Sukcesy szkolne w roku 2016/2017

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 7 =
Wykaz najważniejszych sukcesów naszych uczniów w konkursach szkolnych.
Zwycięzcami Konkursu Fotograficznego "Wesołe wakacje" dla uczniów klas I-III zorganizowanym przez Samorząd Uczniowski zostali:

I miejsce - Maja Chwastowska kl. 1b
II miejsce - Olaf Szafranek kl. 2f
III miejsce - Adam Tomczyk kl. 1c i Marcel Gałązka kl. 2a


Wyróżnienia zdobyli: Aleksandra Werowska 1b, Brajan Pawłowski 2j, Antonina Kromer 1d, Hanna Stefaniak 2g, Maja Lasota 2h.

W związku z obchodami Międzynarodowego Święta Bibliotek Szkolnych w naszej szkole zorganizowano Konkurs z cyklu Cztery pory roku w baśni i bajce pod hasłem W świecie baśni i bajki  – jesień.

Dnia 12.10.2016r. komisja w składzie: dyr. Anna Kulisa, wicedyr. Katarzyna Kraszewska, kierownik świetlicy Dagmara Kołowrotkiewicz  przyznała nagrody oraz wyróżnienia:
 
Klasy I - III
I miejsce – Maja Chwastowska kl. Ib
II miejsce Lena Golanowska kl. IIf, Tatiana Zaremba kl. IIi                         
III miejsce - Maja Kaflak kl. IIb, Kacper Chwałowski kl. IIc
Wyróżnienie: Natalia Kałuża kl. Ic, Anastazja Król kl. IIf, Julia Filipek kl. IIj, Magdalena Konopka IIj
 
Klasy IV – VI
I miejsce – Oliwia Wiktorowicz kl. VIc,
II miejsce Iga Krawczyńska kl. IVf
III miejsce Maria Rusin kl. VIc, Małgorzata Matusiak kl. VIe
 
W dniu 02.11.2016 roku w naszej szkole odbył się coroczny Przegląd Piosenek Patriotycznych i Żołnierskich, który od wielu lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.

Głównymi celami przeglądu, zorganizowanego przez nauczyciela muzyki Dariusza Głowackiego oraz nauczycieli bibliotekarzy, była: popularyzacja znajomości piosenek o tematyce patriotycznej i żołnierskiej, rozwijanie umuzykalnienia dzieci, integracja społeczności uczniowskiej.

Do konkursu zgłosiło się ponad 30 uczestników z klas I – VI. Komisja konkursowa: przewodnicząca Pani Dyrektor Anna Kulisa, członkowie: Dagmara Kołowrotkiewicz, Karina Sperczyńska biorąc pod uwagę dobór repertuaru, poprawność  wykonania linii melodyczno    – rytmicznej, intonację i całokształt wykonania utworu, po wysłuchaniu wszystkich uczestników, przyznała:

W kategorii klas I - III
I miejsce Wiktorii Świętczak ucz. z kl. IIIe
II miejsce – Joannie Wacheckiej ucz. z kl. IIc
III miejsce – Julii Serwie ucz. z kl. IIIh
Wyróżnienie otrzymał Szymon Bonarek uczeń z klasy IIe.

W kategorii klas IV- VI
I miejsce Idze Margasińskiej ucz. z kl. VIb
II miejsce – Aleksandrze Dajcz ucz. z kl. Vs
III miejsce – Dawidowi Kosmani ucz. z kl. IVe
Wyróżnienie otrzymała Karolina Głowacka uczennica z klasy VIa.

Dyrektor szkoły, pani Anna Kulisa, pogratulowała wszystkim artystom z "12", chwaląc indywidualizacje wokalne, „pomysł na swój występ na scenie”.
 
W świetlicy szkolnej zorganizowano konkurs plastyczny pod hasłem „Jesienne drzewo". Udział mogli wziąć wszyscy uczniowie naszej szkoły.
Z przyjemnością ogłaszamy listę zwycięzców, których w dniu 07.11.2016r.  wyłoniła komisja w składzie: pani dyrektor Anna Kulisa, Alicja Stobiecka, Aleksandra Wincencjusz. Jury zwróciło szczególną uwagę na pomysłowość i estetykę prac. Po dyskusjach i naradach, jury zdecydowało przyznać nagrody i wyróżnienia dla następujących osób:

I miejsce- Julia Sieroń kl.III d
II miejsce- Hanna Skibińska kl.IIb
III miejsce- Adam Wojtysiak kl.IIIg
 
Wyróżnienia otrzymali: Nadia Binkowska kl.IIg, Maja Mikołajczyk kl.IIg, Maja Kaflak kl.IIb, Anastazja Król kl.IIf, Weronika Jaworska kl.IIId, Zofia Wąchała kl.IIIg, Maja Klukowska kl.IIIg, Oliwia Boińska kl.IIIa, Wiktoria Siedlak kl.IIId, Amelia Rybak kl.IIId.
 
W dniu 08 .12. 2016 roku w naszej szkole odbył się VI Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek, który od wielu lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.
„Gwiazdy melodią zaszumią,
struny się dźwiękiem  rozpędzą ,
będziemy sami dźwiękami i tą błękitną kolędą….."

