Zimą bieżącego roku szkolnego nauczyciele bibliotekarze ogłosili konkurs na najciekawszy wiersz o Kornelu Makuszyńskim. Do konkursu przystąpiło 31 uczniów z klas trzecich, czwartych, piątych i szóstych. Młodzi poeci ułożyli 27 wierszy o Patronie.
Uczniowie klas II mogli również wykazać się i pochwalić swoimi umiejętnościami. Ogłoszony na tym poziomie nauczania konkurs był konkursem literackim. Odbył on się w marcu 2006 roku. Zadaniem dzieciaków było napisanie listu. Łącznie wpłynęło 37 prac.
10 stycznia tego roku naszą szkołę odwiedzili aktorzy łódzkiego Teatru „MER” z przedstawieniem opartym na motywach książki Kornela Makuszyńskiego pt. „O dwóch takich co ukradli księżyc”.
Dnia 9 listopada 2005r. wszystkie klasy piąte wraz z opiekunami, wyjechały na spektakl pt. „Szatan z siódmej klasy” do Teatru Powszechnego w Łodzi.
27  lutego  uczniowie  czterech  klas  drugich,  zaś 1 marca  2006  roku dzieci z wszystkich klas pierwszych wybrały  się   z opiekunami  do  Teatru  Pinokio  w Łodzi na przedstawienie oparte na motywach książek  Kornela Makuszyńskiego o Koziołku Matołku.
Na południowym obrzeżu centrum Zakopanego, przy ulicy Kazimierza Przerwy – Tetmajera, pod numerem 15, wznosi się murowana willa „Opolanka”, w której od 1966 roku ma swoją siedzibę muzeum biograficzne Kornela Makuszyńskiego.
Przez cały rok szkolny nauczyciele wprowadzali uczniów w tajniki życia i twórczości Kornela Makuszyńskiego. Już we wrześniu w całej szkole, w salach lekcyjnych i na korytarzach pojawiły się barwne gazetki ścienne oraz wystawki książek.
Książki Kornela Makuszyńskiego ujęte w wykazie lektur obowiązkowych klas I - III:
Karykatury Kornela Makuszyńskiego:
Kornel Makuszyński urodził się 8.01.1884r. w Stryju koło Lwowa w rodzinie Julii  z Ogonowskich i Edwarda Makuszyńskiego - emerytowanego pułkownika armii austriackiej, zatrudnionego na stanowisku pisarza.

Kornel był jedynym synem i siódmym dzieckiem w rodzinie. Miał ponoć jeszcze starszego brata, który zmarł przed jego urodzeniem. Pierwsze nauki pobierał w Szkole Powszechnej im. Adama Mickiewicza.