Od połowy listopada w naszej szkole miały miejsce rozgrywki szkół podstawowych w koszykówce mające na celu wyłonienie mistrza miasta, a zarazem zwycięzce młodzieżowej ligi OSiR.
W tradycyjnie organizowanym, corocznie przez piotrkowski OSiR, Mikołajkowym Turnieju Tenisa Stołowego bardzo dobrze zaprezentowała się reprezentacja SP nr 12 Piotrków Tryb.
Dnia 25 listopada w hali sportowej „Relax” odbyły się Mistrzostwa Miasta w Piłce Ręcznej Dziewcząt w ramach Igrzysk Dzieci.
W Hali Sportowej przy ul. Leśnej w Dobryszycach 18 listopada 2019 roku rozegrano Drużynowe Mistrzostwa Rejonu Bełchatów w tenisie stołowym chłopców szkół podstawowych klas VI i młodszych, będącymi jednocześnie półfinałem wojewódzkim w tej dyscyplinie sportu w ramach Igrzysk Dzieci SZS.
Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 12 Piotrków Tryb. w składzie: Aleksander Juszyński, Bartosz Kwapisz i Miłosz Renkiel, pod fachową opieką  Wiesława Kozicy, 7 listopada 2019 roku, w finale drużynowych mistrzostw województwa szkół podstawowych, w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej klas VII-VIII, rozegranym w hali sportowej SP 2 w Wieruszowie, wywalczyła bardzo wysokie 5 miejsce!
Dnia 30 października w hali sportowej "Relax" odbyły się Mistrzostwa Miasta w piłce ręcznej chłopców z rocznika 2005-2006.
W dniu 22 października odbyły się powiatowe rozgrywki XX edycji Turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku'" patronem imprezy jest PZPN.
Dnia 29 października 2019 r. na basenie przy ul. Belzackiej odbyły się Mistrzostwa Miasta w Pływaniu Sztafetowym dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Dzieci.
 Dnia 23 października 2019 r. nasi Mistrzowie i Wicemistrzowie Rejonu wystartowali w finale wojewódzkim w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców, które odbyły się w Sieradzu.
Dnia 28 października odbyły się Mistrzostwa Miasta w Piłce Ręcznej Dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.
W dniu 26.10.2019 uczeń klasy III e Franciszek Karpiński wziął kolejny raz udział w zawodach bokserskich, odbyły się one na IV Gali  bokserskiej o puchar starosty radomszczańskiego.
W Hali Sportowej przy ul. Leśnej w Dobryszycach 25 października rozegrano półfinał drużynowych mistrzostw województwa łódzkiego szkół podstawowych w tenisie stołowym chłopców klas VII-VIII, będący jednocześnie mistrzostwami rejonu Bełchatów. Tradycyjnie bardzo udanie wystąpiła w nich reprezentacja SP nr 12 Piotrków Tryb., która wcześniej wywalczyła tytuł mistrza Piotrkowa Trybunalskiego.
W ramach Igrzysk Dzieci, tuż po sąsiedzku, bo w hali Centrum Rekreacyjno-Rehabilitacyjnego OSiR-u, 22.10.2019 rozegrano Drużynowe Mistrzostwa Piotrkowa Trybunalskiego w tenisie stołowym chłopców szkół podstawowych klas IV-VI.
Dnia 15 października w Zelowie odbyły się sztafetowe biegi przełajowe na szczeblu powiatowym. I znów zawodnicy z rocznika 2005-2006, startujący w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej okazali się bezkonkurencyjni.
W poniedziałek 21 października, na Hali Relax odbyło się podsumowanie szkolnych dokonań sportowych za rok szkolny 2018/19.