Sukcesy pozaszkolne w roku 2014/2015

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 5 =
Najważniejsze sukcesy pozaszkolne w roku 2014/2015.
 • foto25 czerwca najlepsi uczniowie ze wszystkich piotrkowskich szkół wraz z wychowawcami, dyrektorami szkół i rodzicami udali się do Zamku Królewskiego, gdzie z rąk prezydenta Krzysztofa Chojniaka odebrali  wyróżnienia za tegoroczne bardzo wysokie wyniki w nauce. Wyróżnienia otrzymało 69 najlepszych uczniów, wśród nich trzy uczennice z "dwunastki".

Absolwentem Roku 2015 zostały:
Nela Balcerek - średnia ocen: 5,73
Agata Radke - średnia ocen: 5,73

Uczniem Roku 2015 została:
Zuzanna Haber - średnia ocen: 5,54
 
 • fotoW czerwcu  2015 roku uczniowie kl. V i VI pod opieką nauczycielki Heleny Olszewskiej przystąpili do konkursu plastycznego "Wakacje wolne od uzależnień" ogłoszonego przez Prezydenta Miasta oraz Stowarzyszenie Pałacyk uzyskując sukces.

Praca Neli Balcerek, uczennicy klasy VIc, została najwyżej oceniona (I miejsce), a praca Igi Banaszczyk, również  z klasy VIc,  została wyróżniona.
 
 • Dnia  19.06.2015r.. w Szkole Podstawowej Nr 11 w Piotrkowie Tryb. odbył się X Międzyszkolny Konkurs Recytatorski klas I - III  dla uczniów pod hasłem Wiersze Danuty Wawiłow.

Celem konkursu było zainteresowanie uczniów poezją dziecięcą, uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze, odkrywanie, rozwijanie i prezentacja uzdolnień artystycznych dzieci. Każdy uczestnik zaprezentował dowolnie wybrany jeden utwór poetycki.
Naszą szkołę reprezentowały:

Małgorzata Pawliszewska kl. Ic - III miejsce
Mateusz Mucha kl. IId - III miejsce
Julia Krzysztofik kl. IIId - III miejsce

Recytatorzy otrzymali  od jury słowa podziękowania za wspaniałe interpretacje utworów, kulturę słowa, ogólny wyraz artystyczny, jak również  nagrody książkowe oraz pamiątkowe dyplomy.
Do konkursu uczennice przygotowały: Alicja Stobiecka,  Elżbieta Banaszczyk, Aleksandra Wincencjusz.
Koordynator konkursu: biblioteka szkolna.
foto  foto  foto
 • foto16 maja drużyna naszej szkoły wywalczyła I miejsce w VII międzyszkolnym Konkursie Ortograficzno-Gramatycznym pod hasłem "Zabawy językiem polskim".

Konkurs odbył się w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym nr 1 w Piotrkowie. Opiekunką naszego zespołu była Maria Prokop.
 
 • 15 kwietnia 2015r. w naszej szkole odbyła się piąta edycja ogólnopolskiego konkursu wiedzy na temat ekologii i ochrony środowiska - EKOTEST.

Celem konkursu jest promowanie postaw ekologicznych wśród uczniów oraz zwiększenie ich świadomości wobec współczesnych zagrożeń środowiska naturalnego. EKOTEST skierowany jest do uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych.

Z naszej szkoły do konkursu przystąpiło 80 uczniów z klas IV –VI.

Laureatem został Remigiusz Masak z klasy IV h.

Wyróżnienia otrzymały:
Anna Wąchała z klasy IV c
Julia Olejnik z klasy IV a

Tuż za podium znalazła się Julia Królikiewicz z klasy VI c, której do wyróżnienia zabrakło 1 punktu. Opiekę sprawowały Teresa Glubowska  i  Małgorzata Królikiewicz.
 
 • dyplomUczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji charytatywnej Polskiego Czerwonego Krzyża polegającej na zbieraniu monet 1, 2 i 5-groszowych.

Zebraliśmy ogółem 38,9 kg "złotych" monet. Akcję prowadzili uczniowie ze szkolnego koła PCK wraz z opiekunką Heleną Olszewską.
 
 • 13 czerwca w Szkole Podstawowej nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim odbyła się uroczystość podsumowania i wręczenia nagród uczestnikom VII Powiatowego Konkursu Polonistycznego "Szansa na szóstkę".

Nagrodzona młodzież, w trzech etapach konkursowych, musiała wykazać się wszechstronną wiedzą i umiejętnościami z zakresu literatury, ortografii i nauki o języku.

W grupie finalistów znaleźli się następujący uczniowie naszej szkoły:
Julia Krupa - uczennica kl. VIe
Izabela Wołonkiewicz - uczennica kl. VIe
Nauczyciel przygotowujący: Irena Szczepanik

Agata Radke - uczennica kl. VIc
Nauczyciel przygotowujący: Gabriela Telatnik

Weronika Ałaszewska - uczennica kl. VIf
Nauczyciel przygotowujący: Małgorzata Skrzypczyk.
foto  foto
 • fotoDnia 11 czerwca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w międzyszkolnym konkursie z zakresu bezpieczeństwa pn. „Bezpieczni w lesie – budujemy szałas” zorganizowanym dla wszystkich szkół podstawowych naszego miasta przez Referat Zarządzania Kryzysowego i Obrony Urzędu Miasta Piotrkowa Trybunalskiego.

Naszą szkołę reprezentowało 5 uczniów z klasy III a pod opieką Bożeny Łopacińskiej. Konkurs polegał na wykonaniu zadania plastycznego związanego z programem edukacyjnym realizowanym przez uczniów klas I – III pn. „Odnaleźć Zgubka” oraz na wykonaniu szałasu, legowiska i znaków sygnalizacyjnych w lesie dla osoby, która zagubiła się.

W konkursie wzięło udział 8 szkół, a uczniowie naszej szkoły wywalczyli III miejsce i nagrodę rzeczową dla szkoły – 3 słowniki językowe.
 
