Podsumowanie największych osiągnięć uczniów w konkursach i akcjach pozaszkolnych, miejskich  i ogólnopolskich.
W dniu 07 czerwca 2019 roku odbył się V Międzyszkolny Konkurs Piosenki Ludowej. Organizatorami byli Szkoła Podstawowa im. Margarethy Kamprad w Jarostach, Starostwo Powiatowe, Fundacja Oświatowa” Jarosty”.
W ramach obchodów Dnia Ziemi 2019 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w IX edycji ogólnopolskiego konkursu wiedzy na temat ekologii i ochrony środowiska EKOTEST.
W sali widowiskowej Miejskiego  Ośrodka  Kultury  w Piotrkowie Tryb., 15.05.2019r. odbyła się XXIII edycja Miejskiego Małego Konkursu Recytatorskiego.

W naszej szkoły uczniowie potrafią udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej osobom poszkodowanym.
W dniu 30.05.2019r, uczennice klasy 8b: Julia Mikuła, Natalia Szyda  i Matylda Szawłowska wzięły udział w Festiwalu Nauk.
Uczniowie, którzy zostali wyłonieni podczas Szkolnego Konkursu Poezji Patriotycznej, zaprezentowali również swoje umiejętności recytatorskie w dniu 23 maja 2019r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim.
W dniu 25 maja 2019r.uczniowie klasy IIId: Igor Druszcz i Aleksander Wielganowicz wzięli udział w konkursie "Szanuj Ziemię", organizowanym przez Szkołę Podstawową nr13 w Piotrkowie Trybunalskim.
Kolejny raz braliśmy udział w Międzynarodowym Konkursie Programowania w języku Baltie 3 - Baltie 2019.
W minioną sobotę, 18 maja, w Szkole Podstawowej nr 5 w Piotrkowie Trybunalskim odbyła się X edycja Powiatowego Konkursu Ortograficznego „Mistrz Ortografii Szkół Podstawowych Powiatu Piotrkowskiego”.
Dnia 25.04.2019r. w Szydłowie odbył się XV Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji  Marii Konopnickiej dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Dnia 05.04.2019r. w Szkole Podstawowej im. gen. Ludwika Czyżewskiego w Woli Krzysztoporskiej odbył się VIII Przegląd Piosenki Anny Jantar i Zbigniewa Wodeckiego.
Tegoroczna edycja Kuratoryjnego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego była niezwykle udana dla uczniów naszej szkoły. Liczna grupa reprezentująca naszą placówkę spisała się znakomicie, zdobywając tytuły finalistów i laureatów, a zadanie stało przed nimi niełatwe, bowiem musieli wykazać się nie tylko znajomością zagadnień z zakresu poetyki czy gramatyki, ale także zapoznać się z bogatą listą lektur.
W dniu 6 kwietnia 2019r.uczniowie klas trzecich: Marcin Klimczak, Natan Krawczyk, Tobiasz Nowakowski, Wojciech Adaszek, Julia Płusa oraz Stanisław Krawczyk wspaniale spisali się w Konkursie Matematycznym "Mała, tęga głowa" organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 16 w Piotrkowie Tryb.
3 kwietnia 2019 roku został zorganizowany w naszej szkole Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej „Moja Ojczyzna”. Była to już IX edycja. Wzięło w nim udział 32 uczniów z klas IV – VIII.