W sali gimnastycznej SP nr 16, w ramach Igrzysk Dzieci, 6 listopada 2018 rozegrano Drużynowe Mistrzostwa Piotrkowa Trybunalskiego w tenisie stołowym dziewcząt szkół podstawowych klas IV-VI.
Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 12 Piotrków Tryb. w składzie: Aleksander Juszyński, Adam Majchrzak i Miłosz Renkiel pod opieką nauczyciela wf, a zarazem instruktora tenisa stołowego – Wiesława Kozicy, w finale drużynowych mistrzostw województwa szkół podstawowych i gimnazjów, rozegranym w hali sportowej w Białej Rawskiej, wywalczyła 9 miejsce.
27 października odbył się na naszej sali gimnastycznej, ty kolejny Turniej piłki nożnej, tym razem o Mistrzostwo Klas V-tych.
Mistrzem klas V-tych została klasa V c. W jej składzie grali:
Arek Gos
Mateusz Baranowski
Kacper Pękala
Krzysiek Pytka
Eryk Roske
Piotr Majewski
Adrian Godlewski.

Klasyfikacja końcowa Mistrzostwa Chłopców Klas V-tych w Piłkę Nożną :
I - V c
II - V d
III - V b

Turniej zorganizowali i sędziowali Marcin Nowak i  Piotr Narejko.
W Hali Sportowej przy ul. Leśnej w Dobryszycach 29 października rozegrano Półfinał Drużynowych Mistrzostw Województwa Łódzkiego w tenisie stołowym chłopców klas VII-VIII i szkół gimnazjalnych.
W dniu 20 października br. rozegrano w naszej Szkoły Mistrzostwa Klas VI w Piłkę Nożną Chłopców. Bezkonkurencyjną okazał się klasa VI E, która wygrała wszystkie swoje mecze.
W sali gimnastycznej Gimnazjum nr 1 22 października 2018 rozegrano Drużynowe Mistrzostwa Piotrkowa Trybunalskiego w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym chłopców szkół podstawowych klas VII-VIII, gimnazjalnych i LO.
Dnia 17 października 2018 r.  nasi uczniowie wystartowali w Półfinale  Mistrzostw Województwa w Sztafetowych Biegach Przełajowych, które odbyły się w Zelowie.
Tradycją stało się, że od kilku lat znakomici reprezentanci  SP nr 12 wygrywają miejskie współzawodnictwo sportowe w ramach Igrzysk Dzieci, czyli klas IV-VI, prowadzone poprzez Miejski Szkolny Związek Sportowy.

W dniu 8.10.2018 r.  w ramach Igrzysk Młodzieży  Szkolnej odbyły się sztafetowe zawody lekkoatletyczne.
Dnia 8 października na stadionie Concordii reprezentacja chłopców naszej szkoły uczestniczyła w Mistrzostwach Miasta w sztafetowych biegach przełajowych.
Dnia 8 października na stadionie „Concordia” odbyły się Mistrzostwa Miasta w Sztafetowych Biegach Przełajowych dziewcząt w ramach Igrzysk Dzieci.
20.09.2018 r. odbyły się indywidualne biegi przełajowe dziewcząt i chłopców.
21 czerwca 2018 roku, podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego 2017/2018 już po raz szesnasty dokonano podsumowania całorocznej rywalizacji w Plebiscycie na Sportowca Roku.
Sukcesy uczniów osiągnięte we współzawodnictwie sportowym wewnątrzszkolnym, międzyszkolnym, rejonowym, wojewódzkim i ogólnopolskim.
Sukcesy sportowe osiągnięte w roku szkolnym 2016/2017.