W związku z tym matematycznym świętem  14 marca 2019 odbyło się wielkie „Poszukiwanie liczby Pi” . Zabawa polegała na jak najdokładniejszym odmierzeniu „na oko” 314 gramów ziaren zboża.

W dniach 20,21.03.2019 rozegrano mistrzostwa miasta lgrzysk Młodzieży Szkolnej popularnej gimnazjady w piłce koszykowej chłopców.
6 marca w naszej szkole rozegrane zostały Mistrzostwa Miasta w piłce koszykowej chłopców klas 6.
W dniu 5 marca nasza szkoła była gospodarzem turnieju o Mistrzostwo Miasta Piotrkowa w piłce koszykowej dziewcząt.
25.01.2019 w SP nr 2 rozegrano mistrzostwa Piotrkowa Trybunalskiego w halowej piłce nożnej dziewcząt roczników 2003 – 2005.
Po rozgrywkach dziewcząt nadszedł czas na zmagania chłopców. W dniach 22, 23, 25.01 rozegrano turniej piłki koszykowej w ramach ligii OSiR.
W dniach 8, 9 i 11 stycznia w naszej szkole odbyły się rozgrywki w piłkę koszykową dziewcząt klas 7-8 w ramach Szkolnej Ligi OSiR.
Dnia 6 grudnia 2018 roku odbył się Turniej Mikołajkowy"  w grach i zabawach sportowych bieżnych dla klas pierwszych.
7 grudnia odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Miasta w Szachach rozgrywane w Centrum Sportowym OSiR.
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w cyklu imprez sportowych.
Dnia 7 grudnia w Łodzi odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w piłce ręcznej dziewcząt. Dziewczęta Szkoły Podstawowej nr 12 wygrały turniej zostając najlepszą drużyną żeńską województwa łódzkiego!!!
28 listopada 2018roku na pływalni przy ul. Belzackiej odbyły się zawody drużynowe w pływaniu w ramach Mistrzostw Miasta w Sztafetach Pływackich.
Dnia 28 listopada 2018 r. na basenie przy ulicy Belzackiej odbyły się Mistrzostwa Miasta w Pływaniu Sztafetowym dziewcząt w ramach Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej.
W tradycyjnie organizowanym, corocznie przez piotrkowski OSiR, Mikołajkowym Turnieju Tenisa Stołowego bardzo dobrze zaprezentowała się reprezentacja SP nr 12 Piotrków Tryb.
Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 12 Piotrków Tryb. w składzie: Adrian Juszyński, Bartosz Kwapisz i Wiktor Maciołek, pod opieką nauczyciela wf, a zarazem instruktora tenisa stołowego – Wiesława Kozicy, w finale drużynowych mistrzostw województwa szkół podstawowych klas IV – VI – Igrzyska Dzieci, rozegranym 28.11.2018 w hali sportowej w Rawie Mazowieckiej, wywalczyła 9 miejsce.