 • fotoLaureatka wyróżnienia I stopnia w kraju - Julia Bąkowicz, uczennica klasy VB, brała udział w ogólnopolskim podsumowaniu Konkursu Ekologicznego "Eko-Planeta".

Uroczystość odbyła się dnia 22 maja w budynku Centrum Wodnego Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.
 
Nie przychodzę uczyć dzieci, ani też ich bawić,
przychodzę śpiewać z nimi…
Maria Konopnicka
 • W dniu 16 maja 2015 roku w Przedborzu uczestnicy XXXVI Ogólnopolskiego Spotkania w niepowtarzalny sposób wsłuchiwali się w słowa  Poezji Marii Konopnickiej. Każdy uczestnik zaprezentował dowolnie wybrane dwa  utwory  poetyckie oraz dwa utwory śpiewane oparte na tekstach Marii Konopnickiej. 

Jury dokonało oceny:

Konkurs recytatorski

W kategorii: szkoły podstawowe klasa I – III laureatką została: Mila Głowacka z III a

Wyróżnienie otrzymał Filip Mikołajczyk z III a.

W kategorii: szkoły podstawowe klasa IV – VI wśród laureatów znalazło się 2. uczniów naszej szkoły:

Anna Kołowrotkiewicz z IV b i Bartosz Głowacki z Ve.

Poezja śpiewana

Szczególne wyróżnienie otrzymała uczennica klasy III a, Amelia Wąchała. Warto podkreślić, że było to debiutanckie wystąpienie  przed tak znaczną publicznością.

Opieka i przygotowanie: Bożena Łopacińska, Elżbieta Banaszczyk, Alicja Stobiecka, Aleksandra Wincencjusz. Koordynator: biblioteka szkolna.
foto  foto  foto
 • V Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego „ Give me 5 ” dla klas IV i V odbył  się 23 maja w Szkole Podstawowej nr 5 w Piotrkowie Tryb.

W konkursie wzięło udział 41 uczniów z 6 szkół z Piotrkowa i 5 z powiatu piotrkowskiego.  Uczestnicy konkursu pisali test leksykalno-gramatyczny składający się z 50 pytań. Wszyscy czterej uczestnicy z naszej szkoły znaleźli się na podium!

Maria Rusin kl. IVc –  I miejsce
Remigiusz Masak kl. IVh – I miejsce
Julia Dżamalis  kl.Va -  I miejsce
Julia Poterała  kl.Ve –  II miejsce

Opiekunami uczniów były: Z. Olczyk, K. Kudrycka, A. Faryś, C. Jakubiak
foto  foto
 • fotoDnia 14 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Konkursie Recytatorskim zorganizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Piotrkowie Tryb.

Naszą szkołę reprezentowało troje dzieci z klas I-III.

Mimo dużej konkurencji  nasi uczniowie zdobyli II miejsce i wyróżnienie, otrzymując dyplomy i nagrody książkowe.

II miejsce zajęła Nikola Malinowska z IIIf
Wyróżnienie zdobył Filip Mikołajczyk z IIIa

Opiekunem uczniów była Bożena Łopacińska.

Warto przypomnieć, że w kategorii klas IV-VI Matylda Żyła z naszej szkoły zajęła II miejsce.
 
 • Dnia 16 maja 2015 r. w Szkole Podstawowej nr 5 w Piotrkowie Trybunalskim odbył się konkurs "Mistrz Ortografii Szkół Podstawowych Powiatu Piotrkowskiego".

Uczniowie naszej szkoły wykazali się doskonałą znajomością zasad ortograficznych i zostali mistrzami. Oto oni:

I miejsce:
Zuzanna Haber klasa Va (opiekun Irena Szczepanik)
Remigiusz Masak klasa IVh  (opiekun Agnieszka Jabłońska)

II miejsce:
Mikołaj Fijołek klasa Ve (opiekun Barbara Zatorska)

III miejsce:
Julia Poterała klasa Ve (opiekun Barbara Zatorska)
Mateusz Kaczyński klasa Vf  (opiekun Małgorzata Grabowska)
foto  foto
 • W dniu 20 maja 2015 roku w Szkole Podstawowej nr 16 odbyła się I edycja Wojewódzkiego Konkursu Promującego Ideę ECDL (Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych).

W konkursie udział wzięło 10 trzyosobowych zespołów. Uroczystego otwarcia dokonał dyrektor szkoły, Pan Robert Bednarek. Po powitaniu zespoły w ciągu 45 minut rozwiązały 20 zadań z Grafiki Menedżerskiej i Prezentacyjnej.

W konkursie wzięły udział następujące szkoły: Katolicka Szkoła Podstawowa Świętego Jana Bosko, Szkoły Podstawowe nr 3, 5, 8, 12, 16. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas piątych: Bartłomiej Pruszczyk (5c), Bartosz Głowacki (5e) i Bartosz Siwakowski (5e).

Po 45 minut Jury Konkursowe przystąpiło do oceny wykonanych prac. Bardzo ucieszył nas werdykt, z którego wynikało, że nasz zespół uzyskał najlepszy wynik: 52 punkty (na 60 możliwych do zdobycia) w czasie 135 minut.

Drugie miejsce zajęli gospodarze: SP 16 z wynikiem 51 punktów w czasie 81 minut, a na miejscu 3-cim druga drużyna z SP 16, która zdobyła 49 punktów w czasie 81 minut. Gratulujemy zwycięzcom!

Opiekunami uczniów były: Karolina Majchrzak i Beata Pruszczyk.
foto  foto  foto
 • 21. maja w siedzibie Oddziału Piotrkowskiego Stowarzyszenia Elektryków Polskich w Domu Technika wręczono nagrody w Powiatowym Konkursie Informatycznym Na Najlepszy Uczniowski Program Komputerowy.

Do konkursu można było zgłaszać programy komputerowe w następujących kategoriach: programów edukacyjnych, użytkowych, stron WWW, oprogramowania sterowników swobodnie programowalnych. Konkurs ze względu na program wykraczający znacząco poza materiał nauczania w szkole, nie przyciągnął wielu uczniów.