Głównymi  celami  przeglądu  była: popularyzacja  śpiewania kolęd, rozwijanie umuzykalnienia dzieci, integracja społeczności uczniowskiej. Do konkursu zgłosiło się ponad 70 uczestników z klas I – VI. Komisja   konkursowa: przewodnicząca Pani Dyrektor Anna Kulisa, członkowie: Katarzyna Szymczyk, Dorota Kubiak, Agnieszka Piątek, Aneta Cichoń, Dagmara Kołowrotkiewicz, Beata Pruszczyk brała   pod   uwagę   dobór   repertuaru, poprawność  wykonania  linii melodyczno – rytmicznej, intonację  i całokształt    wykonania utworu.
Nagrody i wyróżnienia otrzymali:

Kategoria wiekowa I – III
I miejsce – Julia Serwa  kl.IIIh
II miejsce – Inez Schindler kl.IIc i Łukasz Tomecki kl.IIa
III miejsce – Natalia Wojech kl.IIId i Lena Cieślak kl.Ib
 
Wyróżnienia: Oliwia Bąkowicz kl.IIIg, Michalina Kulbat kl.IIIg, Nela Tomaszczyk kl.IIIg, Aleksandra Malik kl.IIIh, Zofia Stanecka kl.IIb, Maksymilian Wiśniewski kl.IIj, Zofia Mędrasik kl.Id
 
Kategoria wiekowa IV – VI
I miejsce – Aleksandra Dajcz  kl.Vs
II miejsce – Maria Paradowska kl.Vc
III miejsce – Amelia Wąchała kl.Va
 
Wyróżnienia: Natalia Krawczyńska kl.IVs, Katarzyna Adaczyńska kl.IVs
 
W trakcie przeglądu społeczność szkolna poczuła magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Dyrektor szkoły, pani Anna Kulisa, pogratulowała artystom z "12", chwaląc indywidualizacje wokalne, „pomysł na swój występ na scenie” oraz elementy teatralizacji.
 
Organizatorzy: Alicja Stobiecka, Aleksandra Wincencjusz, Dariusz Głowacki.
Oprawa plastyczna: Aleksandra Wincencjusz, Bożena Łopacińska
Dnia 8.12.2016r. komisja w składzie: wicedyrektor Katarzyna Kraszewska, Dagmara Kołowrotkiewicz, Małgorzata Wiernicka, Beata Gortyńska, Maria Prokop, Marta Jureńczyk, Agnieszka Olbromska, Anna Wolska przyznała nagrody oraz wyróżnienia w Szkolnym Konkursie Bibliotecznym z cyklu Cztery pory roku w baśni i bajce pod hasłem „W świecie baśni i bajki – zima”:

Klasy I - III
I miejsce – Zofia Chuchler kl. IIi,
II miejsce – Kacper Chwałowski kl. IIc, Małgorzata Pawliszewska kl. IIIc                     
III miejsce – Julia Strzelczyk kl. IIh,
Wyróżnienie - Natalia Kałuża kl. Ic, Aleksander Piesik kl. IIIe, Julia Zawadzka kl. IIe, Maja Kaflak kl. IIb, Oliwia Jagusiak kl. IIe, Maja El Saheli kl. IIb
 
Klasy IV – VI
I miejsce – Amelia Madej kl. Vb,
II miejsce – Urszula Kaczmarek kl. Vc, Zuzanna Skalik kl. Vc, Maria Zielonka kl. Vc
III miejsce – Maria Paradowska kl. Vc, Patrycja Zawada kl. Vs
Wyróżnienie - Fryderyk Folkman kl. VId, Kacper Markiewicz kl. Vs
 
W grudniu poznaliśmy zwycięzców Konkursu Polonistyczno-Historycznego "Z dziejów oręża polskiego".

Pani dyrektor Anna Kulisa i pani wicedyrektor Barbara Zatorska wręczyły nagrody i dyplomy laureatom konkursu, którego organizatorami byli: Joanna Antoniów–Banach i Michał Owczarek.
 
Wcześniej w holu szkoły wystawione zostały dwie sztalugi z rysunkami przedstawiającymi uzbrojonych rycerzy z różnych epok, wraz z komentarzem. Warunkiem przystąpienia do konkursu było wpisanie się na listę uczestników i nauczenie się zamieszczonych treści.
 
Konkurs miał formę testu i wzięło w nim udział 18 uczniów z klas 5 i 6. Jury w składzie Barbara Zatorska i Marzena Popielarczyk przyznały nagrody i dyplomy.
 
Najlepsze wyniki osiągnęli:
I miejsce Zofia Grobelna kl. 6e,
II miejsce Lena Grabara 6c,
III miejsce Julia Olejnik kl. 6a,
wyróżnienia: Kacper Kwiatkowski 6d, Mateusz Zieliński 6d, Mikołaj Głowacki 5c.
 

Niespodzianką dla wszystkich uczestników konkursu i zaproszonych dwóch klas był pokaz rycerski w wykonaniu Michała Owczarka. Uczniowie mogli przebrać się w przyniesione przez nauczyciela historyczne kostiumy i posłuchać informacji na temat uzbrojenia.

Rozstrzygnięto konkurs „Dbam o zdrowie”, w którym udział wzięli reprezentanci klas III.
Celem było kształtowanie zdrowego stylu życia u dzieci oraz nabywanie prozdrowotnych przyzwyczajeń i nawyków.

W przeprowadzonym konkursie  klasa III c i III i zdobyły I miejsce. Drugie miejsce zajęli uczniowie klasy III d  i III a. Brązowy medal należy do klasy III h.

Za udział w konkursie klasy otrzymają  dyplomy a reprezentanci klas skromne  nagrody. Wręczenie nagród odbędzie się po feriach zimowych.
Wszystkim serdecznie gratulujemy. Konkurs zorganizowały: Sylwia Skórkowska, Ewa Grzelczak oraz Milena Łyźniak- Składowska.
 
