Sukcesy szkolne w roku 2017/2018

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 6 =
Wykaz najważniejszych sukcesów naszych uczniów w konkursach szkolnych.
Jury w składzie: Karolina Majchrzak, Beata Pruszczyk, Alicja Stobiecka, Elżbieta Banaszczyk i Aleksandra Wincencjusz wyłoniło zwycięzców:
 
Najlepsze zdjęcia z wakacji wybrane

Rozstrzygnięto konkurs na najciekawszą fotografię z wakacji. Jury wybrało zwycięzców w trzech kategoriach:

Kategoria: Przyroda wokół nas
I miejsce - Maja Jakubik IIIc

Kategoria: Spotkanie ze zwierzętami
I miejsce - Mikołaj Stępniarek IIc

Kategoria: Osobliwości przyrody
I miejsce - Maja Kaflak IIIb

 

Zmagania o tytuł MATKLASY

W dniu 25 października 2017 r. odbył się w naszej szkole konkurs matematyczny RACHMISTRZ.
Konkurs był przeprowadzony w czterech kategoriach: klasy IV, V, VI i VII i polegal na rozwiązaniu niezbyt trudnych zadan rachunkowych na czas. Do wyścigu stanęło 44 uczniów.

Najlepsze wyniki uzyskali:
- w kategorii klas IV:
I miejsce: Kacper Zajączkowski 4b
II miejsce: Nadia Żegota 4e
III miejsce: Michał Patura 4b

- w kategorii klas V:
I miejsce: Dominika Bucholc 5e i Iga Krawczyńska 5f
II miejsce: Mateusz Urbański 5d
III miejsce: Jakub Kuśmierek 5d

- w kategorii klas VI:
I miejsce: Mikołaj Głowacki 6c
II miejsce: Parycja Zawada 6s
III miejsce: Patrycja Duchnowska 6b

- w kategorii klas VII:
I miejsce: Jakub Kwaśniewski 7h
II miejsce: Fryderyk Folkman 7d
III miejsce: Kacper Urbański 7b
 

"Jesień - barwy i cienie" - znamy zwycięzców

Poznaliśmy zwycięzców Szkolnego Konkursu Bibliotecznego z cyklu Cztery pory roku pod hasłem Jesień - barwy i cienie.
 
Dnia 03.11.2017r. komisja w składzie:  p. dyrektor Anna Kulisa, Dagmara Kołowrotkiewicz, Małgorzata Karczewska, Magdalena Dzwonnik  przyznała nagrody oraz wyróżnienia:
 
Klasy I - III
I miejsce –  Julia Turska kl. Ic
II miejsce – Bartłomiej Adamek kl. IIIc                     
III miejsce – Kacper Chwałowski kl. IIIc, Natalia Kałuża kl. IIc
Wyróżnienie: Natalia Pawlak kl. IIIc, Weronika Królikiewicz kl. IIId,
Kajetan Cok kl. IIIc, Barbara Sędziak kl. IIIc, Maja Chwastowska kl. IIb, Martyna Wojakowska kl.Ic
 
Klasy IV – VI
I miejsce – Patrycja Dajcz kl. Va
II miejsce – Maria Rusin kl. VIIc
III miejsce– Wiktoria Królikiewicz kl. VIIc
Wyróżnienie: Fryderyk Folkman kl. VIId, Jakub Kwaśniewski kl. VIIh
 

VII Szkolny Przegląd Piosenek Patriotycznych i Żołnierskich

W naszej szkole,  08.11.2017 roku, odbył się VII Szkolny Przegląd Piosenek Patriotycznych i Żołnierskich, który od wielu lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.
Głównymi celami przeglądu, zorganizowanego przez nauczyciela muzyki Dariusza Głowackiego oraz nauczycieli bibliotekarzy Elżbietę Banaszczyk, Alicję Stobiecką, Aleksandrę Wincencjusz, była: popularyzacja znajomości piosenek  o tematyce patriotycznej i żołnierskiej, rozwijanie umuzykalnienia dzieci, integracja społeczności uczniowskiej.

Do konkursu zgłosiło się ponad 30 uczestników z klas I – VII. Komisja konkursowa: przewodnicząca Pani Dyrektor Anna Kulisa, członkowie: Agnieszka Piątek, Beata Pruszczyk, Joanna Stalbowska, Łukasz Jakubowski biorąc pod uwagę dobór repertuaru, poprawność  wykonania linii melodyczno  – rytmicznej, intonację i całokształt wykonania utworu,  po wysłuchaniu wszystkich uczestników, przyznała:

W kategorii klas I - III
I miejsce Inez Schindler ucz. z kl. IIIc
II miejsce – Mai Stachaczyk ucz. z kl. Ie
                      Natalii Kowalskiej ucz. kl. IIIj
III miejsce – Poli Tomaszczyk ucz. z kl. Ic
                      Antoninie Orłowskiej ucz. kl. IIb
                      Zofii Mędasik ucz. kl. IIc
Wyróżnienie otrzymały:  Lena Jakubowska ucz. kl. Ia, Lena Cieślak ucz. kl. IIb, Joanna Wachecka ucz. kl. IIIc.

