Sukcesy pozaszkolne w roku szkolnym 2018/2019

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 8 =
Podsumowanie największych osiągnięć uczniów w konkursach i akcjach pozaszkolnych, miejskich  i ogólnopolskich.
III miejsce – Julia Staniaszek!

W sobotę, 15 czerwca 2019r., w Przedborzu uczestnicy 40. Jubileuszowego Ogólnopolskiego Spotkania w niepowtarzalny sposób wsłuchiwali się w słowa Poezji Marii Konopnickiej.
Celem konkursu było inspirowanie dzieci i młodzieży do kontaktu z literaturą, popularyzacja twórczości Marii Konopnickiej, doskonalenie sztuki recytatorskiej, konfrontacja różnorodnych interpretacji tekstu, ukazanie piękna języka ojczystego. Każdy uczestnik zaprezentował dowolnie wybrane dwa utwory poetyckie Marii Konopnickiej.

Konkurs recytatorski
W kategorii:
SZKOŁY PODSTAWOWE klasa 0 – III
III miejsce  -  Julia Staniaszek uczennica klasy IIc                                                                                               

W szczególny sposób  zadziwiała uczestników konkursu swoimi umiejętnościami, pięknie recytując utwory poetyckie: Sposób na laleczkę i Parasol. Umiejętnie operowała środkami wyrazu artystycznego. Jej piękny tembr głosu doskonale współgrał z treściami utworów poetyckich. To był prawdziwy balsam dla duszy. 

Opinie komisji konkursowej spotkały się z pełną akceptacją wszystkich zgromadzonych.
Gratulujemy Julii i życzymy dalszych sukcesów!

Słowa podziękowania należą się rodzicom uczennicy. Dziękujemy im za współpracę z nauczycielką,  za pracę ze swoim dzieckiem, jak również zachęcanie swojej pociechy do wzięcia udziału w konkursie.

Opieka i przygotowanie: p. Alicja Stobiecka. Koordynator konkursu: biblioteka szkolna.
 
Z folklorem na ty – Nagroda dla Leny Czarnuchy

W dniu 7 czerwca 2019 roku odbył się V Międzyszkolny Konkurs Piosenki Ludowej. Organizatorami byli Szkoła Podstawowa im. Margarethy Kamprad w Jarostach, Starostwo Powiatowe, Fundacja Oświatowa” Jarosty”.                         
Zmagania  uczestników  oceniała komisja konkursowa:
Pan Marceli Piekarek – Gospodarz Gminy Moszczenica
Pan Jerzy Korytkowski – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury  i Sportu w Moszczenicy
Pan Krzysztof Bylinka – muzyk, kulturoznawca i animator kultury  w szkołach ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Starostwo Powiatowe
Nagrody w kategorii klas I – III otrzymali:
Lena Czarnucha uczennica kl. IIIc
 
Wyróżnienia:
Zofia Mędasik uczennica kl. IIIc  i Nikola Krupa uczennica kl. IIIa
 
Laureatami  konkursu zostali Łukasz Tomecki kl. IVa za umiejętność doboru tonacji do możliwości wykonawczych, Julia Cieśliczka kl. VIIIe za wierność tradycji uczestnictwa w konkursie oraz radość i optymizm czerpany ze wspólnego muzykowania.
 
Młodzi artyści otrzymali dyplomy z podziękowaniem za udział oraz nagrody rzeczowe.
Gratulujemy wszystkim laureatom niezwykłej wrażliwości muzycznej,  umiejętności twórczej interpretacji tradycyjnych polskich piosenek ludowych. 

Opieka i przygotowanie: Alicja Stobiecka, Elżbieta Banaszczyk, Aleksandra Wincencjusz, Dariusz Głowacki.
Koordynator konkursu: biblioteka szkolna.
 
Ogólnopolskie wyróżnienia w Ekoteście

W ramach obchodów Dnia Ziemi 2019 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w IX edycji ogólnopolskiego konkursu wiedzy na temat ekologii i ochrony środowiska EKOTEST.
Celem konkursu jest promowanie postaw ekologicznych wśród uczniów oraz zwiększenie ich świadomości wobec współczesnych zagrożeń środowiska naturalnego.
 
W kategorii klas 3-4 wyróżnienia otrzymali:
 Miłosz Sokołowski  kl. IVc
Franciszek Jaworski kl. IVg
Mateusz Lesiakowski kl. IVe
Marcel Stępień kl. IVf
Michalina Wiernicka kl. IVc
Patrycja Burzyńska kl. IVa
Anastazja Król kl. IVf
 
W kategorii klas 5-6 wyróżniony  został:
Sergiusz Strzelczyk kl. VIf
 
W kategorii klas 7-8 wyróżnienia zdobyły:
Kamila Zajda kl. VIIc
Maria Wenerska kl. VIIc
Maria Rusin kl. VIIIc
 
Opiekunami uczniów były panie J. Wieczorek, T. Glubowska i M. Królikiewicz
 
Osobowości sceniczne uczniów z „Dwunastki”

W sali widowiskowej Miejskiego  Ośrodka  Kultury  w Piotrkowie Tryb., 15.05.2019r. odbyła się XXIII edycja Miejskiego Małego Konkursu Recytatorskiego.
 
