20 grudnia 2019 roku uczniowie klasy I b i II a przygotowali przedstawienie  pt. "Zimowo i bezpiecznie" .

W akcji wzięli udział wychowankowie świetlicy szkolnej. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, ponieważ uczniowie wykonali ok 60 kart.

W czwartek, 19 grudnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w jasełkach bożonarodzeniowych.
Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia Samorząd Uczniowski klas IV-VIII zorganizował wystawę stroików, którą można podziwiać na holu głównym. Jak zawsze naszym uczniom nie zabrakło pomysłowości i pięknego wykonania. Zapraszamy do oglądania :)
W okresie świąt Bożego Narodzenia w czytelni szkolnej, w  dniu 13.12.2019 roku, odbyły się zajęcia biblioteczne, podczas których dzieci poznały tradycje świąteczne: strojenie choinki, tradycja obdarowywania prezentami, składanie życzeń świątecznych, spożywanie kolacji wigilijnej, symbol Gwiazdy Betlejemskiej, kolędowanie.
Grudzień to szczególny czas bezinteresownych działań na rzecz drugiego człowieka.
Najserdeczniejsze życzenia szczęśliwych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia  w rodzinnym gronie oraz wszelkiej pomyślności i sukcesów w nadchodzącym 2020 roku życzy Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 12 :) Jednocześnie informujemy, że zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 2019/2020 dni od 23 grudnia 2019 do 6 stycznia 2020 są dniami wolnymi od nauki w naszej szkole.
6 grudnia jak tradycja nakazuje obchodzimy imieniny Mikołaja. W tym dniu wychowankowie   świetlicy uczestniczyli w cyklu zajęć przybliżającym im postać św. Mikołaja.
W dniu 21 listopada w świetlicy szkolnej odbyło się coroczne "Spotkanie z historią" dla uczniów klas pierwszych.
6 grudnia na uczniów idących do szkoły czekała niespodzianka - olbrzymi Mikołaj zapraszający na lekcje :) Z kolei w szkole zaroiło się od małych mikołajków w czerwonych czapeczkach. Świąteczna atmosfera wkroczyła w mury naszej szkoły :)
06-12-2019

Bezpieczny Internet

Uczniowie klas II i III wzięli udział w zajęciach przeprowadzonych przez nauczycielki informatyki naszej szkoły, promujących bezpioeczne zachowania w Internecie. Uczniowie w trakcie zajęć mogli sami podejmować decyzje i obejrzeć konsekwencje złych wyborów.
22 listopada odbyła się dyskoteka andrzejkowa dla uczniów klas I - III. Jak zawsze było mnóstwo zabawy :)
20 listopada uczniowie klasy I b wzięli udział w zajęciach bibliotecznych w Bibliotece Pedagogicznej w Piotrkowie Trybunalskim.
Andrzejki to specyficzna tradycja – ma elementy zarówno pogańskie, jak i chrześcijańskie, więc czasem budzi kontrowersje.
25 listopada przypadał Światowy Dzień Pluszowego Misia. Nasza świetlica postanowiła uczcić kolejną rocznicę tego święta.