W kategorii klas IV- VII
I miejsce – Lenie Kabzińskiej ucz. kl. Ve
II miejsce – Idze Margasińskiej ucz.  kl. VIb
III miejsce – Oldze Biernackiej ucz. kl. VIc

Laureatami zostali: Oliwia Bąkowicz kl. IVd, Oliwia Brylikowska kl. VIb, Nina Kaczmarek kl. VIb, Marta Żak kl. VIb, Maria Paradowska kl. VIc, Barbara Pruszczyk kl. VIc, Julia Gajda z Chórem Nutki Dwunastki kl. VIIh.
 

Konkurs "Jesienne drzewo" rozstrzygnięty!

W świetlicy szkolnej zorganizowano konkurs plastyczny pod hasłem „Jesienne drzewo". Udział mogli wziąć wszyscy podopieczni świetlicy.
 
Z przyjemnością ogłaszamy listę zwycięzców, których w dniu 02.11.2017r.  wyłoniła komisja w składzie: pani dyrektor Anna Kulisa, kierownik świetlicy Dagmara Kołowrotkiewicz, Aleksandra Wincencjusz. Jury zwróciło szczególną uwagę na pomysłowość i estetykę prac. Po dyskusjach i naradach, jury zdecydowało przyznać nagrody i wyróżnienia dla następujących osób:

I miejsce: Aleksander Żołnierczyk kl.Ia, Lena Jabłońska kl.Id i Jakub Ćwiek kl.Id.
II miejsce: Iga Lewandowicz kl.Ib, Maciej Malesa kl.Ic
III miejsce: Antonina Lauks kl.Ic
 
Wyróżnienia otrzymali: Alicja Tomasik kl.Ib, Maurycy Prokop kl.Ia, Natan Bielas kl.Id, Julia Żurowska kl.Ib, Natalia Kowalska kl.Ie, Maja Kaflak kl.IIIb, Antonina Orłowska kl.IIb.

 
Konkurs Polonistyczny "Fraszka"

23 listopada 2017r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Fraszka” organizowanej przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej POKOLENIE.
25 osób z klas VI-VII zmagało się z testem składającym się z pytań z zakresu znajomości literatury, nauki o literaturze i nauki o języku.

Celem konkursu było propagowanie polskich tradycji, obrzędów, kultury regionalnej jako wartości ponadnarodowych. Poprzez udział w konkursie młodzież poszerzała wiedzę, rozwijała swoje umiejętności oraz pasję do języka polskiego.
 
Bezpieczne dziecko - bezpieczny człowiek

Zakończył się Szkolny Konkurs dla uczniów klas I-III "Bezpieczne dziecko - bezpieczny człowiek".
Zwycięzcami zostali:

Klasy pierwsze:
I miejsce - Kacper Uniszewski Ie
II miejsce - Luiza Fuzowska Ia
III miejsce - Karolina Papierz Ib

Klasy drugie:
I miejsce - Maja Kołodziejczyk IIb
II miejsce - Maja Krasińska IIa
III miejsce - Aleksandra Kołacińska IIa

Klasy trzecie:
I miejsce - Miłosz Sokołowski IIIc
II miejsce - Nadia Bereska IIIc
III miejsce - Weronika Antczak IIIf
 
Julianna z nagrodą :)

We wtorek 7 XII odbyło się uroczyste rozdanie nagrod w konkursie "Moj krajobraz".
Pierwszą nagrodę odebrała Julianna Anglart, a wyróżnienie Marysia Skibińska, ponadto dyplomy za udział dostali również: Kacper Urbański, Mateusz Mironiuk, Julia Purgał i Wiktoria Zdulska.
 
Zdrowo jem i aktywnie żyję

Dnia 6 XII odbył się w naszej szkole Mikołajkowy turniej gier i zabaw dla klas pierwszych o Puchar Rady Osiedla "Belzacka" pod hasłem "Zdrowo jem i aktywnie żyję".
W turnieju brało udział 5 klas pierwszych. Było 7 konkurencji.

