27 października 2023r. w Bibliotece Pedagogicznej odbył się etap rejonowy Konkursu Pięknego Czytania "Książka Mówi''.
Dnia 26.10.2023r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. A. Próchnika w Piotrkowie Tryb. odbyła się XV edycja Powiatowego Turnieju Recytatorskiego pt. "Młodopolski bunt".
W piątek 20 października uczniowie klasy 8a wraz z opiekunem, nauczycielem języka polskiego, Małgorzatą Skrzypczyk uczestniczyli w międzyszkolnym konkursie, dotyczącym życia i twórczości Aleksandra Fredry.
W dniu 18 października po raz kolejny nasza szkoła brała udział w Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa.
W dniach 7 - 8 października 2023 roku, w Przedborzu uczestnicy  45. Ogólnopolskiego Spotkania w niepowtarzalny sposób wsłuchiwali się w słowa Poezji Marii Konopnickiej.
7 października odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego "Mój pupil”, zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Adama Próchnika w Piotrkowie Tryb.
28 września 2023 roku, w ramach obchodów Europejskiego dnia Języków, w Szkole Podstawowej w Woli Krzysztoporskiej odbył się już po raz 16 międzyszkolny konkurs wiedzy o Zjednoczonym Królestwie „ What do you know about the United Kingdom? The Royal Family”.
W minioną sobotę  23 września 2023 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim, które to jest organizatorem konkursu, odbyły się finałowe zawody w  piętnastej edycji Piotrkowskiego Maratonu Matematycznego o Puchar Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego.
Z olbrzymią radością informujemy, że uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12  wraz z nauczycielkami informatyki: Joanną Setą i Karoliną Majchrzak wygrali pracownię komputerową w ogólnopolskim konkursie „Pracownia Kompetencji Cyfrowych”, współfinansowanym ze środków europejskich w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Jego organizatorem był Państwowy Instytut Badawczy NASK.
Z ogromną dumą informujemy, że dwie uczennice klasy 2 c, Natalia Cieślak i Zuzanna Kaczorowska,  zagrały w widowisku artystycznym „W imię godności” – fantastycznym spektaklu opartym na teatrze tańca i ukazującym życie i działalność świętego Maksymiliana Marii Kolbego.