Od trzech lat uczniowie naszej szkoły uczęszczający na zajęcia Koła Informatycznego "Moja własna strona WWW" pod opieką Karoliny Majchrzak, zgłaszają swoje prace do konkursu. Podobnie było w roku bieżącym.

w kategorii stron internetowych:
Wiktor Milczarek VIF - "Zabójcze zwierzęta" 
Kacper Węgliński VID - "Zwierzęta oceaniczne" 
Bartosz Chojnacki IVC - "Najmilsze zwierzęta świata" 

w kategorii programów edukacyjnych:
Bartłomiej Pruszczyk  - Przeglądarka MRIxplorer 
foto  foto  foto  foto

Komisja w składzie: Przewodniczący dr Sławomir Sołtysiak oraz Prezes OPT SEP Marek Młynarczyk nie przyznali I miejsca. Natomiast cztery równorzędne II miejsca zajęli uczniowie naszej szkoły:)) Nagrody były niebagatelne, gdyż pieniężne:))

Miło nam także poinformować, że w konkursie dla uczniów gimnazjum wystartowali także nasi absolwenci: Tomasz Roske oraz Ola Nadajewska, którzy po skończeniu szkoły podstawowej dalej rozwijają swoje umiejętności informatyczne na bardzo wysokim poziomie :) Oby tak dalej!
foto  foto  foto  foto  foto  foto
 • 14 maja w Woli Krzysztoporskiej odbyła się V edycja konkursu wiedzy o krajach z urzędowym językiem angielskim. W tym roku uczniowie musieli wykazać się wiedzą o Australii, Malcie i RPA w dziesięciu konkurencjach. 

W konkursie wzięło udział 11 drużyn z 9 szkół z powiatu piotrkowskiego. Z naszej szkoły startowały dwie drużyny, które wywalczyły miejsca na podium.

II miejsce – drużyna w składzie: J. Chęcińska (kl.VIa), M. Kołodziejczyk (kl.VIa), Z. Kierpiec (kl.VIc)
III miejsce – drużyna w składzie: M. Szkudlarek (kl.VIf), M. Przybył (kl.VIf), P. Cecotka (kl.VId)

Opiekunkami uczniów  były: K. Kudrycka i A. Faryś.
foto  foto  foto
 • Adrian Nurkowski z klasy IIIa został laureatem Wojewódzkiego Konkursu plastyczno–literackiego Na tropie tajemnic mojego regionu zorganizowanego przez Wydawnictwo Literatura z okazji III Łódzkich Spotkań Pisarzy z Młodymi Czytelnikami Z książką na walizkach – na tropie tajemnic.

Dnia 8 maja 2015 r. w Bibliotece Pedagogicznej odbyło się spotkanie autorskie z panią Agnieszką Frączek – autorką książek dla dzieci i młodzieży. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas trzecich SP 3, SP 5, i SP 12.

Po spotkaniu został rozstrzygnięty konkurs plastyczny na najciekawszy komiks związany z historią naszego  regionu. Zostały wyróżnione trzy prace, ale tylko jedna z nich (praca Adriana Nurkowskiego) została wybrana do kolejnego etapu konkursu, który odbył się 9 maja w Uniejowie.

Tam praca Adriana została nagrodzona po raz drugi. Adrian otrzymał książkę z dedykacjami wielu pisarzy – autorów książek dla dzieci i młodzieży.
foto  foto
 • foto25 kwietnia 2015 r. w SP16 w Piotrkowie Tryb. odbyła się XV edycja Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego "Tęga Głowa".

Wzięło w nim udział 42 uczniów z piotrkowskich podstawówek. Naszą szkołę reprezentowało sześć uczennic.

Z przyjemnością informujemy, ze cztery z nich zostały laureatkami tego konkursu. Są to: Michalina Przybył (6f), Agata Radke (6c), Magdalena Adamczyk (6f) i Zuzanna Kierpiec (6c).
 
 • fotoW maju w Miejskim Ośrodku Kultury odbył się XIX Miejski Mały Konkurs Recytatorski organizowany przez MOK w Piotrkowie Tryb. dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.

Uczennica naszej szkoły z klasy IVg - Matylda Żyła zajęła II miejsce w kategorii  wiekowej klas IV-VI szkół podstawowych za recytację Listu do ludożerców T. Różewicza i Podłogi Joanny Kulmowej.
 
 • fotoUczniowie klas IV-VI naszej szkoły wzięli udział w konkursie prac indywidualnych w kategorii Adept wykonując albumy na temat: „Zwierzęta wokół nas” w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym „Eko-Planeta”, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie” w Warszawie.

Laureatką wyróżnienia krajowego I stopnia została Julia Bąkowicz z klasy Vb. Otrzymała ona dyplom laureata oraz  nagrodę rzeczową w postaci bezprzewodowych słuchawek multimedialnych.

Ogólnopolskie wyróżnienia otrzymali również:
foto1. Konrad Szymański  kl. IVa, którego praca uznana została za najlepszą w szkole, za co otrzymał dyplom oraz nagrodę książkową
2. Daria Mikołajewska kl. Vd
3. Aleksandra Stępień kl. VIa
4. Karol Bakalarz kl. Vd
5. Wiktoria Woźniakowska kl. Va
6. Karolina Kubera kl. VIc
7. Maja Misztela kl. VIc
8. Wiktoria Bryl kl. Vb
9. Justyna Janik kl. Va
10. Nadia Kaczmarek kl. Vb

Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy uznania. Opiekunami uczniów byli nauczyciele przyrody.
 
 • Dnia 14 kwietnia 2015 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Piotrkowie Trybunalskim odbył się konkurs czytelniczo- plastyczny pt. "Język giętki, mądra głowa i zabawa jest gotowa".

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy Vf: Maja Adamusiak, Oliwia Gadula, Katarzyna Raczkowska i Mateusz Kaczyński.

Przedstawili oni scenkę pt. "Niezwykła lekcja języka polskiego", w której pojawił się Kornel Makuszyński.

