Przeglądarki internetowe

Jest kilka sposobów, aby szybko znaleźć to, czego szukamy. Rysunki prezentują przeszukiwanie Internetu przy pomocy wyszukiwarki Google, ale w innych jest podobnie.

Wpisujemy w okienko wyszukiwarki słowa kluczowe, czyli najważniejsze (nie piszemy pełnych, długich zdań)


Jak widzimy, wyszukiwarka znalazła aż 173000 stron. Musielibyśmy poświęcić wiele godzin, aby wszystkie te strony przejrzeć.

Dlatego, aby zawęzić pole szukania przez wyszukiwarkę, przy istotnych słowiach stawiamy znak "+" (plus).


Jeśli szukane przez nas wyrażenie składa się z dwóch lub trzech członów nierozerwanie ze sobą związanych, możemy zapisać je w cudzysłowiu


Jeśli szukamy informacji o panu Koperniku, ale nie Mikołaju, wielkim astronomie, tylko jakimś innym pisarzu czy uczonym, wówczas, aby uniknąć przeglądania stron o Mikołaju - zapisujemy to imię z minusem (wykluczamy je w ten sposób)


Jeśli poszukujemy obrazków, czy zdjęć, wówczas w głównym oknie wyszukiwarki wpisujemy poszukiwaną nazwę i wciskamy u góry "Grafika".


Wyniki wyszukiwania pokazują się nam w postaci listy z hiperłączami. Należy prześledzić każdy z tytułów i ewentualnie wcisnąć przycisk "wróć", jeśli te wiadomości nas nie zainteresowały i przycisnąć kolejny link.Za każdym razem otworzą nam się strony internetowe o podanym w liście adresie


WSTECZ

2020 Karolina Majchrzak