Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą.
Już w najbliższą niedzielę 32 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku akcja prowadzona jest pod hasłem "Ratujemy płuca po pandemii".
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warzsztatach "Mistrzowie Pythona".
Uczniowie klas piątych wzięli udział w pogadankach i dyskusjach związanych z bezpiecznym i odpowiedzialnym korzystaniem z zasobów Internetu.
W grudniu na specjalne zaproszenie ZSP nr 5, popularnie zwanego „Ekonomikiem”, uczniowie klas 8a i 8c uczestniczyli w Mikołajkowej sesji zdjęciowej oraz w warsztatach szkoleniowych na temat „Obróbki obrazu fotograficznego”.
Dnia 21 grudnia uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami wzięli udział we wspólnym kolędowaniu. Swoje umiejętności zaprezentowali także zwycięzcy XI Szkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek. Było magicznie i  świątecznie.
Każda szkoła to nie tylko budynek, ale przede wszystkim ludzie.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w akcji: Podaruj książce drugie życie i podziel się z innymi radością czytania.
Od 20 grudnia 2023 r. (środa) na holu głównym naszej szkoły podczas kiermaszu świątecznych ozdób i stroików będzie można zakupić stroiki i ozdoby świąteczne. Cena od 10 zł wzwyż. Zapraszamy!
W Dniu Świątecznego Swetra, 15 grudnia 2023 r., w SP 12 pojawili się uczniowie oraz nauczyciele w ciepłych i kolorowych sweterkach z wesołym motywem bożonarodzeniowym lub zimowym. Mogliśmy zobaczyć swetry z Mikołajami, reniferami, pingwinami, choinkami czy bałwankami.