Wykazali się znajomością przysłów, powiedzeń i związków frazeologicznych oraz graficznie zinterpretowali wylosowane przysłowie. Świetną ZOBACZzabawę uwieńczyło zajęcie I miejsca.

Opiekunami uczniów byli: Małgorzata Grabowska i Tomasz Trzaskacz.
foto  foto
 • foto15 kwietnia nasza szkoła była gospodarzem międzyszkolnego etapu Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Uczestnicy musieli wykazać się znajomością przepisów o ruchu drogowym, umiejętnością udzielania pierwszej pomocy i sprawnym pokonywaniem przeszkód podczas jazdy rowerem.

Nasza reprezentacja w składzie: Natalia Bujak, Bartosz Mrówczyński i Kajetan Olejnik wywalczyła I miejsce.

Opiekunem grupy był Helena Olszewska.
 
 • 28 kwietnia 2015 r. w Gimnazjum nr 1 w Lublinie odbył się uroczysty finał Ogólnopolskiego  Konkursu Ekologicznego „ Ekologia w moim domu”. Do konkursu przystąpiło około 300 uczniów z 31 gimnazjów oraz 40 szkół podstawowych z całej Polski. Ogółem nadesłano 52 prace multimedialne, 58 pisemnych oraz 50 plastycznych.

I miejsce w Polsce przypadło Remigiuszowi  Masakowi  z klasy IV h za pracę pisemną :)))

Naszą szkołę reprezentowało także 6 uczennic z klasy IVc: Maja Gudź i Lena Grabara  oraz Amelia Mikusek  i Anna Gos, które wykonały prezentację multimedialną. Julia Ostalczyk i Aleksandra Bigos - wykonały pracę plastyczną.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Uczniami opiekowała się Teresa Glubowska.
foto  foto
 • Prace uczniów naszej szkoły: Aleksandry Głowackiej i Adama Majchrzaka zostały zakwalifikowane do finału V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego „Edukacji z Panem T.I.K-iem – Telefonem ucz się i odkrywaj świat”, organizowana przez Polskie Towarzystwo Informatyczne.
Do konkursu zgłoszono aż 904 prac konkursowych!

Zadaniem uczniów było przedstawić graficznie, w jaki sposób urządzenia mobilne (telefony komórkowe, smartfony, tablety) mogą być przydatne w nauce oraz rozwijaniu własnych zainteresowań. Które, z bezpłatnych aplikacji warto wykorzystać?

Niestety prace naszych uczniów nie znalazły się w gronie 14 laureatów.

Gratulujemy ciekawego podejścia do tematu i zdolności manualnych. Opiekunem uczniów była Karolina Majchrzak.
foto  foto
 • fotoW związku z obchodami Światowego Dnia Ziemi odbył się XI Szkolny Konkurs Przyrodniczo - Ekologiczny "Młody Przyrodnik".

Konkurs skierowany był do wszystkich uczniów klas VI-tych, którzy wyróżniają się wiedzą przyrodniczo – ekologiczną. Konkurs miał formę testu składającego się z 30 pytań, rozwiązywanego metodą jednokrotnego wyboru (1 punkt za dobrą odpowiedź). Czas trwania testu: 60 minut. Uczniowie rozwiązywali test w szkole pod nadzorem nauczycieli przyrody. Prace uczestników konkursu sprawdzała komisja w składzie: Barbara Greger, Teresa Glubowska, Małgorzata Królikiewicz.

Najlepszymi przyrodnikami w szkole, którzy otrzymali tytuł laureata, zostali:

Weronika Ałaszewska z kl. VIf
Julia Chęcińska z kl. VIa
Natalia  Drożdżal z kl. VIb

Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, które na apelu wręczyła najlepszym młodym przyrodnikom Pani Dyrektor Anna Kulisa.  Laureaci nagrodzeni zostali również ocenami celującymi z przyrody.
 
 • foto11 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 16 odbył się Międzyszkolny Konkurs Matematyczny "Mała Tęga Głowa". Spośród 12 uczestników z naszej szkoły, laureatkami zostały: Patrycja Duchnowska (IIIB) i Weronika Kłos (IIID). Gratulacje!

Do konkursu uczennice przygotowały: Agnieszka Kwiecińska i Ewa Janowska-Nowak.
 
 • 14  kwietnia 2015r., w naszej szkole, odbył się  IV  Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego „We are the champions” dla uczniów klas szóstych. Organizatorem konkursu byli: dyrekcja i nauczyciele języka angielskiego SP12,  pani Monika Nowak – autorka testu konkursowego oraz wydawnictwo Macmillan.
W konkursie wzięło udział 18 Szkół Podstawowych ( 8 z  Piotrkowa Tryb. i  10 z powiatu piotrkowskiego) łącznie 34 uczniów. Zadaniem uczestników konkursu było rozwiązanie testu gramatyczno- leksykalnego z języka angielskiego. Uczniowie mogli maksymalnie zdobyć 78 punktów. Naszą szkołę reprezentowali: Paweł Kulbat z kl. VIb  i  Kacper Węgliński z kl. VId.

KLIKNIJ!Po rozwiązaniu testu uczniowie i opiekunowie zostali zaproszeni na poczęstunek oraz na część artystyczną, w której zaprezentowaliśmy talenty wokalne i taneczne naszej szkoły.

Laureaci konkursu:
I miejsce: Paweł Kulbat  SP 12  (61 pkt.)
II miejsce: Aleksandra Krakowiak  SP 3  (58  pkt.)
III miejsce: Katarzyna Dobosińska SP 8 (55 pkt) i Tomasz Kwiatkowski  SP 13 (54 pkt.)

Wyróżnienia:
Kacper Węgliński SP 12 (53 pkt.)
Mateusz Mirowski SP 11 (53 pkt.)
Karolina Frankiewicz SP św. Jana Bosko (53 pkt.)
foto  foto  foto  foto
logo
 • Już po raz piąty najlepsi informatycy naszej szkoły zmierzyli się z rówieśnikami z całej Polski podczas  V Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego TIK?- TAK! Konkurs przeznaczony jest przede wszystkim dla uczniów klas szóstych, ale sił spróbować także mogą młodsi uczniowie.