Wygrała klasa I a, drugie miejsce zajęła klasa I b, a trzecie klasa I d. Dzieci otrzymały upominki (piłki, dyplomy i drobne gadżety) od Pań z Rady Osiedla oraz Pani Dyrektor.

Turniej przebiegał w miłej atmosferze. Przeprowadziły go: Agnieszka Robak, Agata Wypych i rodzic Monika Poterała.

 
Klasa II c dba o zdrowie

Rozstrzygnięto konkurs  „Dbam o zdrowie”, w którym udział wzięli reprezentanci  klas II.
Celem konkursu było kształtowanie zdrowego stylu życia u dzieci oraz nabywanie prozdrowotnych przyzwyczajeń i nawyków.

W przeprowadzonym konkursie  klasa II c Zofia Mędasik i Natan Krawczyk zdobyli I miejsce.

Drugie miejsce zajęli uczniowie klasy II a Aleksandra Kołacińska i Zuzanna Stachacz, zaś trzecie miejsce klasy II b Hubert Olejnik i Lena Cieślak , miejsce IV – klasa  II d Antonina Kromer i Aleksander Wilganowicz.

Za udział w konkursie klasy otrzymają  dyplomy a reprezentanci klas skromne  nagrody.
 
Radość Świąt Bożego Narodzenia

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia na holu głównym można zachwycać się pracami Konkursu Plastycznego "Radość Świąt Bożego Narodzenia", zorganizowanego dla uczniów klas drugich.
Prace wykonano techniką dowolną.
 
VII Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

Dnia 13.12.2017r. komisja w składzie: Dyrektor Szkoły Pani Anna Kulisa, Dorota Kubiak, Katarzyna Szymczyk, Karolina Majchrzak,  Łukasz Jakubowski, Dariusz Głowacki przyznała nagrody oraz wyróżnienia w VII Szkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek.
 

Klasy I - III
I miejsce –  Antonina Orłowska kl. IIb, Zofia Mędasik kl. IIc
II miejsce – Inez Schindler kl. IIIc              
III miejsce – Maja Stachaczyk kl. Ie
Wyróżnienie: Pola Tomaszczyk kl. Ic, Anna Zwolińska kl. Ic,
Nela Pawlik kl. Ie, Nikola Krupa kl. IIa, Amelia Pietraszczyk kl. IIb, Weronika Antczak kl. IIIf, Małgorzata Różycka kl. IIIj,
Maksymilian Wiśniewski kl. IIIj
 
Klasy IV – VII
I miejsce – Lena Kabzińska kl. Ve, Nina Kaczmarek kl. VIb
II miejsce – Iga Margasińska kl. VIIb
 
Zapraszamy do obejrzenia fragmentów utworów.
Konkurs na kartkę świąteczną

Przed Świętami Bożego Narodzenia w świetlicy został rozstrzygnięty konkurs na kartkę świąteczną w dwóch kategoriach wiekowych.
W klasach I jury przyznało po dwie równorzędne nagrody ze względu na niesamowitą pomysłowość dzieci i estetykę wykonania prac:

Kaja Fuzowska kl. I a - I miejsce
Lena Rękorajska kl. I c - I miejsce
Leon Gala kl. I a - II miejsce
Maja Misztela kl. I a - II miejsce
Jakub Jędraszczyk kl. I d - III miejsce
Lena Jabłońska kl. I d - III miejsce
Alicja Tomasik kl. I b - wyróżnienie
Szymon Palacz kl. I d - wyróżnienie

Natomiast laureatami w klasach II-III zostali:
Małgorzata Różycka kl. III j - I miejsce
Maja Kołodziejczyk kl. II b - I miejsce
Aleksandra Furmaniuk kl. III g - II miejsce
Pola Filipiak kl. III f - III miejsce
Piotr Maj kl. III f - wyróżnienie
 
Zawody w układaniu kostki Rubika

Dnia 20 grudnia  2017 r. odbyły się w naszej szkole II Szkolne Zawody w Układaniu Kostki Rubika.
W zawodach wzięło udział 19 uczniów  z klas IV - VII. Konkurs polegał na ułożeniu kostki Rubika na czas. Najlepsze wyniki osiągnęli:

Klasy VII:
1. Michał Łuczak - 7f - 32 s
2.Piotr Kieruzel - 7d - 42 s
3. Igor Starnowski - 7f - 47 s

Klasy VI:
1. Jakub Milczarek - 6e - 70 s
2.Mikołaj Głowacki - 6c - 82 s
3. Kacper Zuchański - 6e - 90 s

Klasy V:
1. Igor Szafranek - 5e - 46 s
2.Fabian Staśkiewicz - 5b - 51 s
3. Kacper Smużny - 5d - 71 s

