Sukcesy pozaszkolne w roku szkolnym 2017/2018

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 4 =
Podsumowanie największych osiągnięć uczniów w konkursach i akcjach pozaszkolnych, miejskich  i ogólnopolskich.
Rozstrzygnięcie programu "Bezpieczne Życie 2016"

Dnia 7 grudnia odbyło się uroczyste podsumowanie realizacji programu "Bezpieczne Życie 2016".
Podczas uroczystości odbyło się przedstawienie oraz prelekcja na temat bezpieczeństwa oraz wręczenie dyplomów oraz nagród zwycięzcom I, II i III miejsca w konkursie "Bezpieczne dziecko - bezpieczny człowiek" dla klas I - III.

Laureaci konkursu:
Klasy I:

I miejsce - Natalia Kałuża kl. Ic
II miejsce - Maja Pryczek kl. Id
III miejsce - Amelia Pietraszczyk kl. Ic

Klasy II:
I miejsce - Nikola Pawlak kl. IIc
II miejsce - Tatiana Zaremba kl. IIi
III miejsce - Mateusz Lesiakowski kl. IIe

Klasy III:
I miejsce - Agata Michalak kl. IIIh
II miejsce - Małgorzata Pawliszewska kl. IIIc
III miejsce - Wiktoria Siedlak kl. IIId
 

3 uczniów w Finale Konkursu BALTIE 2017

Uczniowie naszej szkoły: Barbara Pruszczyk (5c), Oliwier Węgrzyn (6c) i Dawid Wyskwarski (6f) zakwalifikowali się do finału Międzynarodowego Konkursu Programowania BALTIE2017. Musieli oni wcześniej przejść przez 3 etapy tego konkursu.
10 czerwca 2017 r. dwoje z nich Basia i Dawid wzięli udział w finale, w jednej z placówek konkursowych, w Sochaczewie.

Do rozwiązania mieli 8 zadań o różnym stopniu trudności w ciągu 150 minut. W kategorii B, czyli klasy 4-6, było 354 uczestników z trzech państw (Polska, Czechy i Słowacja), z czego Dawid uplasował się na 285 miejscu, natomiast Basia – 290. Łącznie we wszystkich kategoriach wiekowych razem było 617 zawodników (cztery kategorie - A, B, C, D).

Razem z naszymi uczniami do finału zakwalifikowali się też nasi byli uczniowie, którzy teraz są w gimnazjum w klasie 1: Bartosz Głowacki i Bartosz Siwakowski (Gimnazjum nr 5), Bartłomiej Pruszczyk (ZSP nr 1 – Gimnazjum nr 3).

Opiekunem wszystkich uczniów była Beata Pruszczyk.
 

 
Praca Karoliny na wystawie w MOK

15 września 2017 roku w Miejskim Ośrodku Kultury rozstrzygnięto konkurs "Śladami historii Piotrkowa... lub swojego miasta".
Jury doceniło pracę uczennicy naszej szkoły Karoliny Smolarek z klasy VIe  i zakwalifikowało do wystawy w Galerii MOK, przy ulicy 3-go Maja 12. do 15.10.2017 r.
 

 

Amelia wystąpiła podczas Kongresu Praw Dziecka

Uczennica naszej szkoły Amelia Mikusek z klasy VIIc  wystąpiła wraz z zespołem KONTRA podczas Międzynarodowego Kongresu Praw Dziecka w Warszawie w dniach 13-15 września 2017 r.
Kongres zorganizowano dla upamiętnienia działalności na rzecz dzieci oraz 75-lecia ostatniej drogi Janusza Korczaka, Stefy Wilczyńskiej oraz dzieci z Domu Sierot.
 
Zepół KONTRA przedstawił inscenizację "Irena Sendlerowa - Sprawiedliwa", którą mogliśmy podziwiać w ubiegłym roku szkolnym w naszej hali. Inscenizacja odwołuje się do wzruszającej historii Ireny Sendlerowej, która podczas II wojny światowej uratowała 2500 żydowskich dzieci.
 

 

II miejsce w konkursie ekologiczno-literackim

W czwartek, 26 października, uczniowie klasy V f: Iga Krawczyńska, Amelia Łuczak, Kaja Milewicz, Julia Stępień i Błażej Zywert, reprezentowali naszą szkołę w międzyszkolnym konkursie ekologiczno-literackim "Płazy, ryby, wodorosty – ekosystem nie jest prosty".
Rywalizacja została podzielona na trzy etapy. W pierwszej części konkursu uczestnicy prezentowali pantomimę ukazującą życie pod wodą. W drugiej rundzie uczniowie zmagali się z testem o tematyce ekologicznej, zaś w ostatnim etapie musieli wykazać się kunsztem poetyckim i stworzyć wierszyk na temat wylosowanego obrazka.

Po emocjonującej rywalizacji nasi reprezentanci zajęli II miejsce. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i wyjątkowo atrakcyjne nagrody książkowe.
 


Młodzi ekolodzy nagrodzeni

24 października 2017 roku w Miejskie Bibliotece Publicznej w Piotrkowie Trybunalskim odbył się konkurs ekologiczno-czytelniczy pt."Szumi las wokół nas".
Czwórka uczniów z klasy III h Szymon Żak, Oliwia Wiśniewska, Agata Turkowska i Maks Kuśmierczyk reprezentowali naszą szkołę.

Konkurs składał się z trzech etapów: quiz wiedzy o lesie, test ze znajomości utworów literackich oraz wykonanie pracy plastycznej na temat "...wygląda tak...".

Każdy z uczniów dostał dyplom i nagrody książkowe.
 


Praca Julianny Anglart zwyciężyła z 277 zgłoszonych!!!

20 października przypadał Dzień Krajobrazu. Nieprzypadkowo jest to dzień podpisania Europejskiej Konwencji Krajobrazowej, do której przystąpiła także Polska.
Z tej okazji Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct-Piotrków Trybunalski we współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Piotrkowie Trybunalskim zorganizował Konkurs Plastyczny „Mój krajobraz” dla uczniów szkół podstawowych z terenu objętego działaniem Punktu (powiaty: M. Piotrków Trybunalski, bełchatowski, pajęczański, piotrkowski, opoczyński, radomszczański, tomaszowski, wieluński).
Na konkurs wpłynęło 277 prac z 30 szkół.

Komisja konkursowa zebrała się 3 listopada, natomiast uroczyste wręczenie nagród nastąpi podczas seminarium europejskiego w WODN w Piotrkowie Trybunalskim 7 grudnia.

Nagrody rzeczowe w konkursie przyznano następującym uczniom naszej szkoły

I miejsce zajęła Julianna Anglart z  klasy 5s, a wyróżnienie Marysia Skibińska z klasy 5f.
 

 

Wyśpiewały II i III miejsce

W niedzielę, 12 listopada, w Miejskim Domu Kultury w Przedborzu odbył się XXVI Ogólnopolski Festiwal Pieśni i Piosenki o Mojej Ojczyźnie.
Od lat konkurs jest wielkim przeżyciem. Tego typu poezja śpiewana generuje wiele emocji. Celem konkursu była popularyzacja piosenek i pieśni o tematyce patriotycznej. W konkursie zaprezentowało się ponad 200 wykonawców. Każdy uczestnik zaprezentował dowolnie wybrane dwa utwory.

