Dnia 6 grudnia 2018 roku odbył się Turniej Mikołajkowy"  w grach i zabawach sportowych bieżnych dla klas pierwszych.
7 grudnia odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Miasta w Szachach rozgrywane w Centrum Sportowym OSiR.
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w cyklu imprez sportowych.
Dnia 7 grudnia w Łodzi odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w piłce ręcznej dziewcząt. Dziewczęta Szkoły Podstawowej nr 12 wygrały turniej zostając najlepszą drużyną żeńską województwa łódzkiego!!!
28 listopada 2018roku na pływalni przy ul. Belzackiej odbyły się zawody drużynowe w pływaniu w ramach Mistrzostw Miasta w Sztafetach Pływackich.
Dnia 28 listopada 2018 r. na basenie przy ulicy Belzackiej odbyły się Mistrzostwa Miasta w Pływaniu Sztafetowym dziewcząt w ramach Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej.
W tradycyjnie organizowanym, corocznie przez piotrkowski OSiR, Mikołajkowym Turnieju Tenisa Stołowego bardzo dobrze zaprezentowała się reprezentacja SP nr 12 Piotrków Tryb.
Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 12 Piotrków Tryb. w składzie: Adrian Juszyński, Bartosz Kwapisz i Wiktor Maciołek, pod opieką nauczyciela wf, a zarazem instruktora tenisa stołowego – Wiesława Kozicy, w finale drużynowych mistrzostw województwa szkół podstawowych klas IV – VI – Igrzyska Dzieci, rozegranym 28.11.2018 w hali sportowej w Rawie Mazowieckiej, wywalczyła 9 miejsce.
Dnia 21 listopada w hali sportowej "Relax" odbyły się Mistrzostwa Miasta w piłce ręcznej chłopców z rocznika 2006-2007.
Dnia 23 listopada w hali sportowej „Relax” w Piotrkowie Tryb. odbył się półfinał Mistrzostw Województwa Łódzkiego w Piłce Ręcznej dziewcząt.
Dnia 19 listopada w hali sportowej „Relax” w  ramach Igrzysk Dzieci zostały rozegrane Mistrzostwa Miasta w piłce ręcznej dziewcząt.

Dopiero co sukcesem zakończył się udział w Drużynowych Mistrzostwach Województwa Łódzkiego szkół podstawowych i gimnazjów reprezentantów SP nr 12 w składzie: Aleksander Juszyński, Adam Majchrzak, Miłosz Renkiel, którzy po zdobyciu mistrzostwa Piotrkowa Tryb. i wicemistrzostwie w rejonie bełchatowskim wywalczyli 9 miejsce wśród około 150 szkół w naszym województwie, a już ich młodsi koledzy z klas IV-VI, nie odpuszczając idą, jak na razie „krok w krok”, ich śladem.
To popularne porzekadło, że sukcesy „sypią się jak z rękawa”, przylgnęło już od lat do naszych tenisistów stołowych.
Dnia 9 listopada w hali SP nr 2 odbyły się Mistrzostwa Miasta w piłce ręcznej chłopców rocznik 2003 - 2005.
Dnia 7 listopada w SP2,  w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej odbyły się Mistrzostwa Miasta w piłce ręcznej dziewcząt.