W dniach 9 lutego i 14 lutego 2017 r. odbył sie w naszej szkole konkurs matematyczny RACHMISTRZ. Konkurs był przeprowadzony w trzech kategoriach: klasy IV, V i VI. konkurs polegał na rozwiązaniu niezbyt trudnych zadan rachunkowych na czas. Najlepsze wyniki uzyskali:

 - w kategorii klas IV:
  I miejsce: Dominika Bucholc IVe
 II miejsce: Szymon Walasek IVb
 III miejsce: Mateusz Urbański IV d
 
 - w kategorii klas V:
  I miejsce : Patrycja Zawada Vs
 II miejsce: Kacper Skoczylas Vb
 II miejsce: Maria Zielonka Vc
 
 - w kategorii klas VI:
  I miejsce: Kacper Urbański VIb
 II miejsce: Jakub Kwaśniewski VIh
 III miejsce: Konrad Szymański VIa

 

W dniu 02.03.2017 roku w naszej szkole, w Radosnej Sali, odbył się VI Szkolny Przegląd Piosenki Anny Jantar i Bogusława Meca, który od wielu lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Głównymi celami przeglądu było: rozwijanie umuzykalnienia dzieci, popularyzacja śpiewania piosenek, integracja społeczności uczniowskiej.

Do konkursu zgłosiło się około 40. uczestników z klas II – VI. Komisja konkursowa: przewodnicząca Pani Dyrektor Anna Kulisa, członkowie: Katarzyna Szymczyk, Dorota Kubiak, Beata Pruszczyk, Joanna Stalbowska, Agnieszka Piątek biorąc pod uwagę dobór repertuaru, poprawność  wykonania linii melodyczno – rytmicznej, intonację i całokształt wykonania utworu, po wysłuchaniu wszystkich uczestników, przyznała:

 Kategoria wiekowa II-III
I miejsce: Julia Serwa  ucz. kl. IIIh
II miejsce: Nadia Żegota ucz. kl.IIIi
III miejsce: Łukasz Tomecki ucz, kl.IIa
III miejsce: Inez Schindler ucz. kl.IIc
III miejsce: Wiktoria Świętczak ucz. kl.IIIe

Wyróżnienie:
Maksymilian Wiśniewski kl.IIj
Maja Kaflak ucz. kl.IIb
Oliwia Bąkowicz ucz. kl.IIIg

Duet
II miejsce - Natalia Wojech, Zofia Wolna ucz. kl.IIId.
 
Kategoria wiekowa IV- VI
I miejsce - Aleksandra Dajcz kl.Vs
II miejsce –  Oliwia Brylikowska ucz. kl.Vb
III miejsce – Iga Margasińskaucz. kl.VIb

Wyróżnienie:
Martyna Kamińska ucz. kl.Va
Barbara Pruszczyk ucz. kl.Vc
Weronika Chodnicka ucz. kl.VIe

Oprawa plastyczna: Aleksandra Wincencjusz
Oprawa muzyczna: Dariusz Głowacki
Organizatorzy: Alicja Stobiecka, Aleksandra Wincencjusz, Dariusz Głowacki
 

 

 
9 marca 2017 roku w trzeciej edycji zmagań ze znajomości życia i twórczości Kornela Makuszyńskiego, wzięło udział 16 reprezentantów z klas V.

Konkurs propagował wiedzę o patronie szkoły, wdrażał do samodzielnego zdobywania wiadomości i wyrabiał nawyk zdrowej rywalizacji.

Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami. Pytania dotyczyły faktów i ciekawostek z życia pisarza. Oprócz wiedzy bezcenny okazywał się refleks i spostrzegawczość. Dodatkowo jednym z zadań było zaprezentowanie scenki teatralnej nawiązującej do  utworów naszego patrona. Uczniowie wykazali się pomysłowością i doskonałą techniką gry aktorskiej. Spośród uczestników komisja wyłoniła  laureatów, którzy zostali nagrodzeni książkami.

I miejsce – kl. Vd -  Weronika Kłosi Maria Misztela
II miejsce – kl. Va - Amelia Wąchała i Filip Mikołajczyk
III miejsce – kl. Ve - Sandra Cieślak i Alicja Pruba


Pozostali uczniowie otrzymali dyplomy za udział.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy pozostałych uczniów do zgłębiania wiedzy o Kornelu Makuszyńskim.
Organizacja i przygotowanie konkursu:  nauczyciele języka polskiego: Joanna Stalbowska i Gabriela Telatnik.
 
28 lutego odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii dla uczniów klasy VI.

Konkurs miał formę pisemnego testu sprawdzającego wiedzę o kulturze, geografii i historii Wielkiej Brytanii. W konkursie można było maksymalnie uzyskać 78 punktów, uczestnicy konkursu wykazali się wysokim poziomem wiedzy, a laureatami konkursu zostali:

I miejsce –   Konrad Szymański  kl. VIa – 74pkt
II miejsce –  Anna Stanecka kl. VIc –  64pkt
III miejsce –  Fryderyk Folkman  kl. VId – 58pkt
                     Remigiusz Masak  kl. VIh -  58pkt
                     Aleksandra Mnich kl. VIe -  58pkt

 
W dniu 15 marca 2017r. odbył się w świetlicy szkolnej Konkurs Piosenki "Kolorowe nutki".

I miejsce zajął Łukasz Tomecki z kl. IIa
II miejsce zajęła Maja Kaflak z kl. IIb
III miejsce zajęli: Ananstazja Król z kl. IIf
                            Zosia Tokarska z kl. IIi
                            Daria Myshyna z kl. IIi


Uczestnicy konkursu otrzymali nagrody i wyróżnienia.