Klasa IV:
1. Łukasz Kołodziejczyk - 4d - 142 s
 
Konkursy Bożonarodzeniowe

Zakończyły się konkursy zorganizowane jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia: na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową i na plakat "Radosć Świąt Bożego Narodzenia".
Wyniki Konkursu Plastycznego pt. "Radość Świąt Bożego Narodzenia":
 
I miejsce - Lena Poterała kl.IIa
II miejsce - Maja Kołodziejczyk kl.IIb, Nikola Krupa kl. IIa
III miejsce - Mikołaj Przybysz kl. IIa
 
Wyróżnienie: Franek Kowalski kl. IIb, Patryk Krzywicki kl. IIb, Aleksander Szmytka kl. IIb

Wyniki Konkursu Szkolnego pt. "Najpiękniejsza  Szopka Bożonarodzeniowa":
 
I miejsce - Joanna Kowalewicz kl. IIId
                 Miłosz Obszarny kl. IIb
II miejsce - Adam Jędryka kl. Ib
                  Maja Chwastowska - kl. II b
III miejsce - Malina Łuczak kl. I b
                   Aleksandra Werowska kl. IIb
 
Wyróżnienie: Alicja Tomasik kl. Ib, Franek Karpiński kl. Ie, Lena Jabłońska kl. Id
 
Organizatorzy: Nauczyciele religii
 
Wystawa szopek bożonarodzeniowych

Z okazji  Świąt Bożego Narodzenia w naszej szkole została zorganizowana wystawa Szopek Bożonarodzeniowych.
Na holu głównym można było  podziwiać pomysłowość i oryginalność szopek.

I miejsce - Joanna Kowalewicz IIId i Miłosz Obszarny IIb
II miejsce - Adam Jędryka Ib i Maja Chwastowska IIb
III miejsce - Malina Łuczak Ib i Aleksandra Werowska IIb

Wyróżnienie: Alicja Tomasik Ib, Franek Karpiński Ie i Lena Jabłońska Id.

W Konklursie Plastycznym "Radość Świąt Bożego Narodzenia" zwycięzcami zostali:

I miejsce - Lena Poterała IIa
II miejsce - Maja Kołodziejczyk IIb i Nikola Krupa IIa
III miejsce - Mikołaj Przybysz IIa

Wyróżnienie: Franek Kowalski IIb, Patryk Krzywicki IIb i Aleksander Szmytka IIb
 
Maska karnawałowa wybrana

Karnawał w świetlicy. Pod takim hasłem 25.01.2018r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny na "Najpiękniejszą maskę karnawałową".
Dyrekto szkoły Anna Kulisa wraz z jury wytypowałi następujących laureatów:

KLASY I:
I miejsce:  Jakub Jędraszczyk kl. Id i  Lena Rękorajska kl. Ic
II miejsce:  Lena Jabłońska kl. Id i Patryk Matych kl. Id
III miejsce:  Ania Szary kl. Ia i  Michał Drobik kl. Id

Wyróżnienia otrzymali: Luiza Fuzowska kl.Ia, Natan Bielas kl.Id, Oliwia Kraś kl.I e, Natalia Kowalska kl.Ie, Mateusz Opala kl.Ia, Magdalena Midera kl.Id, Szymon Palacz kl.Id, Alicja Tomasik, Karolina Papierz kl.Ib.

KLASY II-III:
I miejsce: Kornelia Dobrowolska kl. IIIa
II miejsce: Natalia Kałuża kl. IIc
III miejsce: Karolina Dorosławska kl. IIb

Wyróżnienia otrzymali: Maja Olczak kl.IIa, Maja Chwastowska kl.IIb, Maja Chojwa kl.IIIj, Zuzia Stachacz kl.IIa, Oliwia Wilczyńska kl.IIIa.

Opieka i przygotowanie: Wychowawcy świetlicy.
 
Konkurs "Cztery pory roku. Barwy i cienie - zima"

Dnia 16.02.2018r. komisja w składzie: dyrektor Anna Kulisa, Ewelina Najgebauer, Łukasz Jakubowski przyznała nagrody oraz wyróżnienia:
 W Szkolnym Konkursie Bibliotecznym z cyklu Cztery pory roku pod hasłem Barwy i cienie – zima.

