Niesamowity spektakl "Opowieść wigilijna"

Niesamowity spektakl w SP 12!!! Nasza szkoła była gospodarzem tegorocznego spotkania opłatkowego pracowników oświaty. Uroczystość odbyła się w piątek, 12 stycznia w naszej hali.
Na wstępie nasza pani Dyrektor Anna Kulisa przywitała zgromadzonych gości: kilkuset nauczycieli, innych pracowników oświaty. Wśród wyjątkowych gości znaleźli się: Prezydent Miasta Piotrkowa Tryb. Krzysztof Chojniak, Wiceprezydent Miasta Andrzej Kacperek, ksiądz biskup Marek Marczak.

Po przemówieniach rozpoczęła się część artystyczna. Na tę okazję przygotowany został spektakl oparty na powieści Charlesa Dickensa pt.: „Opowieść wigilijna”.

Oprócz przepięknej scenerii, pięknych strojów wspaniale odzwierciedlających realia z czasów Dickensa, niesamowitej muzyki i gry światła, zgromadzona publiczność mogła podziwiać  głównych bohaterów spektaklu: około 60 uczniów naszej szkoły. Niesamowite emocje, fantastyczna gra, kunszt i perfekcja - tak w skrócie można określić wkład i zaangażowanie naszych utalentowanych uczniów. Zauważyła to także zgromadzona publiczność, która podziękowała za występ owacjami na stojąco.

W zgorzkniałego Scrooge'a w sposób iście aktorski wcielił się uczeń klasy VIIc Oliwier Węgrzyn! Brawo Oli!

Za sukcesem spektaklu stoi wiele osób. Głównymi reżyserami i scenarzystami byli nauczyciele: Agnieszka Faryś, Agata Kabzińska, Joanna Stalbowska, Łukasz Jakubowski. Wspaniała muzyka to dzieło Dariusza Głowackiego, a piękna gra świateł - Marcina Dzwonnika. Niesamowitymi układami tanecznymi zajął się zaprzyjaźniony z naszą szkołą Tomasz Balcerek wraz zespołami "Bik Kayk”  i "Kontra".

A obszerne fragmenty spektaklu poniżej.

ul. Belzacka 104
tel. 44 646-68-58