Organizatorem konkursu była wychowawczyni  świetlicy Agnieszka Olbromska.
W dniu 17 marca 2017r. odbył się w naszej szkole konkurs pt. „ŚWIAT BAŚNI”, którego organizatorem były nauczycielki języka polskiego Joanna Stalbowska i Agnieszka Jabłońska.

Założeniem było odwołanie się do świata baśni i bajki, które miało na celu wprowadzenie czwartoklasistów do literatury w sposób zrozumiały i przystępny dla ich wyobraźni. Uczniowie poszukiwali „ziarenek prawdy” ukrytych w poszczególnych baśniach, samodzielnie pracowali z tekstem, poznawali wartości sztuki baśniowej i przeżywali ją poprzez działanie. Do turnieju przystąpiły wydelegowane dwie osoby z każdej klasy IV, które wykazały się znajomością treści baśni oraz umiejętnościami polonistycznymi. Jury w składzie: Aleksandra Wincencjusz,, Alicja Stobiecka, Joanna Stalbowska i Agnieszka Jabłońska, wyłoniło i nagrodziło zwycięzców książkami i dyplomami.

I miejsce klasa IVe -  Kacper Dziadczyk i Dominika Bucholc
II miejsce klasa IV b - Weronika Grzybowska i Szymon Walasek 
III miejsce klasa IVa -  Mateusz Retka i Maja Skoczek
 
Wyróżnienia:
klasa IVs -  Amelia  Jagodzińska i Julita Szulc
klasa IVd -  Zuzanna Czarczyk i Mateusz Urbański
klasa IVf - Zuzanna Waliszczak i Patrycja Rudzka

 
Dnia 14 marca 2017 r. rozstrzygnięto szkolny konkurs „Wesoła reklama matematyki”. W konkursie wzięli uczniowie klas IV-VI.

Poniżej zestawienie wyników:

KATEGORIA PLAKAT:
I miejsce: Julia Ostalczyk VIc
II miejsce: Julia Purgał IVe, Oliwier Wiernicki Vb
III miejsce: Wiktor Maszczyk IVb, Gabriela Wójcik Vb, Barbara Pruszczyk Vc, Patryk Kwapiński VId, Laura Hadryś IVf, Maria Karwulewicz IVf

KATEGORIA FILM:
Dawid Kosmania IVe
 
KATEGORIA WIERSZ:
Remigiusz Masak VIh
Wystawę plakatów można obejrzeć w części B korytarza na drugim piętrze oraz w salach matematycznych. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Dnia 3 kwietnia 2017 r. odbyły się w naszej szkole I szkolne zawody w układaniu kostki Rubika.

W zawodach wzięło udział 19 uczniów  z klas IV - VI. Konkurs polegał na ułożeniu kostki Rubika na czas. Najlepsze wyniki osiągnęli:

Klasy VI:
I miejsce -  Aleksander Bednarski VI a - 14,7 s
II miejsce -  Filip Trzeciak VI a - 42,7 s
III miejsce -  Piotr Kieruzel VIa - 46,6 s

Klasy V:
I miejsce -  Mikołaj Głowacki Vc - 85,3 s
II miejsce -  Patrycja Zawada Vs - 96,3 s
III miejsce -  Adam Gala Vc - 338 s

Klasy IV:
I miejsce -  Kacper Smużny IV d- 80,7 s
II miejsce -  Fabian Staśkiewicz IVb - 94,3 s
III miejsce -  Oskar Uniszewski IVs - 162,3 s
7 kwietnia 2017 roku na szkolnej corridzie do walki z „bykami” stanęło 30 uczniów, którzy sprawdzali swoją wiedzę i umiejętności rozwiązując test ortograficzny „Mistrzowie poprawnej pisowni”.

Wkrótce będą reprezentować naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Ortograficznym w SP nr 5 w Piotrkowie Trybunalskim.
 
LISTA ZWYCIĘZCÓW
1. Patrycja Duchnowska kl. Vb - 30 punktów
2. Maria Zielonka kl. Vc - 30 punktów
3. Natalia Gajda Vs - 29 punktów
4. Maja Skoczek IVa - 29 punktów
5. Julia Lisicka IVd - 29 punktów
6. Aleksandra Dajcz Vs - 28 punktów
7. Kacper Dziadczyk IVe - 29 punktów
W naszej szkole odbył się XIV SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI dla uczniów klas I – III pod hasłem „Wiosna w poezji poetów polskich”.

W konkursie brali udział najlepsi recytatorzy z klas pierwszych. drugich i trzecich, wyłonieni w eliminacjach klasowych. Recytację uczniów oceniało JURY w składzie: P. Alicja Stobiecka, Katarzyna Szymczyk, Dagmara Kołowrotkiewicz, Joanna Banach oraz przedstawicielka uczniów – uczennica klasy szóstej: Ania Kołowrotkiewicz. W konkursie wzięło udział 23 recytatorów, spośród których nagrodzono po 4 uczestników z każdej grupy wiekowej. Były też 4 wyróżnienia.
 
