusowy bocian oraz regionalny strój piotrkowski.

Dzięki temu spotkaniu uczniowie mieli okazję poznać cząstkę naszej tradycji i kultury regionalnej.
 

2008
Zrealizowaliśmy grant do akcji "Szkoła bez przemocy".

Kamil   projekt   projekt   projekt

Nasza szkoła w tym roku otrzymała tytuł "Szkoły bez przemocy" oraz grant w wysokości 5000 zł na realizację projektu uczniowskiego Kamila Majchrzaka  "SP 12 najbezpieczniejsza szkołą na świecie".

Dnia 8 kwietnia 2008 roku rozpoczęły się pierwsze próby oraz nagrania  kamerą cyfrową scenek związanych z walką z agresją i przemocą w szkole. W rolę aktorów wcielili się uczniowie klasy VD. Reżyserem była pani pedagog Katarzyna Szymczyk, a operatorem kamery Karolina Majchrzak.


Zdolności aktorskie uczniów przeszły nasze oczekiwania.

Wystarczały dwie próby i uczniowie byli gotowi do odegrania scenek z pamięci.  Nasza pani pedagog Kasia Szymczyk bardzo zaangażowała się w realizację tego przedsięwzięcia i niejednokrotnie sama prezentowała uczniom, jak powinni się ustawić czy zachować w danej sytuacji. Dla nas wszystkich była to również wspaniała zabawa.

Podczas nakręcania scenek odwiedziła nas pani dziennikarka "Dziennika Łódzkiego" - pani Karolina Wojna oraz fotoreporter - pan Dariusz Śmigielski. Jak widać na zdjęciu nasi aktorzy chętnie odpowiadali na pytania :)
 

2008
Balony wypuszczone w Dniu "Szkoły bez przemocy"

balony   balony

W związku z obchodami dnia "Szkoły bez przemocy" nasza szkoła włączyła się w akcję wypuszczania balonów, jako symbolu walki z przemocą. W tym celu zakupiliśmy 30 czerwonych baloników wypełnionych helem i o godzinie 12.00  dnia 5 czerwca b.r. uczniowie SP 12 wypuścili je w powietrze z boiska szkolnego.


Przypominamy, że w maju otrzymaliśmy tytuł "Szkoły bez przemocy", otrzymaliśmy grant w wysokości 5000 zł na realizację projektu uczniowskiego "SP 12 najbezpieczniejszą szkołą na świecie". Projekt został zrealizowany, scenki profilaktyczne nagrane. Ale pamiętajmy, że przeciwko przemocy musimy walczyć wszyscy. Baloniki były symbolem, ale żeby skutecznie walczyć z przemocą musimy reagować, nie stać obojętnie.
 

2008
"Uczniowie z klasą" w Warszawie

uczniowie  uczniowie  uczniowie  uczniowie  uczniowie  uczniowie  uczniowie  uczniowie

W sobotę 31 maja 2008 roku w siedzibie Gazety Wyborczej w Warszawie odbyła się Konferencja kończąca II edycję programu "Uczniowie z klasą" połączona z Ogólnopolską Prezentacją Programów Młodzieżowych Centrum Edukacji Obywatelskiej.  Na uroczystość tą zaproszeni zostali "Uczniowie z klasą" z naszej szkoły.

Wśród zaproszonych gości byli m. in. Alicja Pacewicz (dyrektor CEO ds. Programów i Wydawnictw), Teresa Starzec (Fundacja Atelier), Irena Koźmińska (Fundacja "Cała Polska czyta dzieciom”), Grażyna Kopińska (Fundacja Batorego),  Grażyna Czetwertyńska (MEN), Elżbieta Grygiel (Muzeum Pałac w Wilanowie), Piotr Pacewicz (redaktor naczelny Gazety Wyborczej), Jerzy Owsiak (WOŚP), Maciej Jakubczyk (Nowe Horyzonty).

Swoje wybitne osiągnięcia prezentowało ponad 600 uczniów z wielu miejscowości.

Były występy na scenie, projekcje w sali filmowej i multimedialnej oraz  rozmowy przy znakomicie zaaranżowanych stoiskach wystawowych, na których uczniowie wraz ze swoimi opiekunami prezentowali swoją miejscowość, swoją szkołę i oczywiście swoje dzieła stworzone w ramach akcji.
Po kilku miesiącach komentowania działań kolegów z innych szkół na ich blogach, przyszła pora na spotkanie twarzą w twarz, bez udziału, komputera i Internetu. Nasi uczniowie, ich opiekunka - pani Alicja Stobiecka oraz rodzice naszych talentów spędzili w Warszawie bardzo miły dzień. Na pewno zapadnie on im w pamięci na wiele lat.
powrót