9 listopada 2023r. uczniowie klasy 8c wybrali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej na lekcję biblioteczną na temat: ,,Asertywność – moja mocna strona''.
8 listopada obchodzono Światowy Dzień Zdrowego Śniadania.
W miesiącu październiku obchodzone było Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych.
W czwartek, 9 listopada, odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji 105 rocznicy odzyskania niepodległości
Reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w miejskich uroczystościach 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji "Szkoła do Hymnu 2023:. Zapraszamy do obejrzenia filmu.

Dnia 6 listopada 2023r. uczniowie klas 2a, 2c, 2e i 3c wybrali się do Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Trybunalskim na przedstawienie teatralne pt. „Kopciuszek”.
31 października uczniowie klasy 5b i 5c odkrywali atrakcje stolicy.
Poniedziałek, 6 listopada, był wyjątkowym dniem w naszej szkole. Do grona uczniów naszej szkoły dołączyli pierwszoklasiści :)
Dnia 24 października uczniowie z klasy IIb, IId i  IIIe wybrali się do MOK-u, gdzie odbyło się prawdziwe szelmowskie przedstawienie z Lisem w roli głównej.