Klasy I - III
I miejsce – Kacper Chwałowski kl. IIIc
II miejsce – Bartłomiej Adamek kl. IIIc   
III miejsce – Natalia Kałuża kl. IIc
Wyróżnienie: Franciszek Karpiński kl. Ie, Julia Turska kl. Ic, Anna Zwolińska kl. Ic
 
Klasy IV – VII
I miejsce – Dorota Szklarek kl. VId
II miejsce – Małgorzata Matusiak kl. VIIe
III miejsce - Natalia Panasiuk kl. VIIf
Wyróżnienie:  Wiktoria Chrapek kl. VId, Wiktoria Królikiewicz kl. VIIc, Amelia Łuczak kl. Vf, Kacper Urbański VIIb, Urszula Kaczmarek kl. VIc
 
Konkurs Polonistyczny "Świat Baśni"

W dniu 28 lutego 2018r. kolejny raz odbył się w naszej szkole konkurs pt. „ŚWIAT BAŚNI”, którego organizatorem byli nauczyciele języka polskiego.
Założeniem było odwołanie się do świata baśni i bajki, które miało na celu wprowadzenie czwartoklasistów do literatury w sposób zrozumiały i przystępny dla ich wyobraźni.

Uczniowie poszukiwali „ziarenek prawdy” ukrytych w poszczególnych baśniach, samodzielnie pracowali z tekstem, poznawali wartości sztuki baśniowej i przeżywali ją poprzez działanie. Do turnieju przystąpili reprezentanci z klas IV, którzy wykazali się znajomością treści baśni oraz umiejętnościami polonistycznymi. Jury wyłoniło i nagrodziło zwycięzców dyplomami i książkami.

Dodatkową atrakcją były upominki od kina Helios w postaci słodkości i darmowych biletów do kina dla każdego z uczestników.

I miejsce klasa IVa – Zofia Szymczyk i Natalia Killich
II miejsce klasa IVe – Maja Fałek i Nadia Żekota
III miejsce klasa IVd – Marta Nadajewska i Tymoteusz Skoczylas

2 Lenki zaśpiewały najpiękniej!

Poznaliśmy zwycięzców VII Szkolnego Konkursu Piosenki Anny Jantar i Zbigniewa Wodeckiego.
Komisja w składzie: Przewodnicząca Pani Dyrektor Szkoły Anna Kulisa, członkowie: Agnieszka Piątek, Dorota Kubiak, Joanna Stalbowska, Maria Prokop przyznała nagrody i wyróżnienia:

Klasy I-III:
I miejsce - Lena Czarnucha kl.IIc
II miejsce - Nikola Krupa kl.IIa i Zofia Mędrasik kl. IIc
III miejsce - Antonina Orłowska kl.IIb i Kornelia Dobrowolska kl.IIIa

Wyróżnienia:
Pola Tomaszczyk kl.Ic, Magdalena Midera kl.Id, Maja Chałubek kl.IIIa, Maja Kaflak kl.IIIb, Joanna Wachecka kl.IIIc, Joanna Kowalewicz kl.IIId, Nadia Binkowska kl.IIIg.

Klasy IV-VII:
I miejsce - Lena Kabzińska kl.Ve
II miejsce - Aleksandra Dajcz kl.VIs
III miejsce - Oliwia Brylikowska kl.VIb i Marta Żak kl.VIb

Wyróżnienia: Nina Kaczmarek kl.VIb i Maria Paradowska kl.VIc

Organizatorzy: Elżbieta Banaszczyk, Alicja Stobiecka, Aleksandra Wincencjusz, Dariusz Głowacki

Zapraszamy do obejrzenia fragmentów konkursu.
 
XV Szkolny Konkurs Recytatorski

Dnia 22 marca 2018 r. w naszej szkole odbył się XV SZKOLNY KONKUR RECYTATORSKI dla uczniów klas I – III pod hasłem „Podróże na piórze – wiersze Wandy Chotomskiej”.
Konkurs przygotowały i przeprowadziły: Bożena Łopacińska i Ewa Janowska – Nowak.
Recytację wierszy oceniało JURY w składzie: Alicja Stobiecka, Elżbieta Banaszczyk, Katarzyna Szymczyk, Łukasz Jakubowski oraz uczennica klasy VI – Anna Kołowrotkiewicz, biorąc pod uwagę: poprawność, dykcję, intonację, interpretację utworu i ogólny wyraz artystyczny.
 
