Szkoła z klasą 2.0

Nauczyciele naszej szkoły wraz ze swoimi uczniami aktywnie uczestniczyli w Ogólnopolskiej akcji "Szkoła z klasą 2.0".
W roku szkolnym 2015/ 2016 nasza szkoła wzięła udział w kolejnej edycji Szkoły z Klasą 2.0 związanej z wykorzystaniem nowych technologii na zajęciach.

Koordynatorem akcji była Karolina Majchrzak. W akcji udział wzięli nauczyciele: pani dyrektor Anna Kulisa, Małgorzata Królikiewicz, Cecylia Jakubiak, Tomasz Wróbel, Ewa Adamczyk, Joanna Stalbowska, Beata Pruszczyk, panie bibliotekarki wraz ze swoimi uczniami.

Nasz zespół zrealizował następujące działania:
Projekt edukacyjny,
Uczymy innych,
Odwrócona lekcja,
Czytaj ze zrozumieniem,
Odkrywaj, eksperymentuj, dociekaj,
Otwarte zasoby i prawa autorskie.

Jednym z najciekawszych zadań, które wspólnie opracowaliśmy i wdrożyliśmy w szkole, jest KODEKS 2.0. Ujednolicenie zasad wykorzystywania TIK w szkole to w obecnych czasach priorytet. Uczniowie muszą znać granice wykorzystywania telefonu komórkowego czy innych urządzeń w czasie lekcji czy na przerwach. Z naszych działań w Szkole z klasą jesteśmy usatysfakcjonowani. Nauczyciele poszerzyli swój warsztat pracy o ciekawe scenariusze zajęć wdrażając technologię informacyjną,. Uczniowie zdobyli umiejętność posługiwania się komputerem. Z dużym zapałem korzystają z zasobów sieci, przetwarzają i generują rzeczy nowe. Posiadają zdolność wykorzystywania rozmaitych narzędzi komunikacyjnych. Odważniej sięgają po nowoczesne oprogramowanie, a mniej po gry komputerowe, co w obecnych czasach jest dużym sukcesem.

Film podsumowujący nasze działania oraz promujący szkołę: [youtube]https://youtu.be/uoPticG16bA[/youtube]

ul. Belzacka 104
tel. 44 646-68-58
e-mail: sp12@sp12.piotrkow.pl