Mateusz Urbański z klasy VIId zajął I miejsce w etapie międzyszkolnym Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom" w grupie klas VII-VIII. Gratulujemy!
Mamy pierwszy numer szkolnej gazetki - „WIeści z ostatniej ławki”. Gazetka tworzona przez uczniów naszej szkoły dla całej społeczności szkolnej.
Uczniowie klas IV-VIII naszej szkoły wzięli udział w 9 edycji ogólnopolskiego konkursu na temat zdrowia i jego ochrony MEDITEST.
W dniu 30.01.2020r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie Tryb. uczestnicy XV Wojewódzkiego Festiwalu „Kolęda Pieśnią Zgody” w niepowtarzalny sposób wsłuchiwali się w słowa najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek.
30 stycznia 2020 r. odbył się w Woli Krzysztoporskiej I Międzyszkolny Konkurs „America – Land of Beauty and Splendour”.
Dnia 13 grudnia 2019 roku w Szydłowie odbył się XIX Przegląd Kolęd i Pastorałek.
Dnia 12 grudnia 2019 roku nasi uczniowie i uczennice brali udział międzyszkolnym konkursie języka angielskiego i niemieckiego, który odbył się w III Liceum w Piotrkowie Tryb.
„Hejtu nie lansuję, hejt blokuję”- to hasło XX Powiatowego Konkursu Literackiego zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Piotrkowie Trybunalskim. Podsumowanie i ogłoszenie wyników odbyło się 10 grudnia 2019r. w Mediatece 800-lecia.
5 uczniów naszej szkoły: Anastazja Król (5f), Szymon Bonarek (5e), Marta Nadajewska (6d), Barbara Pruszczyk (8c) i Joanna Wasilewska (8c) awansowało do Międzynarodowego Konkursu Informatycznego Pix Programming Challenge!!!
Na początku grudnia poznaliśmy wyniki Międzynarodowego Konkursu Informatycznego "Bóbr 2019", organizowanym przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Polskie Towarzystwo Informatyczne oraz firmę Learnetic SA.
W naszej szkole odbyło się podsumowanie programu "Bezpieczne życie", który realizowany był przez cały rok przez wszystkie szkoły podstawowe naszego miasta.
W dniu 14 listopada 2019r. w Mediatece odbył się XII Powiatowy Turniej Recytatorski „Emocje zakute w słowa - cztery pory roku”, zorganizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną.
W dniu 23 października w naszej szkole  odbył się 14 Powiatowy Konkurs Sprawności Fizycznej oraz Wiedzy o Bezpieczeństwie w ramach Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa, w którym wzięli udział uczniowie Bartosz Wiernicki i Lena Gosławska zajmując II miejsce.
Najlepsi uczniowie i absolwenci piotrkowskich szkół otrzymali w piątek (21.06) wyróżnienia i nagrody za całoroczną pracę i wysokie oceny na świadectwach. Uroczystość odbyła się w Mediatece 800-lecia.
Nasza witryna szkolna świętuje 17 urodziny!!! Zapraszamy do zapoznania się z historią naszej "stronki" :)

ul. Belzacka 104
97-300 Piotrków Trybunalski
tel. 44 646-68-58