W sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Tryb., 16 stycznia 2024 r.,  odbył się XVIII Festiwal Kolęd „Kolęda Pieśnią Zgody”.
W Gminno–Szkolnej Hali Sportowej w Moszczenicy, 19 stycznia 2024r.,  odbył się IX Przegląd kolęd i pastorałek „Hej, kolęda …”.
W dniu 16.01.2024 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Piotrkowie Trybunalskim po raz pierwszy odbył się naukowy drużynowy konkurs matematyczny pt. „Geometryczny Inżynier”,
Jesteśmy niezwykle wzruszeni i dumni, gdy dowiadujemy się, że absolwenci naszej szkoły osiągają sukcesy na arenie międzynarodowej.

Troje uczniów naszej szkoły wzięło udział w XXII edycji powiatowego konkursu wiedzy ekologicznej o regionie „Znam parki krajobrazowe województwa łódzkiego”.
Uczniowie naszej szkoły: Jakub Goj i Jakub Wlazłowski z klasy IVd udekorowali  jedną z miejskich choinek promując szkołę. Choinkę można obejrzeć przy dworcu kolejowym.
W listopadzie odbył się Międzynarodowy Konkurs Informatyczny "Bóbr 2023", którego organizatorem w Polsce jest Wydział Matematyki i Informatyki UMK w Toruniu.
W dniu 29 listopada 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim odbył się I Międzyszkolny Turniej „Pierwsza Pomoc - Ratujemy Życie” pod honorowym patronatem Referatu Zarządzania Kryzysowego i Obrony Urzędu Miasta w Piotrkowie Trybunalskim.
Jubileuszowy XXV Wojewódzki Konkurs Poetycki im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego został rozstrzygnięty!
W dniu 24 listopada braliśmy udział w „Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa” na etapie wojewódzkim w Łodzi.

ul. Belzacka 104
tel. 44 646-68-58