WYNIKI KONKURSU RECYTATORSIEGO W KATEGORII KLAS PIERWSZYCH
 I miejsce – Lena Cieślak z klasy  I b
II miejsce – Marta Radziszewska z klasy I a
III miejsce – Lena Czarnucha z klasy I c oraz Zofia Mędasik z klasy I d
 
WYNIKI KONKURSU RECYTATORSIEGO W KATEGORII KLAS DRUGICH
 I miejsce – Tatiana Zaremba z klasy  II i
II miejsce – Łukasz Tomecki z klasy II a
III miejsce – Natalia Kowalska z klasy II j oraz Patrycja Sobierska z klasy II f
 
WYNIKI KONKURSU RECYTATORSIEGO W KATEGORII KLAS DRUGICH
 
I miejsce – Marta Nadajewska z klasy  III e
II miejsce – Małgorzata Pawliszewska z klasy III c
III miejsce – Oliwia Bąkowicz z klasy III g oraz Maja Falek z klasy III i
 
WYRÓŻNIENIA W KONKURSIE RECYTATORSKIM
  • Michalina Wiernicka z klasy II c
  • Natalia Zwolińska z klasy II d
  • Jakub Jakubik z klasy II g
  • Kajetan Wośko z klasy III b
 Organizatorkami XIV SZKOLNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO „Wiosna w poezji poetów polskich”  były: Bożena Łopacińska i Jolanta Hendrykowska
5 kwietnia odbył się w naszej szkole konkurs poezji patriotycznej dla klas I-VI.

Komisja konkursowa w składzie: Alicja Stobiecka, Irena Szczepanik i Małgorzata Skrzypczyk oceniły prezentację 29 uczniów. Do kolejnego etapu, który odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 2, zakwalifikowano 7 uczestników zmagań konkursowych:

I miejsce - Anna Kołowrotkiewicz kl. VIb
II miejsce - Wiktor  Błaszczyk kl.IVb   
III miejsce -Amelia Wąchała kl.Va
IV  miejsce – Aleksandra Mnich kl.VIe
V  miejsce – Julia Olejnik kl. VIa
VI miejsce – Hanna Włóka kl. IVb
VII miejsce – Bartosz Chojnacki kl. VIc

 
Dnia 12 kwietnia 2017 r. w czytelni biblioteki szkolnej odbyła się VIII edycja Konkursu Pięknego Czytania.

Celem konkursu było zachęcenie uczniów do czytania, rozbudzenie wrażliwości na piękno słowa, uczenie rywalizacji w przyjemnej atmosferze. Konkurs adresowany był do uczniów  klas I - VI. Uczestnicy zaprezentowali wcześniej przygotowany przez siebie tekst. W tym roku były to fragmenty książek Kornela Makuszyńskiego. Komisja konkursowa oceniała podczas czytania:  płynność, poprawność, wyrazistość, bezbłędność.

Konkurs cechował wysoki poziom przygotowania uczestników. Wszyscy uczestniczy otrzymali nagrody rzeczowe. Zwycięzcy zostali uhonorowani nagrodami książkowymi.
 
WYNIKI KONKURSU
Komisja konkursowa dla klas I – III:
Przewodnicząca:  Pani Dyrektor Szkoły -  Anna Kulisa
Członkowie: Pedagog szkolny -  Katarzyna Szymczyk
                   Nauczyciel bibliotekarz – Alicja Stobiecka
                   Nauczyciel bibliotekarz – Aleksandra Wincencjusz
 
Zwycięzcy:
 
I miejsceNadia Bączkowska kl. IIIh
I miejsce – Iga Wyciszkiewicz kl. IIIi
II miejsceNatalia Kowalska kl. IIj
III miejsce Stanisław Lesiak kl. Ia
Wyróżnienia: Oliwia Ligocka kl. IIc, Alicja Wieczorek kl. IId, Antoni Jakubowski kl.IIh, Bartosz Horenda kl. IIIb 
        
Komisja konkursowa dla klas IV - VI:
Przewodnicząca – Pani Dyrektor Szkoły -  Anna Kulisa
Członkowie: Pedagog szkolny – Dorota Kubiak
                     Nauczyciel wychowawca świetlicy – Agnieszka Olbromska
                     Nauczyciel bibliotekarz – Aleksandra Wincencjusz
                     Nauczyciel bibliotekarz – Alicja Stobiecka
 
Zwycięzcy:
 
I miejsce – Maja Lachowska kl. VIg
II miejsce – Julia Olejnik kl. VIa
III miejsce – Natalia Barczyk kl. Ve
 III miejsce – Patryk Skóra kl. VIe
Wyróżnienia: Maria Paradowska kl. Vc, Natalia Gajda kl. Vs
 
Dziękujemy nauczycielom za profesjonalne przygotowanie uczniów.
Konkurs Pięknego Czytania został zorganizowany przez nauczycieli bibliotekarzy: Alicję Stobiecką i Aleksandrę Wincencjusz.
 
W związku z obchodami 800-lecia Piotrkowa Tryb. w naszej szkole zorganizowano biblioteczny konkurs plastyczny z cyklu Cztery pory roku pod hasłem: Wiosna inspirowana legendami piotrkowskimi.

Dnia 27.03.2017r. komisja w składzie: dyr. Anna Kulisa, Dagmara Kołowrotkiewicz,  Joanna Krasoń, Aneta Cichoń, Karina Sperczyńska przyznała nagrody oraz wyróżnienia:

Klasy I - III
I miejsce – Zuzanna Garno kl. IIb
II miejsce – Kacper Chwałowski kl. IIc
III miejsce – Ada Mogiła kl. Ic
Wyróżnienie: Agata Michalak kl. IIIh, Bartłomiej Adamek kl. IIc, Iga Wyciszkiewicz kl. IIIi, Marta  Nadajewska kl. IIIe, Maja Chwałowska kl. Ib

Klasy IV – VI
I miejsce – Oliwia Wiktorowicz kl. VIc,
II miejsce – Julia Purgał kl. IVe
III miejsce– Martyna Kamińska kl. Va
Wyróżnienie: Maja Lachowska kl. VIg
Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim za udział w konkursie.
Organizator: Alicja Stobiecka, Aleksandra Wincencjusz
 
Dnia 11 kwietnia 2017 r. odbył się w naszej szkole turniej "Matematyczne Potyczki" adresowany do uczniów klas czwartych.