W kategorii klas I – III szkół podstawowych jury postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:
II nagroda – Maja Stachaczyk – ucz. kl.Ie
III nagroda – Natalia Kowalska – ucz. kl. IIIj
Wyróżnienie: Inez Schindler ucz. kl. IIIc

W kategorii klas IV – VII szkół podstawowych laureatkami zostały: Lena Kabzińska ucz. kl. Ve i Iga Margasińska ucz. kl. VIIb, które otrzymały od jury słowa podziękowania za wspaniałą interpretację utworów, kulturę słowa, ogólny wyraz artystyczny.
 


Informatycy sprawdzili wiedzę

W dniach 7 i 8 listopada najlepsi informatycy naszej szkoły wzięli udział w prestiżowym XII Międzynarodowym Konkursie Informatycznym "Bóbr".
Organizatorem w Polsce jest Wydział Matematyki i Informatyki UMK w Toruniu. Uczestniczą w nim uczniowie z 13 europejskich państw.

"Bóbr" jest bardzo wymagającym, trudnym konkursem, który sprawdza nie tylko wiedzę z zakresu technologii informacyjnej, ale przede wszystkim algorytmiczne myślenie.

To już XII edycja tego konkursu. W każdej z nich mieliśmy swoich reprezentantów :))

Nasza "dwunastka" może pochwalić się dużymi osiągnięciami. W 2008 roku laureatem został Mateusz Olczyk, a w 2014 Kacper Świerk.

W bieżącym roku szkolnym wystartowało 19 uczniów klas VI i VII. Zadaniem uczniów było wypełnienie testu online w ciągu 1 godziny.

Organizatorkami konkursu w naszej szkole były nauczycielki informatyki.

Najlepsze wyniki w szkole osiągnęli:
klasy VII w kategorii "Junior":

I miejsce - Julia Olejnik 87,25 punktów
II miejsce - Mateusz Mironiuk     72
III miejsce - Igor Groński 64,75
IV miejsce - Kacper Urbański    63,75
V miejsce - Kuba Dolny 61,25

klasy VI w kategorii "Benjamin":
I miejsce - Szymon Tobiasz    86 punktów
II miejsce - Joanna Wasilewska 82,25
III miejsce - Jędrzej Skalik    60,75
IV miejsce - Alan Wasiak 45,75
V miejsce - Barbara Pruszczyk 45,25
 II miejsce Marysi Rusin

W dniu 23 listopada w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Piotrkowie Trybunalskim odbyło się podsumowanie XVIII Powiatowego Konkursu Literackiego "Niesamowite opowieści o historycznej treści''.
Naszą szkołę reprezentowały: Wiktoria Maszczyk VII b, Julia Ostalczyk VII c i Maria Rusin VII c.

W szrankach stanęło ponad osiemdziesięciu młodych twórców. W kategorii wiekowej: szkoły podstawowe i gimnazja, nasza uczennica Maria Rusin zajęła II miejsce. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i tomiki poezji francuskich klasyków.
 

Kolejny triumf naszych uczniów

23 listopada w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Piotrkowie Trybunalskim odbyło się rozstrzygnięcie konkursu literacko-fotograficznego Piotrków w moich oczach organizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Piotrkowie Trybunalskim.
Reprezentanci naszej szkoły startowali w dwóch kategoriach.

Wyniki przedstawiają się następująco:
W kategorii fotografia:
II miejsce – Piotr Ostrowski
Wyróżnienia – Anna Kołowrotkiewicz, Kacper Urbańsk

W kategorii wiersz:
I miejsce – Julita Szulc
Wyróżnienia - Barbara Pruszczyk, Remigiusz Purzyński, Zuzanna Waliszczak
 

3 laureatów i 6 wyróżnionych!

5 grudnia odbył się finał konkursu "Moje drzewo genealogiczne". Była to już siódma edycja konkursu, który się odbywa pod patronatem Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego.
Prace przygotowano pod kierunkiem nauczycieli historii: Michała Owczarka i Marzeny Popielarczyk.

Laureatów wybierano bez podziału na kategorie: szkoły podstawowe i licea, tym bardziej cieszymy się, że wśród najlepszych znalazło się aż 3 laureatów naszej szkoły oraz 6 wyróżnionych :)

Laureaci:
Fryderyk Folkman kl. VIId
Oliwier Węgrzyn kl. VIIc
Oliwia Bąkowicz kl. IVd

Uczniowie wyróżnieni:
Antonina Anglart kl. VIIc, Wiktoria Maszczyk kl. VIIb, Zuzanna Matuszczak kl. IVd, Nela Tomaszczyk kl. IVd, Jakub Szal kl. VIc, Anna Bakalarz kl. IVb
 

Bezpieczne Życie 2017

Dnia 5 grudnia w naszej szkole odbyło się uroczyste podsumowanie programu Bezpieczne Życie 2017, realizowanego przez klasy pierwsze, drugie i trzecie wszystkich szkół podstawowych naszego miasta w ramach programu BEZPIECZNE MIASTO.
W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz i służb miejskich. Honorowym gościem był Wiceprezydent Miasta – p. Andrzej Kacperek.

Na trybunach zasiedli przedstawiciele 9 szkół podstawowych z terenu miasta. Podczas uroczystości zostały wręczone dyplomy i nagrody laureatom konkursu „Bezpieczne dziecko – bezpieczny człowiek”, organizowanego w ramach programu  BEZPIECZNE ŻYCIE 2017. Konkurs ten był podsumowaniem programu, a jednocześnie sprawdzeniem wiedzy uczniów na temat bezpieczeństwa. Uczestnicy konkursu wykonywali pracę plastyczną i pisali test wiedzy. 

Na postawie łącznej liczby punktów zdobytych przez uczniów za te zadania w każdej szkole zostało przyznanych 9 nagród, po 3 w każdej grupie wiekowej. Uroczystość uatrakcyjniły artystyczne występy dwóch szkół: Szkoły Podstawowej nr 11 i Szkoły Podstawowej nr 12. Wszystkim bardzo podobały się pouczające piosenki: „Znaczki odblaskowe”, piosenka „997” oraz piosenka „998”.

Goście mogli zobaczyć również albumy każdej z 9 szkół biorących udział w programie, zawierające prace plastyczne uczniów dotyczące bezpieczeństwa dzieci na drogach i bezpiecznego zachowania w domu. 
 


Gratulacje dla młodej poetki – Julii Olejnik

XX Wojewódzki Konkurs Poetycki im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego został rozstrzygnięty! 

Konkurs adresowany był do dzieci i młodzieży od 9 do 19 lat. Warunkiem przystąpienia do konkursu było zgłoszenie przez jednego autora zestawu 3. wierszy  o dowolnej tematyce.  

W dniu 23 października 2017r. jurorzy podjęli decyzję o przyznaniu nagród i wyróżnień.  

Laureatkami konkursu zostały: Oliwia Bąkowicz z kl.IVd oraz Julia Olejnik z klasy VIIc.

