W piątek 23 czerwca uczniowie po raz ostatni w tym roku szkolnym odwiedzili mury szkoły. W hali odbyła się uroczysta akademia, podczas której Pani dyrektor Anna Kulisa wraz z wychowawcami nagrodziła najlepszych uczniów.
Uczniowie naszej szkoły: Barbara Pruszczyk (5c), Oliwier Węgrzyn (6c) i Dawid Wyskwarski (6f) zakwalifikowali się do finału Międzynarodowego Konkursu Programowania BALTIE2017. Musieli oni wcześniej przejść przez 3 etapy tego konkursu.
 W dniu 08.06.2017 r. w szkole odbyły się spotkania z p. Niną Kołek, inspektorem Referatu Zarządzania Kryzysowego i Obrony UM. W czasie prelekcji omówiono zasady bezpiecznego spędzania czasu wolnego w wakacje.
13 czerwca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w apelu poświęconym papieżowi 100-leciu objawieniom fatimskim, podczas których Matka Boża przekazała trojgu pastuszkom trzy tajemnice, zwane tajemnicami fatimskimi. Apel nawiązywał także do życia i pontyfikatu Jana Pawła II.
W ramach edukacji prozdrowotnej realizowanej przez Szkolne Koło PCK, uczniowie klas VI-tych przygotowali pokaz oraz pogadankę z konkursami na temat "Zdrowego stylu życia" dla klas III.
Dnia 8 maja o godzinie 16.30 przyszłoroczni uczniowie klas pierrwszych wraz z rodzicami i opiekunami wzięli udział w Dniu Otwartym szkoły.
Nasza witryna szkolna świętuje 15 urodziny!!! Zapraszamy do zapoznania się z historią naszej "stronki" :)
Od pierwszych dni czerwca na holu głównym można podziwiać pięknie wykonane makiety Koziołka Matołka wykonane przez uczniów klas piątych podczas zajęć plastycznych. Jak widać uczniom nie brakuje pomysłów :)
Dnia 2 czerwca 2017 roku, biblioteka szkolna  zorganizowała po raz dziesiąty Dzień Kolekcjonera pod hasłem: Każdy ma jakiegoś bzika.
6 czerwca uczniowie klasy VIc wzięli udział w niecodziennej lekcji historii. Wraz z wychowawczynią Zofią Olczyk wybrali się na wystawę do Archiwum Państwowego w Piotrkowie Trybunalskim przy ulicy Toruńskiej.
31 maja, w naszej szkole odbył się wernisaż podsumowujący działania szkoły związane z obchodami 800-lecia Piotrkowa Trybunalskim. A było ich bardzo dużo.
W środę 31 maja 2017 roku w świetlicy szkolnej grupa pierwszoklasistów wzięła udział w spotkaniu z instruktorem pływania i ratownikiem wodnym  panem  Łukaszem Torchalskim.
25 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w fascynującym spaktaklu zaprezentowanym przez zespół "KONTRA" w hali naszej szkoły. Reżyserem i choreografem był p.Tomasz Balcerek.
9 maja  "Kornelki 12" gościnnie wystąpiły ze spektaklem "Podwórkowe wyliczanki", dla dzieci i młodzieży w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Piotrkowie Trybunalskim.
Z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja uczniowie klas szóstych pod opieką Marzeny Popielarczyk, Agnieszki Jabłońskiej  i Dariusza Głowackiego przygotowali apel poświęcony temu wydarzeniu.