W tym roku chęć udziału w konkursie zgłosiło prawie 25000 uczniów z całej Polski!!! Naszą szkołę reprezentowało 11 uczniów: Wiktor Milczarek (6f) Kacper Węgliński (6d) Michał Pałubski (6d), Michalina Przybył (6f), Wiktoria Stępień (6f), Bartłomiej Pruszczyk (5c), Bartosz Głowacki (5e), Bartosz Siwakowski (5e) i dwóch młodych uczniów: Bartosz Chojnacki (4c) i Adam Majchrzak (3c). Trzeba przyznać, że wyniki Bartosza i Adama napawają optymizmem na kolejne lata:)

ZOBACZOrganizatorem tego prestiżowego konkursu jest PTI (Polskie Towarzystwo Informatyczne). Inicjatywę  objął patronem Minister Edukacji Narodowej. Aby awansować do II etapu (wojewódzkiego) należało znaleźć się w najlepszej 200-ce kraju.

Uczniowie przez 5 dni: od 13 do 17 kwietnia rozwiązywali 10-minutowe testy online sprawdzające ogólną wiedzę z informatyki.

Niestety do II etapu nie udało się przejść żadnemu z naszych uczniów, choć Bartek Pruszczyk był o krok od awansu. A ponieważ Bartuś jest uczniem klasy piątej, można mieć nadzieję, że za rok uda mu się uzyskać co najmniej II etap.

Najlepsze wyniki uczniów SP 12:

1. Bartłomiej Pruszczyk – 150pkt.
2. Wiktor Milczarek 112 pkt.
3. Kacper Węgliński 110 pkt.
4. Bartosz Głowacki 107 pkt.

Nasza szkoła może pochwalić się laureatem tego prestiżowego konkursu. Jest nim Oliwier Wiatr, obecnie uczeń III klasy 5 Gimnazjum.
foto  foto  foto
 • 11 kwietnia uczennice naszej szkoły: Zuzanna Chmielewska, Julia Cieślik i Amelia Kołek (wszystkie z klasy VIB) zdobyły II miejsce w XXVII Międzyszkolnym Konkursie Piotrków Trybunalski - moje miasto.

Szkoła Podstawowa nr 12 wystawiła aż 3 drużyny. Dwie drużyny z jednej klasy – klasy VI c przygotowane zostały przez Michała Owczarka oraz jedna drużyna z klasy VI b przygotowana przez Marzenę Popielarczyk.

W tym roku uległa zmianie formuła konkursu i drużyny najpierw musiały odszukiwać na czas ukryte na rynku starego miasta informacje związane z historią miasta. Następnie uczniowie rozwiązywali test. W drugim etapie drużyny przygotowywały scenki związane
z najważniejszymi zabytkami Piotrkowa Trybunalskiego. Nasze drużyny przedstawiały pałac Jaxa-Bykowskich, wieżę ciśnień oraz kościół P.W. Św. Jakuba, czyli Farę.

Drużyna z klasy VI b zakwalifikowała się do finału i ostatecznie zajęła II miejsce. Serdecznie gratulujemy!

W konkursie wzięły udział:

Drużyna 1: Zuzanna Kierpec, Majka Bakalarz, Julia Pasikowska
Drużyna 2: Ada Żak, Julia Zasada / Natalia Gala, Iga Banaszczyk
Drużyna 3: Amelia Kołek, Julia Cieślik, Zuzia Chmielewska
foto  foto  foto  foto
 • foto8 kwietnia odbył się Międzyszkolny Turniej Ratujemy Życie, do którego przystąpili uczniowie klasy VC: Adrainna Brzoskowska, Natalia Depczyńska, Kinga Jabłońska, Marta Wnuk i Bartłomiej Lisicki.

Uczniowie wykazali się dużą wiedzą w zakresie prawa humanitarnego i umiejętnościami z zakresu pierwszej pomocy i uzyskali II miejsce w rywalizacji.

Uczniów do konkursu przygotowała Helena Olszewska.
 
 • Uczennica klasy VIB Zuzanna Chmielewska uczestniczyła w Powiatowym Konkursie Plastycznym Bezpieczeństwo żywności zależy także ode mnie ogłoszonym przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Piotrkowie Trybunalskim i zajęła II miejsce.

Konkurs został ogłoszony w związku z obchodami Światowego Dnia Zdrowia 2015.

Uczennica przygotowała pracę pod opieką Heleny Olszewskiej.
foto  foto
 • fotoUczniowie naszej szkoły zdobyli I oraz II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym Nie wypalaj traw, przecież nie zabija się skowronków.

Organizatorem konkursu była SP nr 13 i Referat Zarządzania Kryzysowego i Obrony Urzędu Miasta. W konkursie udział wzięły dwie ośmioosobowe grupy uczniów z naszej szkoły.
Uczniowie klas młodszych wykonywali ilustrację do wysłuchanego wiersza p.Niny Kołek pt. Skowronek, natomiast uczniowie klas starszych rozwiązywali test wiedzy ekologicznej, składający się z 30 pytań zamkniętych. Suma punktów za pracę plastyczną i test wiedzy decydowała o zajętym przez szkołę miejscu.

Nasi uczniowie byli najlepsi spośród ośmiu szkół w Konkursie Plastycznym zajmując I i II miejsce!!!