Trzyosobowe reprezentacje każdej klasy czwartej rywalizowały ze sobą w konkursie wiedzy matematycznej. Każda drużyna miała do wyboru pytania za 1, 2 lub 3 punkty i 30 sekund na udzielenie odpowiedzi. Po sześciu rundach pytań wyłoniono zwycięzców. Wyniki turnieju przedstawiają się następująco:

I miejsce  - klasa IV d
II miejsce -  klasa IV e
III miejsce - klasa IV f

 
W związku z obchodami Światowego Dnia Ziemi odbył się XIII Szkolny Konkurs Przyrodniczo - Ekologiczny "Młody Przyrodnik".

Konkurs skierowany był do wszystkich uczniów klas VI-tych, którzy wyróżniają się wiedzą przyrodniczo – ekologiczną. Miał formę  testu składającego się z 30 pytań, rozwiązywanego metodą jednokrotnego wyboru (1 punkt za dobrą odpowiedź). Szóstoklasiści mieli 60 minut na jego rozwiązanie. Prace uczestników konkursu sprawdzała komisja w składzie: Teresa Glubowska, Barbara Greger, Małgorzata Królikiewicz.
 
 
Spośród 28 uczestników najlepszymi przyrodnikami w szkole, którzy otrzymali tytuł laureata zostali:
Mateusz Mironiuk z klasy VIb      
Julia Mikuła z klasy VIb
Anna Wąchała z klasy VIc
Jan Wąchała z klasy VIc
 
Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, które na apelu wręczyła najlepszym młodym przyrodnikom Pani Dyrektor Anna Kulisa.  Laureaci nagrodzeni zostali również ocenami celującymi z przyrody. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i  życzymy dalszych sukcesów w zdobywaniu wiedzy, a uczniów klas V-tych zachęcamy do udziału w XIV  edycji konkursu w przyszłym roku szkolnym.
 
Dnia 10 maja 2017 r. kolejny raz w naszej szkole odbył się konkurs matematyczny Matmistrz. Konkurs rozgrywany był w trzech kategoriach wiekowych: dla uczniów klas czwartch, piatych i szóstych.

 

Konkurs polegał na rozwiazaniu 10 zadań otwartych z różnych działów matematyki. W zmaganiach wzięło udział 44 uczniów naszej szkoły.

Poniżej zestawienie najlepszych wyników:

KLASY VI
I miejsce i tytuł Matmistrza klas VI zdobyli: Fryderyk Folkman VId, Jakub Kwaśniewski VIh i Konrad Szymański VI a

II miejsce:
Mateusz Mironiuk VI b

KLASY V
I miejsce i tytuł Matmistrza klas V zdobyli: Patrycja Duchnowska Vb,  Kacper Skoczylas Vb, Szymon Tobiasz Vb, Patrycja Zawada Vs i Maria Zielonka Vc.

II miejsce:
Joanna Wasilewska Va

KLASY IV
I miejsce i tytuł Matmistrza klas IV zdobył Mateusz Urbański IVd

II miejsce:
Igor Szafranek IV e
Szymon Walasek IV b
Zakończyliśmy X Konkurs Informatyczny na najciekawszą grafikę komputerową.

W II etapie internauci oddali aż 1357 głosów poprzez Facebooka oraz e-maila na najładniejsze ich zdaniem prace.

Do finału awansowało 10 prac:
Nr 31 - Oriana Malinowska - 198 głosów
Nr 8 - Karolina Smolarek - 180 głosów
Nr 27 - Kacper Markiewicz - 141 głosów
Nr 45 - Kacper Skoczylas - 124 głosów
Nr 36 - Martyna Misztela - 108 głosów
Nr 9 - Julia Różycka - 94 głosy
Nr 4 - Julia Krzysztofik - 47 głosów
Nr 15 - Jędrzej Skalik - 41 głosów
Nr 34 - Maria Misztela - 39 głosów
Nr 29 - Zuzanna Skalik - 39 głosów


Ze szczęśliwej "dziesiątki" jury konkursowe w składzie: p.dyrektor Anna Kulisa, Alicja Stobiecka, Aleksandra Wincencjusz, Beata Pruszczyk i Karolina Majchrzak wyłoniło zwycięzców.

I miejsce zajęła Karolina Smolarek (praca nr 8)
II miejsce zajęła Julia Krzysztofik (praca nr 4)
III miejsce zajęła Martyna Misztela (praca nr 36)

Wyróżnienia: Kacper Markiewicz (praca nr 27) i Julia Różycka (praca nr 9)

Wszystkim zwycięzcom i finalistów gratulujemy! Zapraszamy do zabawy za rok! Organizatorem konkursu była Karolina Majchrzak.
Dnia 16 maja 2017 r. w naszej szkole odbył się I Szkolny Turniej Sudoku, czyli trening szarych komórek.

Sudoku to  łamigłówka, której celem jest wypełnienie diagramu 9 × 9 w taki sposób, aby w każdym wierszu, w każdej kolumnie i w każdym z dziewięciu pogrubionych kwadratów 3 × 3 (zwanych „blokami” lub „podkwadratami”) znalazło się po jednej cyfrze od 1 do 9. Turniej cieszył się dużą popularnością, gdyż wzęło w nim udział 31 uczestników.

