Dnia 22 listopada dzieci z klas drugich ze świetlicy szkolnej pod opieką wychowawcy Agnieszki Olbromskiej uczestniczyły w zajęciach czytelniczych w Miejskiej Bibliotece Publicznej.
21 listopada uczniowie nasze szkoły uczestniczyli w ostatniej już wycieczce z cyklu "Sztuka na granicy".
Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś.  Z tej okazji, w poniedziałek  (27 listopada), uczniowie naszej szkoły przynieśli do szkoły swoje misie.
W szkole w dniach 6-9 listopada 2017 r. zostały przeprowadzone zajęcia warsztatowe z zakresu profilaktyki uzależnień.
7 listopada w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie z szefem Bractwa Rycerskiego, a jednocześnie nauczycielem historii panem Michałem Owczarkiem.
6 listopada po raz drugi odbyły się warsztaty plastyczne w Ośrodku Działań Artystycznych związane z projektem "Sztuka na granicy".
Jak co roku tak i tym razem delegacja uczniów i nauczycieli naszej szkoły uczestniczyła w oficjalnych obchodach Święta Niepodległości.
99 lat temu polski naród zaistniał ponownie na mapie Europy po 123 latach życia w niewoli.

Uczniowie klas 7g i 5e wzięli udział w warsztatach z legorobotyki zorganizowanych przez MBP w Piotrkowie Tryb.
W minioną środę, 25 października, w ramach Międzynarodowego Święta Bibliotek Szkolnych gościliśmy w progach naszej szkoły jedną z najlepszych lokalnych pisarek i twórczyń ludowych, Panią Krystynę Wieczorek.
Czwartek 26 października był wyjątkowym dniem w naszej szkole. Do grona uczniów naszej szkoły dołączyliśmy 105 pierwszoklasistów.
We wtorek uczennice z kl.4-7 w ramach projektu "Sztuka na granicy" zwiedzały Muzeum Rzeźby Polskiej w Orońsku oraz brały udział w warsztatach ceramicznych. Powstały na nich m.in. ozdoby świąteczne.
Ponad 450 uczniów klas czwartych, piątych, szóstych i siódmych  wzięło udział w Europejskim Tygodniu Kodowania (Code Week) w dniach 16-20 X 2017 :)) Akcja wspierana jest od lat przez Ministerstwo Cyfryzacji, a nasza zawsze aktywnie uczestniczy w tej akcji :)
14 października nas uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności podczas programu artystycznego na uroczystej akademii z okazji Dnia Nauczyciela.
11 X uczniowie naszej szkoły wzięli udział w niecodziennym spektaklu - występie Teatru Tańca "Kwieciste Gwiazdy".