21 marca w Światowy Dzień Poezji w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Piotrkowie Tryb. odbył się III Międzyszkolny Konkurs Recytatorski ,,Strofy o kobietach” skierowany do absolwentów gimnazjum i uczniów 7 i 8 klas szkół podstawowych.
W dniach 11-12 marca 19 uczniów naszej szkoły wzięło udział w Wojewódzkim Turnieju Informatycznym.
W dniu 06.03.2019r. pięć uczennic z naszej szkoły wzięło udział w II Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim: "Ptaki nadziei”, zorganizowanym przez Prywatną Szkołę Podstawową im. Rafała Orlewskiego.

05-03-2019

Dziewczyny gotują!

Miło nam poinformować, że uczennice klasy VIIIf Alicja Głąbała i Weronika Sobierska zdobyły zaszczytne wyróżnienie w VIII Wojewódzkim Konkursie Kulinarnym " Jem smacznie, zdrowo, kolorowo", organizowanym przez Łódzki Państwowy Wojewódzki Inspektorat Sanitarny.
W dniu 26.02.2019r uczniowie naszej szkoły wzięli udział w miejskich eliminacjach  do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem "Młodzież zapobiega pożarom" organizowanym prze Komendę  Miejska PSP w Piotrkowie Tryb. i Oddział Ratownictwa Wodnego OSP w Piotrkowie Tryb.
120  uczniów klas IV-VIII naszej szkoły wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego "Pingwin".
Uczniowie klas IV-VIII naszej szkoły wzięli udział w 8 edycji ogólnopolskiego konkursu na temat zdrowia i jego ochrony.
Dnia 11 stycznia 2019 roku w Gimnazjum w Szydłowie odbył się XVIII Przegląd Kolęd i Pastorałek. Głównym celem konkursu było wyszukiwanie i promocja młodych talentów, przybliżenie tradycji związanej z Bożym Narodzeniem, szerzenie znajomości kolęd i pastorałek oraz zachęcanie do kultywowania tradycji.

7 grudnia 2018 roku odbyło się rozstrzygnięcie konkursu KSIĄŻKOMODNI organizowanego przez miejską bibliotekę publiczną w ramach akcji "Lansowanie na czytanie” której to inicjatorką była Katarzyna Szawłowska.
Na poczatku grudnia poznaliśmy wyniki Międzynarodowego Konkursu Informatycznego "Bóbr 2018", organizowanym przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Polskie Towarzystwo Informatyczne oraz firmę Learnetic SA.
Przedstawiciele naszej szkoły wywalczyli II miejsce w międzyszkolnym konkursie "Życzliwość ważna rzecz" zorganizowanym przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie pod patronatem Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
W dniu 23 listopada zostały ogłoszone wyniki XIX Powiatowego Konkursu Literackiego "Kiedy myślę Polska" zorganizowanego przez Urząd Miasta w Piotrkowie Trybunalskim, Starostwo Powiatu Piotrkowskiego, Miejską Bibliotekę Publiczną i Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich w Piotrkowie Tryb.
W sobotę, 10 listopada 2018 roku, w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Przedborzu odbył się kolejny 27. Ogólnopolski Festiwal Piosenki i Pieśni o Mojej Ojczyźnie.
Uczniowie klas piątych i szóstych wzięli udział w Europejskim Tygodniu Kodowania (Code Week). Akcja wspierana jest od lat przez Ministerstwo Cyfryzacji, a nasza szkoła zawsze aktywnie uczestniczy w tej akcji :)
27 września w Woli Krzysztoporskiej odbył się XI Międzyszkolny konkurs pt. „The History of the Royal Family”, po raz pierwszy adresowany do uczniów klasy VII i VIII szkoły podstawowej.