W tenisie stołowym sukcesy sypią się „jak z rękawa”

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 4 =
To popularne porzekadło, że sukcesy „sypią się jak z rękawa”, przylgnęło już od lat do naszych tenisistów stołowych.
W ramach Igrzysk Dzieci w sali gimnastycznej SP nr 16, 7 listopada 2018 rozegrano Drużynowe Mistrzostwa Piotrkowa Trybunalskiego w tenisie stołowym chłopców szkół podstawowych klas IV-VI. Wspaniale zaprezentowała się w nich reprezentacja SP nr 12 Piotrków Tryb. w składzie: Adrian Juszyński, Bartosz Kwapisz, Wiktor Maciołek i Natan Krawczyk w asyście trenerskiej nauczyciela wf Wiesława Kozicy, zdobywając tytuł mistrzów.

Turniej rozgrywano najpierw systemem grupowym, a następnie najlepsi grali w ścisłym finale. Nasi reprezentanci, choć najmłodsi w stawce 8 drużyn, nie mieli sobie równych i wszystkie mecze, podobnie, jak ich starsi koledzy z klas VII-VIII, wygrali po 3:0, nie tracąc nawet jednego seta!!! Kolejno pokonali SP nr 3, SP nr 2, SP nr 8 i w finale SP nr 16.

Reprezentanci SP nr 12 zostali więc drużynowymi mistrzami Piotrkowa Trybunalskiego i z tego tytułu  uzyskali awans, podobnie jak reprezentacja dziewcząt, do kolejnego etapu rozgrywek, czyli do półfinału wojewódzkiego, który odbędzie się piątek 16.11.2018 w Dobryszycach.
 
powrót