Biblioteka szkolna to centrum życia intelektualnego i kulturalnego szkoły. To miejsce rozwijania zainteresowań i talentów uczniów. Nauczyciele bibliotekarze promując „modę na czytanie”  zaprezentowali  wystawę  książek  zakupionych w  ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
7 listopada 2018r. wolontariusze SP12 swoimi działaniami wsparli akcję zorganizowaną przez Związek Harcerstwa Polskiego - "Przypomnieć o Zapomnianych".
W dniu 29.10.2018 r przedstawiciele klas VIII wzięli udział w seminarium zorganizowanym przez Instytut Pamięci Narodowej i WODN w Centrum Idei Ku demokracji w Piotrkowie Tryb. pod tytułem „Polskie drogi do niepodległości”.
9 listopada o godzinie 11.11 nasza szkoła włączyła się w akcję bicia rekordu "Rekord dla Niepodległej". Rekord biła cała społeczność SP12 w liczbie 1000 osób - uczniów, nauczycieli oraz innych pracowników placówki.

31 października na naszych korytarzach pojawiło się mnóstwo magicznych stworzeń: koziorożce, czarownice, misie. To wszystko przez obchodzony tego dnia Halloween :)
Uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję "Karteczki Na 12-Ste(czki) Wojownika Patryka".
23 października odbył się u nas w szkole pokaz sztuki walki i samoobrony Taekwon-do ITF.
Uczniowie podejmują różnorodne działania na rzecz swojego rozwoju i rozwoju szkoły.
14 października Grono Pedagogiczne oraz uczniowie naszej szkoły świętowali Dzień Edukacji Narodowej.
Staramy się i nie próżnujemy ;) Kolejnym przedsięwzięciem jakiego podjęli się wolontariusze od października 2018 roku jest pomoc w szkolnej świetlicy.
Od września 2018 roku wolontariusze naszej szkoły zaczęli we wtorki i czwartki odwiedzać miejsca, gdzie ich pomoc okazała się potrzebna - Dom Małego Dziecka przy ul. Wysokiej w Piotrkowie Tryb.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, którzy szczodrze przyłączyli się do zbiórki „100 wyprawek dla polskich dzieci na Kresach na stulecie odzyskania niepodległości od młodzieży z województwa łódzkiego”.
Zapraszamy do akcji charytatywnych organizowanych w naszej szkole w celu wsparcia walki z choroba naszego ucznia Patryka Wysmyka. Szczegy na plakacie!
Wtorek 9 października był wyjątkowym dniem w naszej szkole. Do grona uczniów naszej szkoły dołączyliśmy  pierwszoklasistów.
W poniedziałkowe przedpołudnie, 1 października, czytelnia szkolna zamieniła się w magiczne miejsce. Piękna, niepowtarzalna sceneria, zaczarowany las z Gangiem Słodziaków, tajemnicza polana z bogatym podszyciem leśnym, niecodzienna muzyka relaksacyjna.