Uroczysty finał konkursu odbył się 30 listopada 2017r. w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ozorkowie. 
Opiekunką młodych poetów była Alicja Stobiecka, koordynatorem konkursu biblioteka szkolna.
 

Konkurs Matematyczny OLIMPUS

W dniu 09.01.2018r. uczniowie klas IV-VII brali udział w ogólnopolskim konkursie matematycznym OLIMPUS.
W testach zawarte były pytania o różnej skali trudności, dlatego też wszyscy uczniowie mogli spróbować swoich sił.
 

Sukcesy naszych artystów!!!

Dnia 5 stycznia 2018 roku w Gimnazjum w Szydłowie odbył się XVII Przegląd Kolęd i Pastorałek.
Głównym celem konkursu było wyszukiwanie i promocja młodych talentów, przybliżenie tradycji związanej z Bożym Narodzeniem, szerzenie znajomości kolęd i pastorałek oraz zachęcanie do kultywowania tradycji.

Do konkursu zgłosili  się uczestnicy z powiatów  piotrkowskiego i  bełchatowskiego oraz Piotrkowa Trybunalskiego. Wśród  około 350. wykonawców, duetów i zespołów, które zaprezentowały swoje  umiejętności, nie mogło zabraknąć uczniów z naszej szkoły. Uczestników oceniało jury w składzie: Przewodnicząca: Pani Aldona Plucińska – starszy kustosz Muzeum Archeologii i Etnografii w Łodzi.

Członkowie: Pan Janusz Janyst –recenzent muzyczny i dziennikarz, pan Witold Smętkiewicz - łódzki poeta i fraszkopisarz, autor kolęd i pieśni wielkopostnych.

Wyniki w poszczególnych kategoriach przedstawiają się następująco:
Soliści klasy 0 – III   

III miejsce – Zofia Mędasik kl. IIc
Wyróżnienia:
Antonina Orłowska kl.IIb, Inez Schindler kl. IIIc
Laureatką została Maja Stachaczyk uczennica kl. Ie.
Warto podkreślić, że dla Mai było to debiutanckie wystąpienie  przed tak znaczną publicznością.

Soliści klasy IV –VII
Wyróżnienie:
Nina Kaczmarek uczennica kl. VIb
 
Zespoły –kat. 4 -7:
II miejsce –Zespół wokalny
 
Opieka i przygotowanie: Alicja Stobiecka, Elżbieta Banaszczyk, Aleksandra Wincencjusz, Bożena Łopacińska, Dariusz Głowacki.
 


15 ogólnopolskich wyróżnień w MEDITEŚCIE

Uczniowie klas IV-VII naszej szkoły wzięli udział w 7 edycji Ogólnopolskiego konkursu na temat zdrowia i jego ochrony.
Celem konkursu jest promowanie wśród uczniów zdrowego trybu życia, pogłębienie znajomości budowy i funkcjonowania własnego organizmu oraz zwiększenie ich świadomości wobec współczesnych zagrożeń zdrowia i życia ludzkiego.

W kategorii klas 4-5 wyróżnienia otrzymali:
Mateusz Retka kl. Va, Mateusz Urbański kl. Vd, Szymon Walasek kl. Vb, Irena Nowak kl. Vb

W kategorii klas 6-7 wyróżnieni zostali:
Bartosz Chojnacki – kl. VIIc, Oliwia Baran kl. VIIc, Maja Gudź kl. VII c, Julia Skrobek kl. VIIh, Fryderyk Folkman kl. VIId, Patrycja Duchnowska kl. VIb, Wiktoria Maszczyk – kl. VIIb, Kacper Urbański kl. VIIb, Maria Zielonka kl. VIc, Wiktoria Królikiewicz kl. VIIc, Kacper Skoczylas kl. VIb
 


Bardzo dobre wyniki w GEO-Planecie

Troje uczniów naszej szkoły przystąpiło do Ogólnopolskiego Konkursu Geograficznego „GEO-PLANETA”.
Konkurs przeprowadziło Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie” przy współpracy  merytorycznej  z Wydziałem Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego.

W kategorii prac indywidualnych przystąpiło troje uczniów z klas VI:
Jakub Milczarek z VI e
Karolina Smolarekz VI e
Weronika Kłosz VI d

Dyplom  za bardzo dobry wynik otrzymał Jakub Milczarek.
 

100 uczniów w Pingwinie

Konkurs „Pingwin 2017” został przeprowadzony 27 listopada 2017r. Wyniki konkursu poznaliśmy 25 stycznia 2018r. 
Stu uczniów, klas IV-VII naszej szkoły, wzięło udział w tym konkursie. Test konkursowy składał się z 30 pytań. Do każdego pytania podane były cztery warianty odpowiedzi, z których tylko jeden był prawidłowy. Podstawę do oceny stanowiły wypełnione przez uczestników karty odpowiedzi. Ocenie podlegało każde pytanie. Za udzielenie poprawnej odpowiedzi na dane pytanie uczestnik otrzymał 1 punkt, za udzielenie błędnej odpowiedzi -1 punkt,
a za nieudzielenie odpowiedzi 0 punktów. Materiał zawarty w konkursie wykraczał poza program nauczania na poziomie każdej klasy.
 
Dyplom laureata otrzymali:
Szymon Tobiasz -  kl.VIb 
Dyplom wyróżnienia otrzymały:
Aleksandra Dajcz - kl. VIs
Aleksandra Mnich - kl. VIIe
Julia Olejnik - kl.VIIc
 
Najlepsi uczniowie języka angielskiego  SP 12 w „Pingwinie” :-)

Klasa VII
I miejsce - Aleksandra Mnich kl. VIIe
II miejsce - Julia Olejnik VIIc
III miejsce - Mateusz Mironiuk kl. VIIb
 
Klasa VI
I miejsce - Szymon Tobiasz kl. VIb
II miejsce -  Aleksandra Dajcz kl. VIs
III miejsce - Maria Zielonka kl. VIc
 
Klasa V
I miejsce - Dominika Bucholc kl.Ve
II miejsce - Sergiusz Strzelczyk kl. Vf
III miejsce - Mateusz Retka kl. Va
 
Klasa IV
I miejsce - Michał Patura kl. IVb
II miejsce - Maja Fałek kl. IVe
III miejsce - Nela Tomaszczyk kl. IVd
 
 

Wyróżnienie w Ogólnopolskim Projekcie

Nasza szkoła została wyróżniona w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym "Projekt z klasą" za jeden z najciekawszych projektów edukacyjnych w Polsce w 2018 roku.
W akcji udział wzięło ponad 700 projektów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Patronami przedsięwzięcia zostali: Minister Edukacji Narodowej, Ministerstwo Cyfryzacji, Uniwesytet Jagielloński w Krakowie i Uniwersytet oraz Politechnika  Warszawska.

Nasz projekt został wyróżniony i otrzymał Certyfikat Dobrze zaPROJEKTowanej szkoły 2018 roku.

Promował algorytmiczne myślenie oraz nauczanie informatyki i matematyki różnorodnymi narzędziami (w tym informatycznymi takimi jak: stworzenie bazy ćwiczeń online, wykorzystanie tablicy multimedialnej na zajęciach; zabawy edukacyjne ze smartfonami na przerwach). Pochwaliliśmy się naszymi działaniami związanymi z promowaniem informatyki i matematyki, mi.in: Dniem Liczby Pi, wyborem najciekawszej grafiki komputerowej, promowaniem Sudoku, kostki Rubika, czy gry w szachy.