I miejsce przypadło naszemu zespołowi z I grupy (łącznie 105 pkt.):
- Amelia Łuczak IIF
- Iga Krawczyńska IIF
- Julianna Anglart IIF
Opiekun: Agnieszka Byczek

fotoNatomiast II miejsce zajęła grupa II:
- Natalia Filipczak IIC
- Paulina Famulska IIIA
- Patrycja Zawada IIIF
Opiekun: Bożena Łopacińska

W łącznej klasyfikacji uczniów młodszych i starszych nasza szkoła zajęła II i IV miejsce. Uczniami klas IV-VI opiekowały się: Małgorzata Królikiewicz i Teresa Glubowska.
 
logo
 • 30 marca poznaliśmy wyniki Międzynarodowego Konkursu Informatycznego "Bóbr 2015", którego organizatorem w Polsce jest Wydział Matematyki i Informatyki UMK w Toruniu. Uczestniczyli w nim uczniowie z 13 europejskich państw.
"Bóbr" jest bardzo wymagającym, trudnym konkursem, który sprawdza nie tylko wiedzę z zakresu technologii informacyjnej, ale przede wszystkim algorytmiczne myślenie.

Nasza "dwunastka" uczestniczy w tym konkursie od 9 lat jako jedyna szkoła podstawowa w Piotrkowie. 30 marca poznaliśmy wyniki tegorocznej, dziewiątej edycji.

Najlepsze wyniki naszych uczniów:
1. Mateusz Szkudlarek (6F) - 89,5 punktów
2. Bartosz Owczarski (6D) - 87,5 punktów
3. Bartosz Głowacki (6F) - 82,7 punktów

W dotychczasowych edycjach tego prestiżowego konkursu do grona najtęższych umysłów informatycznych w kraju wśród szkół podstawowych dołączyli uczniowie naszej szkoły: Mateusz Olczyk (rok 2008, laureat) i Kacper Świerk (rok 2013, wyróżnienie).

Gratulujemy wszystkim uczestnikom odwagi oraz wiedzy. Opiekunkami uczniów były: Beata Pruszczyk i Karolina Majchrzak.
 
 • fotoJulia Tymanowska z kl. VIa zdobyła III miejsce w IV Przeglądzie Piosenki Anny Jantar i Bogusława Meca, który odbył się w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Woli Krzysztoporskiej 12 marca 2015.

Naszą szkołę w kategorii klas IV-VI reprezentowały też Julia Wypychaj z kl. Vd, Karolina Kubera i Nela Balcerek z kl. VIc. Gratulujemy!
 
 • fotoDrużyna świetliczaków w składzie: Agatka Michalak kl.Ih, Błażej Zywert kl.IIf, Iga Szczepanik kl.IIId brała udział w międzyszkolnym konkursie plastycznym "Bezpieczne ferie" organizowanym w SP nr13.

Zadaniem uczniów było wspólne wykonanie pracy plastycznej z użyciem różnych materiałów. Wychowankowie doskonale poradzili sobie z tym wyzwaniem, zdobywając wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy!!!!!Opiekunem grupy była Dagmara Kołowrotkiewicz.
 • fotoDnia 19 listopada 2014 r. odbył się Ogólnopolski Konkurs Geograficzny "GEO-PLANETA", którego celem było bliższe poznanie zagadnień z geografii fizycznej Polski i świata.

Konkurs miał formę testu jednokrotnego wyboru składającego się z 30 pytań oraz pytania opisowego i przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych z klas V-VI. Do udziału w konkursie zgłosiło się 9 uczennic z klasy VI c naszej szkoły.

Dyplomy wyróżnienia otrzymały: Karolina Kubera, Zuzanna Kierpiec, Julia Pasikowska, Agata Radke, Nela Balcerek.

Wszystkim wyróżnionym gratulujemy! Opiekunem była Teresa Glubowska.
 
 • foto2 wyróżnienia zdobyły uczennice naszej szkoły w Ogólnopolskim Konkursie Geograficznym "Geo-planeta" w kategorii prac plastycznych indywidualnych pt. Walory turystyczne mojego regionu.

Celem konkursu było zaprezentowanie najpiękniejszych zakątków regionu. Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych klas 5-6. Ich zadaniem było wykonanie 10-stronicowego albumu, dowolną techniką. Do działu w konkursie zgłosiły się 4 uczennice z klas VIc naszej szkoły.

Dyplom wyróżnienia otrzymały: Julia Królikiewicz i Zuzanna Kierpec.

Wyróżnionym uczennicom gratulujemy! Opiekunem była Teresa Glubowska.
 
 • fotoDnia 15 grudnia 2014 r. odbył się Ogólnopolski Konkurs MEDITEST, którego celem jest promowanie wśród uczniów zdrowego stylu życia, pogłębienie znajomości budowy i funkcjonowania własnego organizmu oraz zwiększenie ich świadomości wobec współczesnych zagrożeń zdrowia i życia ludzkiego.
Konkurs miał formę testu jednokrotnego wyboru składającego się z 30 pytań i  przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych z klas  III-VI z podziałem na dwie kategorie wiekowe: klasy 3-4 i klasy 5-6. Do udziału w konkursie zgłosiło się 63 uczniów z naszej szkoły.

Dyplomy wyróżnienia otrzymali:

- Remigiusz Masak z kl. IV h za 6 miejsce w Polsce
- Oliwia Baran z kl. IV c  i  Maja Gudź z kl. IV c za 12 miejsce w Polsce

Do najlepszych na poziomie szkoły należą również:

- Julia Olejnik  kl. IV a
- Klara Misztela  kl.VI d
- Zuzanna Chmielewska  kl. VI b
- Julia Królikiewicz kl. VI c  i Paulina Cecotka kl.VI d

Opiekunkami były: Teresa Glubowska , Małgorzata Królikiewicz
 
 • fotoWe wtorek, 27 stycznia, w siedzibie stowarzyszenia BUSOLA odbył się I Powiatowy Konkurs Recytatorski „Czytam sercem, słowem maluję…”.

Uczennica klasy 4g zaprezentowała wiersz Joanny Kulmowej pt. „Podłoga”. Za swoje umiejętności recytatorskie i artystyczne wrażenia Matylda Żyła otrzymała NAGRODĘ GŁÓWNĄ.

Uczeń klasy 5c Bartłomiej Pruszczyk przedstawił fragment prozy popularnej wśród dzieci książki „Mikołajek”. Recytacja spotkała się z uznaniem profesjonalnego jury, które przyznało Bartkowi wyróżnienie, dzięki czemu również znalazł się w gronie laureatów.