WYNIKI KONKURSU
W kategorii klas pierwszych

I MIEJSCE – Anna Zwolińska z klasy 1c
II MIEJSCE – Maja Stachaczyk z klasy I e
III MIEJSCE – Julianna Domagała z klasy 1 b
WYRÓŻNIENIA: Kaja Fuzowska a klasy 1 a oraz Jakub Jędraszczyk z klasy I d
 
W kategorii klas drugich:
I MIEJSCE – Ada Mogiła z klasy II c
II MIEJSCE – Maja Chawastowska  klasy II b
III MIEJSCE – Dawid Maleszak z klasy II d
WYRÓŻNIENIA: Marta Radziszewska z klasy II a oraz Antonina Kromer z klasy II d
 
W kategorii klas trzecich:
I MIEJSCE – Michał Malinowski z klasy III d
II MIEJSCE – Łukasz Tomecki z klasy III a oraz Natalia Rakowska z klasy III h
III MIEJSCE – Tatiana Zaremba z klasy III i, Maja Mikołajczyk z klasy III g oraz Małgorzata Różycka z klasy III j
WYRÓŻNIENIA: Marta Łączna z klasy III b, Oliwia Ligocka z klasy III c, Mateusz Lesiakowski z klasy III e oraz Patrycja Sobierska z klasy III f.
 
Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.
 
Konkurs Pięknego Czytania

Dnia 17 kwietnia 2018r. (wtorek) w czytelni biblioteki szkolnej odbyła się IX edycja Konkursu Pięknego Czytania.
 Konkurs adresowany był do uczniów  klas I - VII. Uczestnicy zaprezentowali wcześniej przygotowany przez siebie tekst. W tym roku były to fragmenty książek Kornela Makuszyńskiego. Komisja konkursowa oceniała podczas czytania:  płynność, poprawność, wyrazistość, bezbłędność.
Konkurs cechował wysoki poziom przygotowania uczestników.
Wszyscy uczestniczy otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Zwycięzcy zostali uhonorowani nagrodami książkowymi.
 
WYNIKI KONKURSU
Komisja konkursowa dla klas I – III:

Przewodnicząca:  Pani Dyrektor Szkoły -  Anna Kulisa
Członkowie: Pedagog szkolny -  Katarzyna Szymczyk
               Nauczyciel bibliotekarz – Elżbieta Banaszczyk
 
Zwycięzcy klas I-III:
I miejsce – Michał Malinowski kl. IIId
II miejsce – Nikola Albin kl. I c
      II miejsce –  Zofia Mędasik kl. IIc
III miejsce Aleksandra Werowska kl. IIa
III miejsce – Anastazja Król kl. IIIf
Wyróżnienia: Jan Białek kl. Id, Filip Motylewski kl. Ie
             Zuzanna Stachacz kl. IIb
 
Zwycięzcy klas IV-VI:
I miejsce – Kacper Zajączkowski kl. IVb
II miejsce – Tymoteusz Skoczylas kl. IVd
III miejsce – Zuzanna Waliszczak kl. Vf
III miejsce –Maria Paradowska kl. VIc
Wyróżnienia: Irena Nowak kl. Vb, Wiktoria Zamiela kl. VIIg, Maciej Kwapiński kl. VIIe

Konkurs Pięknego Czytania został zorganizowany przez nauczycieli bibliotekarzy Szkoły Podstawowej nr 12 im. Kornela Makuszyńskiego w Piotrkowie Tryb.
 
Ewelina i Oliwier zwycięzcami "Żaczka"

Poznaliśmy zwycięzców Szkolnego Konkursu Matematycznego "Żaczek" dla uczniów klas pierwszych.

Zwycięzcami zostali:
I miejsce - Oliwier Duchnowski Ia i Ewelina Zięba Ia
II miejsce - Oliwia Kraś Ie i Filip Motylewski Ie
III miejsce - Magdalena Midera Id i Adrian Gutkowski Ib

Wyróżnienia: Zuzia Eksman Ib, Adam Michalak Ic, Natan Wysocki Ie.

Organizatorzy: Alicja Meresińska i Iwona Kacperska.
 
Barwy i cienie - wiosna - znamy zwycięzców

Zakończył się Szkolny Konkurs Biblioteczny z cyklu Cztery pory roku pod hasłem Barwy i cienie - wiosna.
 
Dnia 07.05.2018r. komisja w składzie:  p. dyrektor Anna Kulisa, Magdalena Dzwonnik, Katarzyna Balcerek, Maria Prokop  przyznała nagrody oraz wyróżnienia:
 
Klasy I - III
I miejsce –  Julia Turska kl. Ic
II miejsce – Bartłomiej Adamek kl. IIIc 
III miejsce – Natalia Kałuża kl. IIc
Wyróżnienie: Maja Kołodziejczyk kl. IIb, Anna Zwolińska kl. Ic

Klasy IV – VII
I miejsce – Oliwia Bąkowicz kl. IVd
II miejsce – Karolina Smolarek kl. VIe, Julia Cieśliczka kl. VIIe
III miejsce – Julia Mielczarek kl. IVc, Małgorzata Matusiak kl. VIIe
Wyróżnienie:  Wiktoria Królikiewicz kl. VIIc, Wiktoria Zamiela kl. VIIg, Amelia Łuczak kl. Vf, Patryk Wysmyk kl. Vd, Urszula Kaczmarek kl. VIc
 
Laureaci "Młodego Przyrodnika"

W związku z obchodami Światowego Dnia Ziemi odbył się XIV Szkolny Konkurs Przyrodniczo - Ekologiczny "Młody Przyrodnik".
 
