IX Konkurs Kolęd i Pastorałek

W dniu 05.12.2019 roku w naszej szkole rozbrzmiewały piękne nuty tradycyjnych i współczesnych kolęd i pastorałek na IX Szkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek, który od wielu lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród braci szkolnej.

Głównymi  celami  przeglądu  była: popularyzacja  śpiewania kolęd, rozwijanie umuzykalnienia dzieci, integracja społeczności uczniowskiej. Do konkursu zgłosiło się ponad 50 uczestników z klas I – VIII. Komisja   konkursowa: przewodnicząca Pani Dyrektor Anna Kulisa, członkowie: Cecylia Jakubiak, Joanna Stalbowska, Paulina Poterała, Marta Sztompka-Stępień, Ewelina Siniarska, Dariusz Głowacki brała   pod   uwagę   dobór   repertuaru, poprawność  wykonania  linii melodyczno – rytmicznej, intonację i całokształt  wykonania utworu.
Nagrody i wyróżnienia otrzymali:

Kategoria wiekowa I – III

III miejsce – Laura Hadryś kl. VIIf
WYRÓŻNIENIA:
Lena Cieślak kl. IVb, Weronika Antczak kl. Vf

W trakcie przeglądu społeczność szkolna poczuła magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Dyrektor szkoły, pani Anna Kulisa, pogratulowała artystom z "12", chwaląc indywidualizacje wokalne, „pomysł na swój występ na scenie” oraz elementy teatralizacji.
Gratulujemy i dziękujemy wszystkim laureatom, uczestnikom oraz ich opiekunom, którzy nie szczędzą swojej pracy na rzecz rozwoju talentów swoich wychowanków!

Organizatorzy: Alicja Stobiecka, Aleksandra Wincencjusz, Dariusz Głowacki.