Opiekunowie projektu: Karolina Majchrzak i nauczyciele matematyki
 


Mamy dwóch laureatów w „Olimpusku”

Kolejna edycja ogólnopolskiej olimpiady z języka angielskiego dla uczniów klas I-III – „Olimpusek” odbyła się 9 stycznia. Z naszej szkoły wzięło w niej udział 77 uczniów ( kl.I – 8, kl.II – 22, kl.III  - 47).
Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu konkursowego składającego się z 21 pytań o różnej skali trudności, zawierających co najmniej jedną prawidłową odpowiedź.

Dyplom laureata otrzymali:
Jan Białek – kl. Id
Maja Chwastowska – kl.IIb

Najlepsze wyniki  w olimpiadzie uzyskali:
KLASA I
  1. Jan Białek – kl. Id (dyplom laureata)
  2. Julia Turska – kl. Ic
  3. Zofia Wenerska – kl. Ib
KLASA II
  1. Maja Chwastowska - kl. IIb (dyplom laureata)
  2. Lena Czarnucha - kl. IIc,Franciszek Sidorko -kl.IIc
  3. Oliwia Niedbała - kl. IIc, Aleksandra Kołacińska – kl. IIa
KLASA III
  1. Miłosz Sokołowski – kl. IIIc
  2. Szymon Bonarek – kl. IIIe
  3. Julia Zawadzka – kl. IIIe
 

I i III miejsce w konkursie Języka Angielskiego

W Szkole Podsawowej nr 10 w Piotrkowie Tryb., odbył się  2 marca 2018 roku Konkurs z języka angielskiego "SPELLING CHAMPION".
W konkursie wzięło udział 21 uczestników z siedmiu piotrkowskich szkół podstawowych  (każdą szkołę reprezentowało trzech uczestników).  

Naszą Szkołę reprezentowali: Michał Patura kl. IVb, Nadia Bączkowska kl. IVc i Mikołaj Maćkowiak kl. IVd. Uczniowie Ci zwycieżyli w elimiminacjach szkolnych, w których wzięło udział 17 uczniów klas czwartych.

Konkurs "Spelling Champion"  składał się z dwóch etapów: pisemnego i ustnego. Oba etapy składały się z dwóch konkurencji. Etap I polegał na napisaniu dyktanda oraz zapisaniu wyrazów literowanych przez prowadzącego konkurs nauczyciela. W II etapie pierwszym zadaniem uczestnika było przeliterowanie z pamięci, za pomocą alfabetu angielskiego, sześciu wyrazów (od trzyliterowych do ośmioliterowych).

Drugim zadaniem uczestnika było odgadnięcie wyrazów literowanych przez nauczyciela. Punkty z części ustnej i pisemnej zostały zsumowane.

Zwycięzcami konkursu zostali:
I miejsce - Mikołaj Maćkowiak kl. IVd - SP12
II miejsce - Jan Gemel - SP2
III miejsce - Michał Patura kl. IVb -  SP12

Nauczycielami chłopców z SP12 są: Cecylia Jakubiak i Aleksandra Lesiak.
 
Nagrody dla dzieci ze świetlicy!

Rozstrzygnięto konkurs międzyszkolny "Bezpieczne zabawy zimowe" organizowany przez wychowawców świetlicy SP nr 3.

I miejsce zajęła Natalka Kałuża z kl.II
II miejsce - Marta Ceranka z kl. I
III miejsce - Amelka Nowakowska z kl. I

Uczennice wykonały samodzielne prace plastyczne przedstawiające bezpieczne zabawy zimowe na świeżym powietrzu.

Prace pod kierunkiem: D. Kołowrotkiewicz, M. Karczewskiej, K. Balcerek, A. Wolskiej
 

II miejsce w eliminacjach BRD

Uczniowie naszej szkoły: Jakub Milczarek kl. VIe, Jakub Gaj VIs i Miłosz Renkiel VIs zajęli II miejsce w międzyszkolnych Eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.
Nasza drużyna wykazała się wiedzą i umiejętnościami w zakresie przepisów ruchu drogowego oraz sprawnością w pokonywaniu rowerowego toru przeszkód.

Uczniów do konkursu przygotowała Helena Olszewska.
 


I miejsce w Konkursie "Nasz Piotrków"

Dnia 10.03.2018r. /sobota/ w Szkole Podstawowej nr 3 w Piotrkowie Tryb. odbył się II Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Piotrkowie Trybunalskim dla uczniów klas trzecich szkół podstawowych pod hasłem „Nasz Piotrków”.
W konkursie wzięły udział dwuosobowe drużyny, wyłonione spośród wszystkich uczniów klas trzecich szkół podstawowych.

Drużyny  miały za zadanie odpowiedzieć na pytania zamknięte i otwarte dotyczące historii Piotrkowa Trybunalskiego, wykazać się znajomością legend dotyczących naszego miasta i jego okolic, rozwiązać krzyżówkę, narysować flagę i herb miasta, rozpoznać zabytkowe budowle oraz umiejscowić je na załączonej mapie Piotrkowa Trybunalskiego. Naszą szkolę reprezentowali uczniowie klasy III c: Kacper Chwałowski i Miłosz Sokołowski, którzy świetnie poradzili sobie z trudnymi zadaniami, zdobywając dla szkoły I miejsce.

Opiekunem uczniów była wychowawczyni klasy III c – Bożena Łopacińska.       
 


Dyplom Laureata dla Marysi Zielonki

Znamy już wyniki konkursu matematycznego Olimpus.
Najlepsze wyniki osiągnęli:
klasy IV

    Dawid Zabłocki 43 pkt
    Nadia Żegota 42 pkt
    Michał Patura 38 pkt

klasy V
    Mateusz Retka 44 pkt
    Dominika Bucholc 42 pkt
    Igor Szafranek 42 pkt
    Mateusz Urbański 39 pkt

klasy VI
    Maria Zielonka 52 pkt
    Kacper Skoczylas 48 pkt
    Patrycja Zawada 48 pkt
    Natalia Gajda 48 pkt
    Wiktoria Chrapek 46 pkt

klasy VII
    Mateusz Mironiuk - 50 pkt
    Kacper Urbański 50 pkt
    Fryderyk Folkman 50 pkt
    Jakub Kwaśniewski 48 pkt
    Kacper Kwiatkowski 44 pkt

Dyplom Laureata otrzymała Maria Zielonka.
 
 

Całe podium dla „Dwunastki”!!!

W dniu 23 marca 2018r. odbył się VII Przegląd Piosenki Anny Jantar i Zbigniewa Wodeckiego pod patronatem Wójta Gminy Wola Krzysztoporska.
Ponad 50 młodych wykonawców wzięło udział w Przeglądzie. Laureatkami konkursu zostały: Magdalena Midera  kl.I , Pola Tomaszczyk  kl.I , Zofia Mędasik  kl.II, Antonina Orłowska  kl.II, Maja Chałubek kl.III, Kornelia Dobrowolska  kl.III, Nadia Binkowska  kl.III,
Joanna Kowalewicz  kl.III, Maja Kaflak  kl.III, Joanna Wachecka  kl.III, Lena Kabzińska kl.V, Aleksandra Dajcz  kl.VI, Oliwia Brylikowska  kl.VI, Marta Żak  kl.VI, Maria Paradowska  kl. VI.
 
Jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

kategoria szkoła podstawowa  klasy I-III
II miejsce - Lena Czarnucha kl. IIc
III miejsce - Nikola Krupa kl. IIa 
 
kategoria szkoła podstawowa klasy IV - VII
I  miejsce - Nina Kaczmarek kl. VIb

Natomiast w niedzielę, 8 kwietnia, w Gminnym Ośrodku Kultury w Woli Krzysztoporskiej odbył się koncert laureatów konkursu, któremu towarzyszyło rozdanie nagród.
 
Opieka i przygotowanie: Alicja Stobiecka, Elżbieta Banaszczyk, Aleksandra Wincencjusz, Dariusz Głowacki.
 

Najlepsi w Turnieju "Ratujemy życie"!

Uczennice naszej szkoły: Agnieszka Miśkiewicz (5d), Lena Grabara (7c), Anna Gos (7c), Julia Ostalczyk (7c) i Amelia Mikusek (7c) wywalczyły I miejsce w Międzyszkolnym Turnieju "Ratujemy życie" upowszechniającym tematykę bezpieczeństwa, ochrony zdrowia i życia.

Grupę do konkursu przygotowała Helena Olszewska.


3 laureatów "Małej Tęgiej Głowy"

W marcu w naszej szkole odbył się wewnątrzszkolny Konkurs Matematyczny dla klas trzecich. Z pośród 30  uczestników wyłoniono 4 uczniów: Amelka Pawłowska, Maksymilian Kuśmierczyk, Szymon Bednarek i Mikołaj Radowskia, którzy reprezentowali nasza szkołę w XII edycji Konkursu Matematycznego " Mała Tęga Głowa" organizowanym przez SP nr 16 w Piotrkowie Trybunalskim.
Konkurs odbył się 7 kwietnia 2018 roku, celem konkursu było rozwijanie zdolności matematycznych, pogłębianie swojej wiedzy matematycznej i wdrażanie do zdrowej rywalizacji. Każdy z uczestników zmagał się z 14 niełatwymi zadaniami.

Troje naszych uczniów została laureatami Konkursu Matematycznego Amelka Pawłowska, Szymon Bednarek i Mikołaj Radowski. Każdy z uczestników dostał dyplom i mały upominek.
 


Błyszczeli w Miejskiej Bibliotece Publicznej

We wtorek, 17 kwietnia, reprezentanci naszej szkoły zajęli I miejsce w konkursie czytelniczo-literackim "Podróżników opowieści", organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Piotrkowie Trybunalskim.
Nasza drużyna w składzie: Iga Krawczyńska (V f), Patrycja Rudzka (V f), Piotr Budziński (V a), Mateusz Retka (V a), Alan Sobieraj (V a) straciła zaledwie jeden punkt w całym konkursie!
 

Międzynarodowy Konkurs Programistyczny Baltie 2018

Dnia 27.04.2018 r. nasza szkoła (SP12) była jedną z czterech w województwie łódzkim,  w której odbył się etap wojewódzki Międzynarodowego Konkursu Programistycznego Baltie2018.
Uczniowie pisali programy 120 minut, rozwiązując 10 zadań przygotowanych przez organizatorów konkursu. Naszą szkołę reprezentowali: w kategorii B: Barbara Pruszczyk kl. 6c, w kategorii C: Oliwier Węgrzyn kl. 7c, Dawid Wyskwarski kl. 7f, Jakub Kwaśniewski kl. 7h. Absolwenci naszej szkoły: Bartłomiej Pruszczyk (SP3 kl. 2c gimn.) i Bartosz Siwakowski (SP2 kl. 2g gimn.) także brali udział w tym etapie Konkursu.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i gratulujemy dostania się do tego etapu.
Opiekunem uczniów była Beata Pruszczyk.
 

4 miejsce w eliminacjach powiatowych BRD

Drużyna naszej szkoły zajęła 4 miejsce w eliminacjach powiatowych Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, który odbył się 25 kwietnia 2018 roku w Gomulinie.

Skład SP12:
Jakub Gaj VIs, Miłosz Renkiel VIs, Jakub Milczarek VIe.

Opiekun drużyny: Helena Olszewska
 

Sukcesy naszych poetów!!!

Dnia  24.04.2018r. w Szkole Podstawowej nr 8 w Piotrkowie Tryb. odbył się  VII Powiatowy Konkurs Poetycki Piszę sercem, sercem maluję... Adresowany był do uczniów klas IV – VII szkół podstawowych powiatu piotrkowskiego.

W kategorii: motyw
1. Oliwia Bąkowicz kl. IVd
Tytuł wiersza: Przyroda
Opiekun: Alicja Stobiecka
 
2. Barbara Pruszczyk kl. VIc
 Tytuł wiersza: Cicha, szalona
Opiekun: Alicja Stobiecka
 
3. Marta Nadajewska  kl. IVd
Tytuł wiersza: Mamo…
Opiekun: Łukasz Jakubowski
 
4. Julia Szulc kl. Vs
Tytuł wiersza: Wiewióreczka
Opiekun: Łukasz Jakubowski
 
5. Patrycja Zawada kl. VIs
Tytuł wiersza: Czym życie jest
Opiekun: Joanna Stalbowska
 
W kategorii proza, opowiadanie o tematyce niepodległościowej, jury postanowiło dokonać tradycyjnego przeglądu prac.
Wyróżnienie:
Natalia Krawczyńska kl. Vs
Tytuł opowiadania: Droga ku wolności
Opiekun: Łukasz Jakubowski
 


Złoto dla Anny Kołowrotkiewicz, brąz dla Anny Zwolińskiej!

27.04.2018r. w Szydłowie odbył się XIV Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji  Marii Konopnickiej dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.
 
Celem konkursu było inspirowanie młodzieży do kontaktu z literaturą, popularyzacja poezji i prozy Marii Konopnickiej, kształcenie umiejętności recytacji utworów epickich i lirycznych. Każdy uczestnik zaprezentował dowolnie wybrany jeden utwór poetycki oraz fragment prozy. Jury dokonało oceny:

W kategorii szkół podstawowych klas I - III
III miejsce zajęła Anna Zwolińska ucz.kl. Ic
W szczególny sposób  zadziwiała uczestników  konkursu swoimi  umiejętnościami. Aktorsko operowała gestem scenicznym i żywym słowem.
 
W kategorii szkół podstawowych klas IV – VII
I miejsce zajęła Anna Kołowrotkiewicz ucz. kl. VIIb
Z dużym patosem recytowała wiersz, wywołując u odbiorcy stan intensywnego napięcia uczuciowego.
 
