Rozstrzygnięto konkurs międzyszkolny "Bezpieczne zabawy zimowe" organizowany przez wychowawców świetlicy SP nr 3.
W Szkole Podsawowej nr 10 w Piotrkowie Tryb., odbył się  2 marca 2018 roku Konkurs z języka angielskiego "SPELLING CHAMPION".
Troje uczniów naszej szkoły przystąpiło do Ogólnopolskiego Konkursu Geograficznego „GEO-PLANETA”.
Uczniowie klas IV-VII naszej szkoły wzięli udział w 7 edycji Ogólnopolskiego konkursu na temat zdrowia i jego ochrony.
Dnia 05 stycznia 2018 roku w Gimnazjum w Szydłowie odbył się XVII Przegląd Kolęd i Pastorałek.
W dniu 09.01.2018r. uczniowie klas IV-VII brali udział w ogólnopolskim konkursie matematycznym OLIMPUS.
XX Wojewódzki Konkurs Poetycki im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego został rozstrzygnięty!
Dnia 5 grudnia w naszej szkole odbyło się uroczyste podsumowanie programu Bezpieczne Życie 2017, realizowanego przez klasy pierwsze, drugie i trzecie wszystkich szkół podstawowych naszego miasta w ramach programu BEZPIECZNE MIASTO.
5 grudnia odbył się finał konkursu "Moje drzewo genealogiczne". Była to już siódma edycja konkursu, który się odbywa pod patronatem Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego.
23 listopada w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Piotrkowie Trybunalskim odbyło się rozstrzygnięcie konkursu literacko-fotograficznego Piotrków w moich oczach organizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Piotrkowie Trybunalskim.
W dniu 23 listopada w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Piotrkowie Trybunalskim odbyło się podsumowanie XVIII Powiatowego Konkursu Literackiego "Niesamowite opowieści o historycznej treści''.
W dniach 7 i 8 listopada najlepsi informatycy naszej szkoły wzięli udział w prestiżowym XII Międzynarodowym Konkursie Informatycznym "Bóbr".
W niedzielę, 12 listopada, w Miejskim Domu Kultury w Przedborzu odbył się XXVI Ogólnopolski Festiwal Pieśni i Piosenki o Mojej Ojczyźnie.
20 października przypadał Dzień Krajobrazu. Nieprzypadkowo jest to dzień podpisania Europejskiej Konwencji Krajobrazowej, do której przystąpiła także Polska.
24 października 2017 roku w Miejskie Bibliotece Publicznej w Piotrkowie Trybunalskim odbył się konkurs ekologiczno-czytelniczy pt."Szumi las wokół nas".