Najlepsze wyniki osiągnęli:

KLASY VI

I miejsce:
Zuzia Magiera VI d
Jakub Kwaśniewski VI h

II miejsce:
Jakub Dolny VI b

III miejsce:
Kacper Urbański VI b

KLASY V
I miejsce:

Zuzanna Skalik V c

II miejsce:
Joanna Wasilewska V a

III miejsce:
Paulina Famulska V a

KLASY IV
I miejsce:

Wiktoria Adaszek IV e

II miejsce:
Weronika Grzybowska IV b

III miejsce:
Julita Szulc IV s
Hania Włóka IV b
 
Na terenie naszej szkoły odbył się Konkurs Matematyczny dla klas drugich.

Zwyciężczynią konkursu została Nadia Bereska z klasy IIc, II miejsce zajęła Patrycja Burzyńska z IIa, a III Maksymilian Wiśniewski IIj i Szymon Bonarek IIe.

Wśród wyróżnionych uczniów znaleźli się: Oskar Starnowski IIa, Miłosz Sokołowski IIc, Bartek Magiera IIi, Olaf Małż IIi, Mikołaj Radowski IIg i Nadia Binkowska IIg.

Organizatorkami konkursu były: Maria Poterała i Maria Prokop.
W sobotę 20 maja w SP nr 5 odbyła się VIII edycja konkursu ortograficznego dla klas IV-V.

Naszą szkołę reprezentowała siedmioosobowa grupa uczniów, wyłoniona w szkolnych zmaganiach w zakresie ortografii języka polskiego.
Najpierw uczestnicy konkursu pisali dyktando związane z tematyką obchodów 800- lecia powstania naszego miasta, a następnie zmierzyli się z zagadnieniami testowymi. Oto wyniki:

I miejsce - Patrycja Duchnowska kl. Vb (opiekun Agnieszka Jabłońska)
II miejsce - Maja Skoczek kl. IVa (opiekun Łukasz Jakubowski)
II miejsce – Maria Zielonka kl. Vc (opiekun Agnieszka Jabłońska)

wyróżnienie- Natalia Gajda- kl. Vs (opiekun Joanna Stalbowska)

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Legendy piotrkowskie najlepiej zna Vc

We środę 17 maja 2017 roku odbył się w naszej szkole konkurs dla klas piątych pod hasłem "Legendy regionu piotrkowskiego". W eliminacjach wzięło udział 12 osób, po 2 z każdej klasy.

Uczestnicy najpierw odpowiedzieli pisemnie na zagadnienia testowe, a następnie prezentowali scenki nawiązujące tematycznie do legend piotrkowskich.

Komisja konkursowa w składzie: Pani wicedyrektor Barbara Zatorska oraz panie Irena Szczepanik i Małgorzata Skrzypczyk oceniły przygotowanie uczniów
i wyłoniły laureatów.

Lista ta przedstawia się następująco:
I miejsce - klasa Vc
II miejsce – klasa Vb
III miejsce – klasa Vd

III miejsce – klasa Va
wyróżnienie – klasa Vs
wyróżnienie – klasa Ve

Wszystkim uczestnikom zmagań konkursowych serdecznie gratulujemy!

UWAGA! Talent!

Wielokrotnie pisaliśmy już, że do naszej szkoły uczęszcza i uczęszczało wiele talentów w różnych dziedzinach.

Aby o nich ciągle przypominać, umieściliśmy ich w zakładkach NASI WYBITNI ABSOLWENCI i TALENTY SP12.

Podczas wernisażu z okazji obchodów 800-lecia Piotrkowsa Trybunalskiego mogliśmy poznać kolejną "perełkę" - Nadię Bączkowską z klasy IIIh, która na oczach zgromadzonej publiczności naszkicowała piękny obraz prezentujący piotrkowski kościół wraz z uliczkami.

Nadię dopisujemy do naszych "talentów" i trzymamy kciuki za rozwój zdolności!

Tatiana wyśpiewała I miejsce!

W dniu 29.05.2017 roku w naszej szkole odbył się II Szkolny Przegląd Piosenki Ludowej.

Do konkursu zgłosili się uczniowie z klas I – VI. Komisja konkursowa: przewodnicząca Pani Dyrektor Anna Kulisa, członkowie: Katarzyna Szymczyk, Dorota Kubiak biorąc pod uwagę dobór repertuaru, poprawność  wykonania linii melodyczno – rytmicznej, intonację i całokształt wykonania utworu, po wysłuchaniu wszystkich uczestników, przyznała:
 
Kategoria wiekowa I-III
I miejsce: Tatiana Saj ucz. kl.IIIe
II miejsce: Maksymilian Wiśniewski ucz. kl.IIj
III miejsce Wiktoria Świętczak ucz. kl.IIIe
Wyróżnienie: Lena Cieślak kl. Ib, Maja Kaflak kl. IIb, Anastazja Król kl. IIf, Julia Grzelka kl. IIId, Maja Zakrzewska kl. IIIi

 
Kategoria wiekowa IV- VI
W tej kategorii wiekowej komisja przyznała tylko pierwsze miejsce oraz trzy wyróżnienia.

I miejsce : Oliwia Brylikowska ucz. kl. Vb
Wyróżnienie: Lena Kabzińska kl.IVe, Wiktoria Zamiela kl. VIa, Dominika Redlich kl. VIf


Organizatorzy konkursu: Alicja Stobiecka, Aleksandra Wincencjusz, Dariusz Głowacki.
Koordynator konkursu: biblioteka szkolna.
 

Dzień liczby Pi

Dnia 14 marca 2017 r. obchodzono po raz pierwszy w naszej szkole Dzień Liczby Pi. W związku z tym matematycznym świętem odbyło się wielkie „Poszukiwanie liczby Pi”. Zabawa polegała na jak najdokładniejszym odmierzeniu „na oko” 314 gramów ziaren zboża.

