Otrzymaliśmy Radosną Szkołę: salę i plac zabaw

foto

W roku szkolnym 2009/ 2010 nasza szkoła wzięła udział w Rządowym Programie "Radosna szkoła", który zapewniał pomoc finansową na urzadzenie sali oraz placu  zabaw dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym.

W ramach programu „Radosna szkoła” otrzymaliśmy wsparcie finansowe (12 tysięcy złotych) na:

• "Radosną salę" zawierającą pomoce dydaktyczne zapewniajace możliwości organizacji zabaw ruchowych, zgodnie z naturalnymi potrzebami rozwojowymi dzieci, związanymi z dużą aktywnością fizyczną.

Sala została wyposażona w przyrządy pozwalające na zaspokojenie przez dziecko potrzeby ruchu, (duże, miękkie klocki, miękkie piłki w różnych kolorach i wielkościach, materace do zabaw, tory przeszkód, elementy lub zestawy umożliwiające pokonywanie wysokości, a zarazem usprawniające koordynację wzrokowo - ruchową).

W sali znajduje się także kącik, w którym znajdują się urządzenia pozwalające na rozwijanie uzdolnień i zainteresowań (np. plastycznych, konstrukcyjnych), ale jednocześnie umożliwiające odpoczynek i wyciszenie w dogodnej pozycji (materace, pufy).

RS    RS  RS  RS

• Drugim etapem programu "Radosna Szkoła" było zbudowanie i urządzenie szkolnego placu zabaw.

Umożliwia on młodszym dzieciom podejmowanie aktywności fizycznej w sposób pozwalający rozładować napięcia emocjonalne i fizyczne.

Znajduje się w sąsiedztwie "Radosnej Sali" i jest wyposażony w różnorodne drabinki, drążki, ścianki wspinaczkowe, pomosty, zjeżdżalnie, równoważnie, przeplotnie oraz kolorowe huśtawki. Plac zabaw jest bezpieczny.

ZOBACZ  ZOBACZ  ZOBACZ  radosna