Konkurs skierowany był do wszystkich uczniów klas VI-tych, którzy wyróżniają się wiedzą przyrodniczo – ekologiczną. Prace uczestników konkursu sprawdzała komisja w składzie: Teresa Glubowska  i Małgorzata Królikiewicz.

Spośród 21 uczestników najlepszymi przyrodnikami w szkole, którzy otrzymali tytuł laureata zostali:
Patrycja Duchnowska – kl. VIb    
Amelia Madej – kl. VIb
Kajetan Prochoń – kl. VIb

 Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, które na apelu wręczyła najlepszym młodym przyrodnikom Pani Dyrektor Anna Kulisa. 
 
Film Kacpra i Mateusza najlepszy!

Zakończył się I Szkolny Konkurs Informatyczny na najciekawszy film promujący naszą szkołę "SP 12 w obiektywie".
Do konkursu zgłoszono 10 filmów wykonanych w dwuosobowych grupach uczniów klas siódmych.

Jury w składzie: Alicja Stobiecka, Elżbieta Banaszczyk i Karolina Majchrzak wyłoniło zwycięzców:

I miejsce - Mateusz Malesa i Kacper Urbański z klasy VIIe

Jury w wyborze pracy wzięło pod uwagę pomysłowość, kreatywność, jakość wykonanych zdjęć oraz technikę wykonania filmu.

Organizatorem konkursu była: Karolina Majchrzak
 
II Szkolny Turniej Szachowy rozstrzygnięty!

Od kwietnia w naszej szkole miały miejsce rozgrywki szachowe. Uczniowie klas  rywalizowali ze sobą w czterech kategoriach: klasy IV, V, VI i VII. 
Po wielu rozegranych partiach zwycięzcami zostali:
w kategorii klas czwartych: Julia Janiec IV d
w kategorii klas piątych: Mateusz Urbański : kl. V d
w kategorii klas szóstych: Adam Gala : kl. VI c
w kategorii klas siódmych: Kacper Urbański : kl VII d
 
Adam Rusin Zwycięzcą Konkursu Historycznego

W maju w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Historyczny Wiedzy o Piotrkowie, który zorganizowali nauczyciele historii: Michał Owczarek i Marzena Popielarczyk.

Zwycięzcami konkursu zostali:
I miejsce - Adam Rusin (klasa VIIc)
II miejsce - Adam Gemel (klasa VIIc)
III miejsce Amelia Madej (klasa VIb)
 
Znamy już szkolnych Matmistrzów!

Dnia 21 maja 2018 r. kolejny raz w naszej szkole odbył się konkurs matematyczny Matmistrz.
Konkurs rozgrywany był w trzech kategoriach wiekowych: dla uczniów klas piątych , szóstych i siódmych.Konkurs polegał na rozwiązaniu 10 zadań otwartych z różnych działów matematyki. W zmaganiach wzięło udział  32 uczniów naszej szkoły.

Poniżej zestawienie najlepszych wyników:

klasy V:
I miejsce: Igor Szafranek kl. 5e
II miejsce: Iga Krawczyńska kl. 5f  i  Patryk Wysmyk kl. 5d
III miejsce: Mateusz Urbański kl. 5d

klasy VI:
I miejsce: Maria Zielonka kl. 6c
II miejsce: Joanna Wasilewska kl. 6c
III miejsce: Patrycja Zawada kl. 6s

klasy VII:
I miejsce: Mateusz Mironiuk kl. 7b i Jakub Kwaśniewski kl. 7h
II miejsce: Fryderyk Folkman kl. 7d
III miejsce: Gerard Tymanowski kl. 7f
 
Nagroda Grand Prix dla Lenki!