W wielkie poszukiwania włączyli się zarówno uczniowie, jak i nauczyciele oraz pozostali pracownicy szkoły. Najlepsze wyniki w mierzeniu „na oko” osiągnęli:

I miejsce:
Wiktoria Dawidowicz VIh - 314 g
Wojciech Wypych VIe - 314 g
Julia Lisicka IVd - 314 g


II miejsce:
Julia Cieśliczka VIe - 315 g
Remigiusz Masak VIh - 315 g
Zofia Szynkowska IVd -€“ 312 g
Patryk Kisiel VI d -€“ 312 g
Julia Głowacka Vc -€“ 316 g
Patrycja Ciszewska VId -€“ 316 g


III miejsce:
Dominika Bucholc IVe -€“ 317 g
Natalia Sieroń Vc -€“ 317 g
Julia Kuchta VIb -€“ 311 g
Jakub Jończyk VIh -€“ 311 g
Dominika Stefańska VIf -€“ 318 g

Najpiękniejsze modele zabytków Piotrkowa Tryb.

W związku z obchodami 800-lecia Piotrkowa Tryb. w naszej szkole zorganizowano konkurs na Najładniejszy Model Zabytku Piotrkowa Trybunalskiego.

Do konkursu przystąpiło 13 uczniów klas VI i V.

Komisja w składzie Dyrektor Szkoły - Pani Anna Kulisa, nauczyciel historii Marzena Popielarczyk, nauczyciel plastyki Gabriela Szymańska Kaczmarek przyznała nagrody:

I miejsce - Kalina Galewska kl.VI G
II miejsce - Zuzanna Magiera kl.VI D
III miejsce - Aleksandra Wierzbowska kl. VI C


Wszyscy pozostali uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe. Modele można oglądać na wystawie w holu głównym szkoły.

Gratulujemy zwycięzcom!!! Organizatorem konkursu i opiekunem uczniów była Teresa Glubowska

Briefing poetycki

Z okazji jubileuszu 800-lecia Piotrkowa Trybunalskiego w Radosnej Sali odbył się briefing artystyczny. Ta uroczystość poprzedzona została konkursami: poetyckim, literackim, plastycznym.

Inspirowanie do aktywności twórczej,  popularyzacja piękna swojej Małej Ojczyzny oraz prezentacja twórczości amatorskiej to cele zgodne z hasłem wiodącym konkursów, które brzmiało: Wiosenne debiuty literackie 2017. Wydarzenie to patronatem honorowym objęła Dyrektor Szkoły - Pani Anna Kulisa. Wszystkie prace uczniów klas I – VI oceniała komisja konkursowa: Joanna Stalbowska, Alicja Stobiecka, Łukasz Jakubowski.

W Kapitule Szkolnego Konkursu Wiosenne debiuty Artystyczne 2017 udział również wzięli Pani Natalia Dajcz oraz Pan Jacek Ziętek, pracownicy  Zamku Królewskiego w Piotrkowie Tryb. Środowe rozstrzygnięcie ubarwił niezwykłymi historiami związanymi z Piotrkowem Tryb. oraz interesującymi recenzjami wierszy i legend  napisanych przez naszych uczniów Pan Jacek Ziętek. Po zaprezentowaniu twórczości przez naszych uczniów,  Kapituła przyznała nagrody i wyróżnienia.

Swoją obecnością zaszczyciła nas absolwentka naszej szkoły, poetka Karolina Parzybut. Uroczystość wręczenia nagród dokonała Wicedyrektor Szkoły Pani Barbara Zatorska.

Klasy I - III
I miejsce - Małgorzata Pawliszewska kl. IIIc, Marta Nadajewska kl. IIIe
II miejsce - Zuzanna Garno kl. IIb
III miejsce - Małgorzata  Kaczmarek kl. IIj
Wyróżnienie - Ada Mogiła kl.Ic,  Iga Wyciszkiewicz kl. IIIi, Antonina Kromer kl. Id,  Natalia Kowalska  kl. IIj, Agata Michalak kl. IIIh, Oliwia Bąkowicz kl. IIIg, Natalia Wojech kl. IIId
 
Klasy IV – V
I miejsce - Jakub Świątek kl.IVs, Maja Skoczek kl. IVa
II miejsce - Iga Krawczyńska kl. IVf, Martyna Kamińska kl. Va, Barbara Pruszczyk kl. Vc
III miejsce - Natalia Krawczyńska kl. IVs, Natalia Filipczak kl. IVa
Wyróżnienie -  Filip Świtała kl. IVf, Julia Olejnik, kl. VIa, Kaja Milewicz kl. IVf, Oskar Jażdż kl. IVf

Nagrodzeni  i wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody książkowe oraz nagrody rzeczowe. Organizator konkursów: Alicja Stobiecka i Aleksandra Wincencjusz

Zwycięzcy Konkursu Informatycznego dla klas IV

Zakończyła się XI edycja  Konkursu na najciekawszą grafikę komputerową wykonaną w programie graficznym MS Paint dla uczniów klas czwartych.
Jury w składzie: Karolina Majchrzak, Beata Pruszczyk, Alicja Stobiecka, Elżbieta Banaszczyk i Aleksandra Wincencjusz wyłoniło zwycięzców:
 
I miejsce - Zosia Szymczyk 4a
II miejsce - Dominik Łosiewicz 4e    
III miejsce - Zosia Wolna 4c


Organizatorem konkursu była Karolina Majchrzak.
      
 
powrót