Laureatkami  konkursu zostały:
Zofia Mędasik ucz. kl. IIc, Tatiana Zaremba ucz. kl. IIIi, Oliwia Bąkowicz ucz. kl. IVd, Marta Nadajewska ucz. kl. IVd,  Zuzanna Waliszczak ucz. kl. Vf - otrzymały od jury słowa podziękowania za wspaniałe interpretacje utworów, kulturę słowa, ogólny wyraz artystyczny oraz pamiątkowe dyplomy.
 
Opieka i przygotowanie: Alicja Stobiecka, Łukasz Jakubowski
 


II miejsce Szymona w „We are the champions”

25 kwietnia 2018r w naszej szkole odbył się VII Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego „We are the champions” dla uczniów klasy szóstej szkoły podstawowej.
Organizatorem konkursu byli: dyrekcja i nauczyciele języka angielskiego SP12, pani Monika Madej – autorka testu konkursowego, pracownik Uniwersytetu Łódzkiego, oraz wydawnictwo Macmillan.

W konkursie wzięło udział 19 Szkół Podstawowych (6 z  Piotrkowa Tryb. i  13  z powiatu piotrkowskiego) łącznie 36 uczniów. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu sprawdzającego rozumienie ze słuchu oraz wiedzę  gramatyczno- leksykalną z języka angielskiego, maksymalnie można było uzyskać 77 punktów.
 
Naszą szkołę reprezentowali: Amelia Madej ( kl.VIb) i Szymon Tobiasz (kl.VIb)
 
Po rozwiązaniu testu uczniowie i ich opiekunowie zostali zaproszeni na poczęstunek oraz część artystyczną.

W scence pt. „Tongue twisters” zaprezentowali się: Iga Margasińska (kl. VIIb), Patrycja Cecotka (kl.VIIb), Aleksandra Mnich (kl.VIIe), Zuzanna Magiera (kl.VIId), Julia Mikuła (kl.VIIb), Wiktoria Maszczyk (kl.VIIb), Marta Łukasik (kl.VIId), Aniela Stankowska i Maksymilian Sagan (kl.VIIc), z piosenką wystąpiła: Lena Kabzińska (kl.Ve), Marta Żak (kl.VIb), Oliwia Brylikowska (kl.VIb) i Hanna Świtała (kl.VIIc), która również pokazała się w tańcu akrobatycznym, a taniec nowoczesny zaprezentowała  Dominika Redlich (kl.VIIf).
 
Wyniki konkursu:
I miejsce – Julia Donakowska SP3
II miejsce – Szymon Tobiasz SP12
III miejsce – Mikołaj Marczykowski SP Wola Krzysztoporska
 
Wyróżnienie – Aleksandra Gal SP Gorzkowice, Amelia Madej SP12
 


I miejsce Michała. Całe podium dla SP 12

W sali widowiskowej Miejskiego  Ośrodka  Kultury  w Piotrkowie Tryb., 10.05.2018r. odbyła się XXII edycja Miejskiego Małego Konkursu Recytatorskiego.
 
Od lat konkurs jest wielkim przeżyciem. Tego typu poezja generuje wiele.

Kategoria wiekowa- klasy I-III /szkoła podstawowa/:
I miejsce: Michał Malinowski ucz. kl. IIId
II miejsce: Anna Zwolińska ucz.kl. Ic
III miejsce: Martyna Wojakowska kl. Ic
III miejsce: Ada Mogiła kl. IIc
III miejsce: Natalia Kałuża ucz. kl. IIc
 
Kategoria wiekowa- klasy IV-VII /szkoła podstawowa/:
Wyróżnienie:
Zuzanna Waliszczak ucz. kl. Vf
 
W gronie laureatów znalazły się: Zofia Mędasik kl. IIc, Tatiana Zaremba kl. IIIi, Oliwia Bąkowicz kl. IVd, Irena Nowak kl. Vb, Iga Kopińska kl. VIe, Wiktoria Zamiela kl. VIIg.

Opieka i przygotowanie: Irena Szczepanik,  Alicja Stobiecka, Łukasz Jakubowski.
  

Finalistka i laureat Konkursu Historycznego

Uczniowie naszej szkoły: Maria Rusin i Fryderyk Folkman, odnieśli duży sukces w Ogólnopolskim Konkursie "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego O Niepodległość i granice".
Maria Rusin z klasy VIIc  została finalistką, zaś Fryderyk Folkman z klasy VIId został laureatem.

Podsumowanie konkursu odbyło się w XXVI Liceum Ogólnokształcącym w Łodzi.
 I miejsce w Konkursie ”Zielona Energia”

15 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 3 w Piotrkowie Tryb. odbył się Międzyszkolny Konkurs „ZIELONA ENERGIA” w ramach programu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska  w Łodzi.
Celem konkursu była popularyzacja wiedzy na temat Odnawialnych Źródeł Energii.
Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu składającego się z 30 pytań z zakresu geografii , biologii,  chemii oraz wykonanie plakatu na temat Odnawialnych Źródeł Energii .

Naszą szkołę reprezentowali:  Remigiusz Masak z kl. VII h i Bartosz Chojnacki z kl. VII c,  którzy zajęli  I miejsce .
Uczniowie odnieśli bardzo duży sukces zdobywając 60 punktów na 64 możliwe do zdobycia.

Opieka i przygotowanie -Teresa Glubowska
 

II miejsce w Grze Miejskiej „Filmowy Piotrków”

W dniu 27. 04.2018 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Grze Miejskiej „ FILMOWY PIOTRKÓW ” zorganizowanej  w imieniu Urzędu Miasta Piotrkowa Trybunalskiego, przez Centrum Informacji Turystycznej oraz  uczniów klasy filmowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 .
Celem gry miejskiej było upowszechnianie wiedzy na temat historii naszego miasta. W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat w Piotrkowie Trybunalskim powstało wiele filmów, które były nagradzane na całym świecie i mimo upływu lat, nadal cieszą się uznaniem widzów.
W tym roku tematem przewodnim gry był ubiegłoroczny przebój filmowy Tomasza Koneckiego „Listy do M. 3”. kręcony w znacznej części w Piotrkowie Trybunalskim. Zadaniem drużyn było odnalezienie 10 miejsc znajdujących się na kadrach filmowych oraz wykonanie  zadań nawiązujących  zarówno do filmu jak i do historii i teraźniejszości naszego miasta.

Do rywalizacji zgłosiło się dziewięć zespołów z piotrkowskich szkół podstawowych oraz byłych gimnazjów.
Naszą szkołę reprezentowały trzy drużyny z klasy VII c :
„ DRUŻYNA A” w składzie : Aleksandra Bigos,  Julia  Olejnik, Julia Ostalczyk, Wiktoria Wachowska , pod opieką Pani Zofii Olczyk,
„WYGRANI”  w składzie : Anna Gos , Anna Stanecka, Dawid Pietrzyk, Igor Sobczyk pod opieką Pani Teresy Glubowskiej.
„ WIKTORIA SULEJÓWEK” w składzie: Adam Gemel,  Adam Rusin,  Michal Goławski, Jan Wąchała pod opieką Pana Michała Owczarka.
 II miejsce zajęła  drużyna „WYGRANI” . 

Zdjęcie: http://www.zsp2.piotrkow.pl
 

I miejsce dla Ani, wyróżnienie dla Tatiany!