W Radosnej Sali, w dniu 23.05.2018 roku, odbył się III Szkolny Festiwal Piosenki Ludowej.
Do konkursu zgłosili się uczniowie z klas I – VII. Komisja konkursowa: przewodnicząca Pani Dyrektor Anna Kulisa, członkowie: Wicedyrektor Pani Katarzyna Kraszewska, pedagog Katarzyna Szymczyk, pedagog Dorota Kubiak, nauczyciel muzyki Dariusz Głowacki biorąc pod uwagę dobór repertuaru, poprawność  wykonania linii melodyczno – rytmicznej, intonację i całokształt wykonania utworu, po wysłuchaniu wszystkich uczestników, przyznała:
 
Kategoria wiekowa I-III
SOLIŚCI
 Nagroda Grand Prix – Lena Czarnucha kl. IIc
I miejsce: Nikola Krupa kl. IIa
I miejsce: Pola Tomaszczyk kl. Ic
II miejsce: Martyna Wojakowska kl. Ic
III miejsce: Julia Uszakow kl. Ic
III miejsce Natalia Kowalska kl. IIIj
DUET
I miejsce: Zofia Mędasik i Ada Mogiła kl. IIc

Kategoria wiekowa IV- VII
I miejsce : Lena Kabzińska kl. Ve
II miejsce: Wiktoria Bujak kl. Vb
III miejsce Julia Cieśliczka kl. VIIe
Wyróżnienie: Marta Żak kl. VI b


Organizatorzy konkursu: Alicja Stobiecka, Aleksandra Wincencjusz, Elżbieta Banaszczyk, Dariusz Głowacki.
 
 
Znamy zwycięzców Konkursu na Grafikę Komputerową

Zakończyła się XI edycja  Konkursu na najciekawszą grafikę komputerową wykonaną w programie graficznym MS Paint dla uczniów klas piątych.
Konkurs składał sie z 3 etapów. W pierwszym nauczyciele informatyki wytypowali 32 najładniejsze prace wykonane przez wszystkich uczniów klas piątych. Pod uwagę brane były  względy estetyczne, ilość i jakość użytych narzędzi oraz pomysłowość.

W drugim etapiepPrzez 2 tygodnie na prace można było oddawać głosy: poprzez polubienie na profilu facebookowym szkoły oraz mailowo.

Łącznie na wszystkie prace oddano 754 głosy!!!

Do etapu finałowego zakwalifikowały się prace:

nr 5 - Patryk Wysmyk (128 głosów)
nr 6 - Lena Kabzińska (126)
nr 8 - Filip Rol (67)
nr 28 - Lena Luber (64)
nr 1 - Dominika Bucholc (59)
nr 32 -  Oskar Jażdż (54)
nr 7 - Dominika Krystek (40)
nr 30 - Lena Nowakowska (39)
nr 16 - Wiktoria Adaszek (36)
nr 13 - Nadia Milczarek (30)
nr 2 - Natalia Filipczak (30)

Jury w składzie: p.dyrektor Anna Kulisa, Alicja Stobiecka, Gabriela Szymańska-Kaczmarek, Aleksandra Wincencjusz, Beata Pruszczyk, Karolina Majchrzak, Elżbieta Banaszczyk wyłoniło zwycięzców:

I miejsce - Natalia Filipczak 5a (praca nr 2 - 54 głosy)
II miejsce - Dominika Bucholc 5e (praca nr 1 - 51 głosów)
III miejsce - Lena Kabzińska 5e (praca nr 6 - 43 głosy)

Wyróżnienie
Lena Nowakowska 5e (praca nr 6 - 38 głosów)
Filip Rol 5f (praca nr 8 - 37 głosów)

Organizator konkursu: Karolina Majchrzak
 

 
"Leprechaun - przyjazny skrzat!" - znamy zwycięzców

Poznaliśmy zwycięzców Konkursu "Leprechaun - przyjazny skrzat!". W głosowaniu na najładniejszą pracę wzięło 749 osób.

Zwycięzcy:
Miejsce I -  Marta Nadajewska IVB
Miejsce II - Oliwia Bąkowicz  IVB
Miejsce III - Natalia Bączkowska IVC

Zwycięzcy zostali nagrodzeni dyplomami oraz mieszkami złota. Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom z podziękowaniem za udział w konkursie, oraz słodką zapłatę za starania włożone w upiększenie tego konkursu.

 
 
XI KONKURS NA NAJCIEKAWSZĄ GRAFIKĘ KOMPUTEROWĄ
Poznaliśmy zwycięzców XI Konkursu na najlepszą grafikę komputerową wykonaną w programie Paint dla klas czwartych.
I MIEJSCE II MIEJSCE III MIEJSCE
Zosia Szymczyk 4a
Dominik Łosiewicz 4e
Zosia Wolna 4c
WYRÓŻNIENIA:

Alicja Kalisiak 4a

Ewa Witwicka 4d

Igor Tomczyński 4e

Julia Janiec 4d

Julia Szulecka 4a

Ola Malik 4c

Natalia Maciejewska 4c

Piotr Feldman 4d
 
powrót