Uczniów do konkursu przygotowała polonistka Joanna Stalbowska.
 
 • Dnia 21.11.2014r. odbył się Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego „PINGWIN”, przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych z klas IV – VI i przeprowadzony w formie testu jednokrotnego wyboru na 2 poziomach trudności:

I poziom – klasy czwarte i piąte
II poziom – klasy szóste.

Do udziału w tym konkursie zgłosiło się ponad 100 uczniów z naszej szkoły, cztery uczennice zostały laureatkami tego konkursu. Są to:

    III miejsce – Baran Oliwia z klasy 4c
    III miejsce –Madej Maria z klasy 5b
    V miejsce – Haber Zuzia z klasy 5a
    V miejsce – Poterała Julia z klasy 5e

Wszystkie laureatki otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe.
foto  foto  foto  foto
 • foto14 stycznia w kościele oo. Bernardynów uroczyście podsumowano tegoroczną edycję konkursu na najładniej ubrane drzewko bożonarodzeniowe.

W konkursie udział wzięło 19 piotrkowskich szkół.

Jury przyznało trzy równorzędne nagrody, wśród nich dla naszej szkoły. Nagrodą była drukarka laserowa.

Gratulujemy! Opiekunem zespołu SP 12 był Tomasz Trzaskacz.
 
 • pracaXVII Wojewódzki Konkurs Poetycki im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego  pod patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia został rozstrzygnięty!

Laureatką konkursu została Natalia Bujak, uczennica z klasy VIc. Uroczysty finał konkursu odbył się  4 grudnia 2014 r w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ozorkowie.

Natalia otrzymała II miejsce, oryginalny dyplom, piękną albumową książkę oraz jubileuszowy pokonkursowy tomik poetycki pt. "Rollercaster życia", który został wydany w wersji polsko-niemieckiej przy współpracy z Wydziałem Filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego.  Jurorzy: dr Beata Sobczak-Gieraga, dr Zbigniew Łuczak, tłumacz  dr Małgorzata Półrola wybrali do tomiku najbardziej interesujący tekst naszej młodej poetki,  wiersze pt. „Uskrzydlona”,  „Marzenia”,  „Magiczna noc”.

Wzorem lat ubiegłych tomik utworów poetyckich został wysłany do Bibliotek Narodowych Polski  i Niemiec oraz do kilkunastu bibliotek publicznych naszych  zachodnich sąsiadów.

Opiekunką młodych poetów była pani Alicja Stobiecka, koordynatorem biblioteka szkolna.

Konkurs adresowany był do dzieci i młodzieży od 9 do 19 lat, głównie mieszkańców Łodzi i województwa łódzkiego. W konkursie mogli wziąć udział osoby spoza województwa łódzkiego. Warunkiem przystąpienia do konkursu było zgłoszenie przez jednego autora zestawu 3. wierszy  o dowolnej tematyce, nigdzie nie publikowanych oraz dotychczas nie nagradzanych w innych konkursach.

Swój udział w zmaganiach poetyckich zgłosił  również uczeń naszej szkoły Bartłomiej Pruszczyk z klasy Vc.

W dniu 21 października 2014r. jurorzy podjęli decyzję o przyznaniu nagród i wyróżnień.
 
 • Kolejny raz podopieczni świetlicy szkolnej udowodnili, że w czasie zajęć świetlicowych można stworzyć bardzo ciekawe prace.

Zyskały one uznanie jury konkursu plastycznego pt. "Jesień w ogrodzie i na polu" w Szkole Podstawowej nr 11. Gratulujemy i zachęcamy do udziału w konkursach.

I miejsce - Maria Karwulewicz z kl.IIf
II miejsce - Nadia Milczarek z kl. IIa
III miejsce - Martyna Misztela z kl. IIId

Opiekunkami były Joanna Krasoń i Katarzyna Balcerek.
foto  foto  foto
 • fotoRemigiusz Masak uczeń klasy IVH otrzymał wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Eko - Krzyżówka - Łamigłówka na temat Zmieniam nawyki, dbam o klimat zorganizowanym przez agencję Create Event" i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Uczeń otrzymał dyplom oraz nagrodę rzeczową "Stację Meteo". Opiekunem była Teresa Glubowska.
 
 • 9 grudnia w hali naszej szkoły podsumowano udział ponad siedmiuset uczniów ze wszystkich piotrkowskich szkół podstawowych w konkursie Bezpieczne dziecko – Bezpieczny człowiek organizowanym przez Urząd Miasta  i Referat Zarządzania Kryzysowego w Piotrkowie Trybunalskim.

Konkurs został przeprowadzony odrębnie w każdej placówce i składał się z trzech obszarów: testu wiedzy, rozwiązania zagadki – rebusu i wykonaniu pracy plastycznej. Udział wzięli w nim uczniowie klas I-III.  Konkurs nawiązywał do programów wcześniej realizowanych na terenie miasta: Bezpieczny dom, Odnaleźć Zgubka,  Bezpiecznie z prądem i Dziecko w sieci.

Podczas podsumowania uczniowie odebrali nagrody.
foto  foto  foto  foto
 • 10 listopada uczniowie naszej szkoły brali udział w X Przeglądzie Pieśni Żołnierskiej i Patriotycznej w Szydłowie

Solo zaśpiewały Julia Tymanowska z kl. VIa i Majka Bakalarz z VIb.

Zespół wokalno-instrumentalny zdobył III miejsce w kategorii klas IV-VI.

Opiekunem uczniów był Dariusz Głowacki. Gratulujemy!
foto  foto  foto  foto  foto
 • 12 listopada br. w Auli I Liceum Ogólnokształcącego odbyło się podsumowanie konkursu pod patronatem Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego Moje drzewo genealogiczne.

Uczniowie naszej szkoły mogą pochwalić się następującymi sukcesami:

1 miejsce - Amelia Kołek
2 miejsce - Zuzanna Chmielewska
3 miejsce - Monika Kołodziejczyk

Wyróżnienia - Wiktoria Deka, Kinga Klimczyk, Karolina Szal, Julia Nowak, Aleksandra Stępień.