W sobotę, 19 maja 2018r., w Przedborzu uczestnicy XXXIX Ogólnopolskiego Spotkania w niepowtarzalny sposób wsłuchiwali się w słowa Poezji Marii Konopnickiej.
Celem konkursu było inspirowanie młodzieży do kontaktu z literaturą, popularyzacja twórczości Marii Konopnickiej, doskonalenie sztuki recytatorskiej, konfrontacja różnorodnych interpretacji tekstu, ukazanie piękna języka ojczystego. W konkursie wzięło udział około 150. miłośników poezji. Każdy uczestnik zaprezentował dowolnie wybrane dwa utwory poetyckie oraz dwa utwory śpiewane oparte na tekstach Marii Konopnickiej. Najliczniejszą była grupa uczestników w kategorii klas I-III szkół podstawowych i ta grupa w ocenie jury była najlepiej przygotowana. Jury dokonało oceny:

Konkurs recytatorski
W kategorii: SZKOŁY PODSTAWOWE klasa I

– III miejsce Anna Zwolińska uczennica klasy Ic

W szczególny sposób  zadziwiała uczestników konkursu swoimi umiejętnościami, pięknie recytując utwory poetyckie: Sposób na laleczkę i Skrucha Józi. Umiejętnie operowała środkami wyrazu artystycznego. Jej piękny tembr głosu doskonale współgrał z treściami utworów poetyckich. To był prawdziwy balsam dla duszy.

Szczególne wyróżnienie otrzymała uczennica klasy IIIi – Tatiana Zaremba. Otrzymała od jury słowa podziękowania za wspaniałe interpretacje utworów, kulturę słowa, ogólny wyraz artystyczny.
Poezja śpiewana
III miejsce otrzymała uczennica klasy IIc – Lena Czarnucha. W charakterystyczny sposób zadziwiała uczestników konkursu swoimi umiejętnościami, ładnie śpiewając długie utwory.
 
Opieka i przygotowanie: Alicja Stobiecka.
 

 

Zosia i Michał najlepsi, Tatiana druga!

W czwartek, 15 maja 2018r., w  auli Prywatnej Szkole Podstawowej im. Rafała Orlewskiego w Piotrkowie Tryb. odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski – Ptaki nadziei.
 
Konkurs adresowany był do uczniów kl. I – VII z piotrkowskich szkół podstawowych. Celem konkursu było m.in.: popularyzacja twórczości Rafała Orlewskiego, kształtowanie kultury żywego słowa oraz doskonalenie warsztatowych umiejętności recytatorskich.               
Swój udział w zmaganiach recytatorskich zgłosili również uczniowie naszej szkoły. 
Kapituła przyznała nagrodę ex aequo, ponieważ nie sposób było wybrać jednego faworyta.
 
W kategorii uczniów klas I-III:
I miejsce – Zofia Mędasik kl. IIc
I miejsce - Michał Malinowski kl. IIId
II miejsce – Tatiana Zaremba kl. IIIi
            
Uczestnicy konkursu otrzymali od jury słowa podziękowania za wspaniałe interpretacje utworów, kulturę słowa, ogólny wyraz artystyczny, nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy.
Dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły! Zwycięzcom składamy gorące gratulacje!!!

Opieka i przygotowanie: Alicja Stobiecka
 

Kangur Matematyczny 2018

Znamy wyniki Międzynarodowego Konkursu Matematycznego "Kangur".
W marcu bieżącego roku po raz kolejny w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR. Jak co roku konkurs cieszył się dużą popularnością wśród uczniów. Najlepszymi wynikami mogą poszczycić się:

w kategorii klas czwartych:
I miejsce: Marta Nadajewska - kl. 4d
II miejsce: Michalina Kulbat - kl. 4d
III miejsce: Alicja Nowakowska - kl. 4d

w kategorii klas piątych:
I miejsce: Dominika Bucholc -  kl. 5e
II miejsce: Igor Szafranek - kl. 5e
III miejsce: Iga Krawczyńska - kl. 5f

w kategorii klas szóstych:
I miejsce: Joanna Wasilewska - kl. 6c
II miejsce: Patrycja Zawada - kl. 6s
III miejsce: Kacper Sola - kl. 6b oraz Maria Zielonka - kl. 6c
IV miejsce: Barbara Pruszczyk - kl. 6c

w kategorii klas siódmych:
I miejsce: wynik bardzo dobry:  Mateusz Mironiuk - kl. 7b
II miejsce: Igor Groński - kl. 7b
III miejsce: Kacper Urbański - kl. 7b
IV miejsce: Gerard Tymaowski - kl 7f
 
 
Powiatowy Konkurs Ortograficzny

W  sobotę  26  maja  2018 roku  w SP nr 5 odbyła  się  IX  edycja Powiatowego  Wiosennego Konkursu Ortograficznego „Mistrz Ortografii Szkół Podstawowych Powiatu Piotrkowskiego” dla klas V – VI. 
W ostatnim etapie konkursu wzięło udział ponad 40  uczniów ze szkół piotrkowskiego powiatu. Uczestnicy pisali dyktando i rozwiązywali test ortograficzny.

Naszą szkołę reprezentowali laureaci wewnątrzszkolnego konkursu ortograficznego: Dominika Bucholc VE (II miejsce), Maja Skoczek VA (III miejsce), Wiktoria Kiełbik VA (wyróżnienie), Mateusz Retka VA (wyróżnienie),  Natalia Gajda VIS I Jakub Kuśmierek VD.
 
II miejsce w Konkursie Ortograficznym

Dnia 19 maja 2018r. reprezentacja klas trzecich naszej szkoły uczestniczyła w X Międzyszkolnym Konkursie Ortograficzno-Gramatycznym pod hasłem "Zabawy językiem polskim".
Nasi uczniowie zdobyli II miejsce. Warto dodać, że do zdobycia I miejsca zabrakło im jedynie 0,5 punkta.

SP 12 reprezentowali uczniowie klasy IIIa: Patrycja Burzyńska, Nikola Okła i Oskar Starnowski.

Opiekunowie: Maria Poterała i Agnieszka Rogowska.
 
Sukcesy w Festiwalu Form Artystycznych GROT-Art

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Festiwalu Różnorodnych Form Artystycznych GROT-Art zorganizowanym przez IV Liceum Ogólnokształcące im. Generała Stefana Roweckiego „Grota” i Centrum idei Ku Demokracji.
Festiwal został objęty honorowym patronatem prezydenta Piotrkowa Trybunalskiego Krzysztofa Chojniaka i łódzkiego kuratora oświaty Grzegorza Wierzchowskiego.
 
Projekt zrealizowany został w 5 kategoriach artystycznych: (recytacja, piosenka, praca plastyczna, fotografia i przedstawienie teatralne).

Nagrody otrzymali:
Praca plastyczna: I miejsce – Maria Rusin 
Fotografia: I miejsce – Julia Ostalczyk
                  II – Wiktoria Maszczyk
                  wyróżnienie: Natalia Kulik i Zuzanna Skalik
 

Maria 5 w kraju i najlepsza w województwie!!!

