21 marca uczniowie naszej szkoły przywitali wiosnę w nietypowy sposób przebierając się w piżamy :) Na korytarzach zrobiło się kolorowo, wesoło i wiosennie :)
Mając na uwadze szkodliwy wpływ hałasu i zanieczyszczonego powietrza na zdrowie dzieci i młodzieży w ramach działań Ligi Ochrony Przyrody i Szkoły Promującej Zdrowie zaproszono na spotkanie z uczniami panią Małgorzatę Kociniak i panią Annę Jędrzejewską z Europe Direct w Piotrkowie Tryb.
Uczniowie z kl. Ia i IId uczestniczą w spektaklach wraz z lekcjami teatralnymi z cyklu Edukacja Bajeczna „Czytam pierwsza klasa”, które odbywają się co miesiąc w Miejskim Ośrodku Kultury  w Piotrkowie Tryb.
Dnia 7 marca 2019 roku uczniowie klasy III b uczestniczyli w wycieczce do Planetarium w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim.
12 lutego 2019 roku uczniowie z klas Ia i Ib odwiedzili Komendę Miejską Policji w Piotrkowie Tryb.
Uczniowie koła przyrodniczego przed feriami po raz kolejny uczestniczyli w zajęciach warsztatowych w Bibliotece Pedagogicznej w Piotrkowie Tryb.
Dnia 6 lutego 2019 roku uczniowie klasy III b, wzięli udział w warsztatach historycznych na temat "Ginące zawody". Zajęcia odbyły się na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Piotrkowie Trybunalskim.
Tydzień przed feriami zimowymi nauczyciele bibliotekarze zrealizowali kolejne przedsięwzięcie.  „Ferie, książka i ja” pod takim hasłem odbyły się zajęcia biblioteczne, które miały  na celu promocję czytelnictwa oraz rozwijanie twórczości literackiej i plastycznej.
Dnia 8 lutego 2019 r. świetlica stała się miejscem pokazów tanecznych pierwszoklasistów.
Klasa III d wraz z wychowawcą Eweliną Najgebauer,  podczas zajęć w dniu 8.02.2019r.poznawała przyprawy.
5 lutego w całej Europie obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu.
08-02-2019

Bezpieczne ferie!

W czwartek 7.02.2019 r. dzieci z klas I, II i III dowiedziały się co robić, by bezpiecznie i zdrowo spędzić ferie zimowe.
W ramach realizacji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj Formę” w dniu 4 lutego 2019r. klasa VIIc wzięła udział w zajęciach na lodowisku w Powiatowym Centrum Sportu w Bełchatowie.

W roku szkolnym 2018/2019 po raz pierwszy w Naszej Szkole odbyły się zajęcia z Dogoterapii.
Prosimy o zapoznanie się z Uchwałą Prezydenta Miasta Krzysztofa Chojniaka w sprawie zmiany adresu siedziby i ulic w obwodzie Szkoły Podstawowej nr 12.