Nagrodzone i wyróżnione prace powstały pod kierunkiem nauczyciela historii Marzeny Popielarczyk. Wielkie gratulacje!
foto  foto  foto
 • W sobotę 8 listopada 2014r., w Miejskim Domu Kultury w Przedborzu odbył się XXIII Ogólnopolski Festiwal Pieśni i piosenki o Mojej Ojczyźnie pod patronem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

Od lat konkurs jest wielkim przeżyciem. Tego typu poezja śpiewana generuje wiele emocji. Celem konkursu była popularyzacja piosenek i pieśni o tematyce patriotycznej. W konkursie zaprezentowało się ponad 150 wykonawców. Każdy uczestnik zaprezentował dowolnie wybrany jeden utwór.

W kategorii klas I – III szkół podstawowych jury postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia :

I nagroda - Filip Mikołajczyk, uczeń klasy IIIa
II nagroda - Amelia Wąchała, uczennica klasy IIIa

Wyróżnienie: Martyna Kamińska, uczennica klasy IVh, która otrzymała od jury słowa podziękowania za wspaniałą interpretację utworu, kulturę słowa, ogólny wyraz artystyczny.

Opieka i przygotowanie: Alicja Stobiecka, Bożena Łopacińska, Elżbieta Banaszczyk, Aleksandra Wincencjusz. Koordynator: biblioteka szkolna.
foto  foto  foto  foto  foto
 • fotoDo Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego Moja ulubiona postać bajkowa wpłynęło 4020 prac plastycznych z całej Polski.

Nasza uczennica Dorota Szklarek z klasy IIId otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy! Koordynatorem konkursu była biblioteka szkolna. Opieka Ewa Janowska- Nowak.
 
 • 3 listopada w świetlicy szkolnej SP nr3 w Piotrkowie Tryb. odbyło się oficjalne rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego Jesienne wariacje.

Na konkurs wpłynęły aż 104 prace z różnych szkół podstawowych, lecz mimo tak ogromnej konkurencji trzy nasze uczennice zostały wyróżnione: Weronika Łukasiewicz z kl. IIIa, Agata Michalak z kl. Ih, Katarzyna Adaczyńska z kl. IId. Gratulujemy!
foto  foto
 • Kolejny raz nasi uczniowie udowodnili, że są niezwyciężeni. W konkursie „Ekoludek” organizowanym przez SP16 trzech uczniów wykazało się dużą wiedzą z zakresu ekologii

I miejsce zajęła Patrycja Duchnowska z kl. IIIb, natomiast Maciej Maj i Kacper Skoczylas z tej samej klasy uzyskali wysoki wynik w teście.

Opiekunem  była Dagmara Kołowrotkiewicz.
foto  foto
 • fotoZ okazji Dnia Edukacji Narodowej na Zamku Królewskim odbyła się uroczystość,podczas której prezydent Krzysztof Chojniak nagrodził wyróżniających się nauczycieli i dyrektorów.

W gronie nagrodzonych znalazła się pani dyrektor Anna Kulisa - dyrektor naszej "dwunastki". Cieszymy się, że fantastyczne wyniki naszych szóstoklasistów w Sprawdzianie Kompetencyjnym i coraz piękniejsza szkoła nie pozostały bez echa. Gratulujemy!!
 
 • fotoDnia 3 października, w piątek, w naszej szkole odbyły się IX Powiatowy Turniej Wiedzy o bezpieczeństwie i sprawności fizycznej w ramach Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa organizowany przez  Komedę Miejską  w Piotrkowie Tryb.

W turnieju uczestniczyło 13 drużyn. Naszą szkołę reprezentowały - Magda Głowacka i  Maksym Kozłowski z klasy II e. Opiekunem była Agnieszka Robak.

Wyniki turnieju
I miejsce- SP nr 12
II miejsce - SP nr 5
III miejsce - SP nr 16
 
 • Dnia 28 września 2014 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XXIV Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Turystyczno –Przyrodniczej w Przedborzu.

Uczestnikami konkursu byli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich. Nasi uczniowie konkurowali więc z gimnazjalistami i licealistami. W konkursie wzięło udział 27 solistów oraz 14 zespołów.

SP 12 reprezentowali:

    KLIKNIJ!Wiktoria Bujak i Victoria Trawczyńska z klasy II B w kategorii ZESPOŁY
    Mila Głowacka i Nina Kaczmarek z klasy III A w kategorii ZESPOŁY
    Majka  Bakalarz z klasy VI C w kategorii SOLIŚCI

Opiekunami grupy były: Alicja Stobiecka, Bożena Łopacińska, Aleksandra Wincencjusz i Elżbieta Banaszczyk. Gratulacje!
foto  foto  foto  foto  foto
 
 • dyplomDnia 23 września uczniowie klasy II a wzięli udział w Konkursie Ekologiczno-Czytelniczym Poczuj na własnej skórze co kryje się w naturze organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Piotrkowie Trybunalskim

Celem konkursu było: rozbudowanie świadomości ekologicznej, rozbudowanie zainteresowań czytelniczych i zachęcanie do obcowania literatury, rozwijanie wrażliwości plastycznej i twórczej wyobraźni.

Nasi uczniowie zajęli I miejsce :)

W składzie zespołu SP 12 znaleźli się: Nadia Milczarek, Natalia Krawczyńska, Zuzanna Wójcik, Patrycja Dajcz i Mateusz Retka.

Opiekunem grupy była p.Magdalena Dzwonnik. Gratulujemy!
 
 
 • Michał Mazurek oraz Patryk Wysmyk otrzymali nagrody w konkursie plastycznym „Zielone lasy,czyste wody to dar przyrody".

Organizatorami konkursu był Klub Kultury "Jaskółczyn" oraz Polski Związek Wędkarski (koło nr 12). Opiekunem ucznia był p. Tomasz Trzaskacz. Konkurs odbył się 18 września.
foto  foto
powrót