Maria Rusin odniosła duży sukces w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego  „Sprachdoktor”: zdobyła I miejsce w województwie łódzkim i V miejsce w kraju!!!
Oprócz niej bardzo dobry wynik zanotowali także:
Fryderyk Folkman z klasy 7d i Mateusz Mironiuk z klasy 7 b zdobyli III miejsce w województwie łódzkim i  33. miejsce w kraju.

Również dobre wyniki uzyskali:
Patrycja Cecotka kl. 7 b        10. miejsce w woj. łódzkim
Oliwia Wiktorowicz kl. 7c       10. miejsce w woj. łódzkim
Kacper Urbański kl.7 b           10. miejsce w woj. łódzkim
Weronika Sobierska kl.7 f       14.miejsce w woj. łódzkim
Adam Rusin kl. 7c                  15.miejsce w woj. łódzkim
Adam Gemel kl.7 c                19. miejsce w woj. łódzkim
Lena Grabara kl.7 c               19. miejsce w woj. łódzkim
Aleksandra Mnich kl.7 e         21.miejsce w woj. łódzkim
Jakub Kwaśniewski kl.7 h        23.miejsce w woj. łódzkim
W konkursie wzięło udział w sumie 27 uczniów z klas siódmych naszej szkoły. Wszystkim, a szczególnie laureatom,  serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Opiekun: Ewa Kozłowska
 
Z psami i o psach

Podczas Festiwalu psów na ulicy Słowackiego Prezydent Miasta Krzysztof Chojniak nagrodził laureatów Międzyszkolnego Konkursu Plastyczno-Fotograficznego „Mój przyjaciel pies, czyli za co kocham mojego psa”.
Do rywalizacji młodych artystów zgłoszono 81 prac, zarówno plastycznych i fotograficznych, które rywalizowały w trzech kategoriach wiekowych.

Praca Oliwii Wiktorowicz z „dwunastki” została oceniona najwyżej  w kategorii klas  VI-VII.

Z kolei wśród fotografii najwyżej oceniono pracę Martyny Łęgowiak z naszej szkoły, a Ada Mogiła zdobyła III miejsce w kategorii klas I-III.
 

13 laureatów Olimpusa z przyrody

Po raz pierwszy uczniowie klas VI-tych przystąpili do ponadprogramowej ogólnopolskiej olimpiady przedmiotowej z przyrody OLIMPUS – SESJA WIOSENNA.
Laureaci olimpiady (w kolejności uzyskanych wyników):
Maria Zielonka kl. VIc, Jakub Milczarek kl. VIe, Urszula Kaczmarek kl. VIc, Maria Jaworska kl. VIc, 
Weronika Kłos kl. VId,  Joanna Kołodziejczyk kl. VIc, Patrycja Duchnowska kl. VIb i Zuzanna Skalik kl. VIc, Julia Głowacka kl. VIc, Kacper Skoczylas kl. VIb, Karolina Smolarek kl. VIe, Jędrzej Skalik kl. VIc, Maria Wenerska kl. VIc
 
Kolejny sukces naszych uczniów

W dniu 08 czerwca 2018 roku, w Szkole Podstawowej im. Margarethy Kamprad  w Jarostach, odbył się IV Międzyszkolny Konkurs Piosenki Ludowej.

Zmagania uczestników oceniała komisja konkursowa w następującym składzie:
Pan Marceli Piekarek – Gospodarz Gminy Moszczenica
Pan Piotr Wojtysiak – Wicestarosta Piotrkowski
Pan Andrzej Kacperek – Wiceprezydent Miasta Piotrkowa Tryb.
Pan Jerzy Korytkowski – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Moszczenicy
Pan Krzysztof Bylinka – muzyk, kulturoznawca i animator kultury w szkołach ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Starostwo Powiatowe.

Kategoria klas I – III
I miejsce - Pola Tomaszczyk ucz. kl. Ic.
Wyróżnienie: Martyna Wojakowska kl. Ic, Julia Uszakow kl. Ic.

Kategoria klas IV – VII
I miejsce – Wiktoria Bujak ucz. kl. Vb
Wyróżnienie: Lena Kabzińska kl. Ve, Julia Cieśliczka kl. VIIe.
 
Wszyscy uczestnicy festiwalu otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy z podziękowaniem za udział. Na zakończenie Wójt Gminy Moszczenica, Pan Marceli Piekarek, pogratulował wszystkim uczestnikom rewelacyjnych występów oraz podziękował opiekunom za przygotowanie dzieci do konkursu.

Opieka i przygotowanie: Alicja Stobiecka, Dariusz Głowacki.
  
III miejsce dla Tatiany

11.06.2018r., w Szkole Podstawowej Nr 11 w Piotrkowie Tryb., odbył się XII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem Piękna nasza Polska cała.    

Konkurs adresowany był do uczniów kl. I – III z piotrkowskich szkół podstawowych. Każdy uczestnik zaprezentował dowolnie wybrany jeden utwór poetycki.

Jury dokonało oceny:
III miejsce – Tatiana Zaremba kl. IIIi
Wyróżnienie: Julia Uszakow kl. Ic

 
Laureatką została  Martyna Wojakowska uczennica klasy Ic, która otrzymała  od jury słowa podziękowania za wspaniałą interpretację utworu, kulturę słowa, ogólny wyraz artystyczny.
 
Recytatorzy otrzymali  od jury nagrody książkowe oraz rzeczowe, pamiątkowe dyplomy.

Opieka i przygotowanie: Alicja Stobiecka
 
Ogólnopolskie wyróżnienia w EKOTEŚCIE

W ramach obchodów Dnia Ziemi 2018 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ósmej edycji ogólnopolskiego konkursu wiedzy na temat ekologii i ochrony środowiska EKOTEST.
Celem konkursu było promowanie postaw ekologicznych wśród uczniów oraz zwiększenie ich świadomości wobec współczesnych zagrożeń środowiska naturalnego.
 
W kategorii klas 4-5 wyróżnienie otrzymał Mateusz Retka z kl. Va
 
W kategorii klas 6-7 wyróżnieni zostali Marysia Rusin i Bartek Chojnacki z klasy VIIc

 
 

Ania Mistrzynią kaligrafii!

12 maja w Szkole Podstawowej nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim odbył się międzyszkolny konkurs kaligraficzny. Uczennica naszej szkoły - Anna Zwolińska z klasy I c – zajęła w nim I miejsce. Zdobyła tytuł mistrza kaligrafii. 
 

Nagroda w konkursie "Erlebnisreise mit Deutsch"

Instytut Goethego w Warszawie  oraz wydawnictwo Lektor Klett zorganizowało Ogólnopolski Konkurs „Erlebnisreise mit Deutsch” (Z niemieckim w drogę)
 
Wzięli w nim udział nasi uczniowie z klasy 7c  i 7d.

Maria Rusin, Adam Rusin, Julia Olejnik, Lena Grabara, Oliwia Wiktorowicz, Oliwia Baran i Hanna Świtała z kl. 7c oraz Fryderyk Folkman, Karina Cieślak i Patryk Kwapiński z kl. 7d przygotowali swoje prace plastyczno – językowe w postaci kartek z podróży z pozdrowieniami w języku niemieckim.

Zdobyli dla szkoły nagrodę w postaci zestawu gier planszowych, plakatów i puzzli.


powrót