Od lat konkurs jest wielkim przeżyciem. Tego typu poezja generuje wiele emocji.
Kategoria wiekowa- klasy I-III/szkoła podstawowa/:
II nagroda – Ada Mogiła kl.IIIc
Wyróżnienie: Jakub Brożyna kl. Ia
Wyróżnienie: Osobowość sceniczna Julia Staniaszek kl. IIc
 
Kategoria wiekowa- klasy IV-VI/szkoła podstawowa/:
Wyróżnienie: Anastazja Król ucz. kl. IVf
Wyróżnienie: Osobowość sceniczna Pola Filipiak kl. IVf,  Zuzanna Waliszczak kl. VIf
 
Kategoria wiekowa- klasy VII-VIII/szkoła podstawowa/i III gimnazjum:
I i II nagrody nie przyznano
III nagroda - Mateusz Mironiuk kl. VIIIb

Miano „osobowości scenicznej” można z pewnością przypisać uczennicy klasy VIIIb, Annie Kołowrotkiewicz. Uczennica, dzięki swojej wrażliwości i wyjątkowej ekspresji, ożywiła „martwą’ partyturę tekstów poetyckich. Owacje na stojąco podkreśliły wyjątkowość występu Ani i zaakcentowały znakomity odbiór Jej prezentacji scenicznej. 

Młodzi artyści angażowali się całym sercem w wykonanie swoich utworów poetyckich.
Słowa podziękowania należą się rodzicom i opiekunom uczniów. Dziękujemy im za współpracę z nauczycielami, za pracę ze swoimi dziećmi, jak również zachęcanie swoich pociech do wzięcia udziału w konkursie.

Opieka i przygotowanie: Alicja Stobiecka, Beata Gortyńska, Renata Zajda, Łukasz Jakubowski.
Koordynator: biblioteka szkolna
 
Sukcesy w Konkursie Poezji Patriotycznej

Uczniowie, którzy zostali wyłonieni podczas Szkolnego Konkursu Poezji Patriotycznej, zaprezentowali również swoje umiejętności recytatorskie w dniu 23 maja 2019r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim.
W konkursie zatytułowanym ,,Polska oczami kobiety” wykazali się niesamowitymi umiejętnościami interpretacyjnymi i zostali nagrodzeni.

II miejsce zdobył Mateusz Mironiuk z klasy VIIIb.
III miejsce zajęła Amelia Mikusek z VIIIc, która recytowała wiersz Julii Olejnik z klasy VIIIc - ,,Stu czterdziestu czterech”.
Wyróżnienia otrzymały: Anna Kołowrotkiewicz z VIIIb i Marta Nadajewska z Vd.

Uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Opieka i przygotowanie: Małgorzata Skrzypczyk, Renata Zajda, Łukasz Jakubowski
 
Widzę, reaguję... pomagam

W naszej szkoły uczniowie potrafią udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej osobom poszkodowanym.
Udowodniły to w dniu 5.06 2019 r.   uczennice klasy 8c: Anna Gos, Amelia Mikusek, Lena Grabara, Julia Ostalczyk i Julia Olejnik,  które zajęły III miejsce w międzyszkolnym Turnieju  z zakresu udzielania  pierwszej pomocy. Nagrodą w tym konkursie była profesjonalna apteczka pierwszej pomocy dla szkoły:).
 
III miejsce w Festiwalu Nauk

W dniu 30.05.2019r, uczennice klasy 8b: Julia Mikuła, Natalia Szyda i Matylda Szawłowska wzięły udział w Festiwalu Nauk. Był  to międzyszkolny  konkurs dla uczniów szkół podstawowych  na najciekawsze doświadczenie z zakresu nauk ścisłych.

Uczennice naszej szkoły zajęły w tym konkursie III miejsce prezentując  doświadczenie  z fizyki pt.: „Zobaczyć dźwięki”.
 
4 miejsce w konkursie "Szanuj Ziemię"

W dniu 25 maja 2019r.uczniowie klasy IIId: Igor Druszcz i Aleksander Wielganowicz wzięli udział w konkursie "Szanuj Ziemię", organizowanym przez Szkołę Podstawową nr13 w Piotrkowie Trybunalskim.
Konkurs składał się z 3 konkurencji : testu z pytaniami zamkniętymi, wylosowanego zestawu 3 pytań oraz wykreslanki. Nasi uczniowie pod opieką p. Eweliny Najgebauer zajęli 4 miejsce i otrzymali piękne nagrody w postaci książek o naszej planecie.

Igor Druszcz otrzymał również wyróżnienie za pracę plastyczną "Dbam o czyste powietrze".
 
Basia w finale Baltie 2019!

Kolejny raz braliśmy udział w Międzynarodowym Konkursie Programowania w języku Baltie 3 - Baltie 2019.
Tegoroczny konkurs składa się z kilku etapów: domowego, szkolnego, wojewódzkiego i finału (krajowego i międzynarodowego).

Dnia 16.05.2019 r. odbył się w naszej szkole etap wojewódzki. Brało w nim udział troje uczniów z naszej szkoły: Oliwier Węgrzyn kl. 8c, Dawid Wyskwarski kl. 8f i Barbara Pruszczyk kl. 7c. Oprócz naszych tegorocznych uczniów wzięli też udział byli nasi uczniowie: Bartosz Siwakowski uczeń klasy 3 Gimnazjum nr 5 - SP2 i Bartłomiej Pruszczyk - uczeń klasy 3 Gimnazjum nr 3 - SP3.

Do etapu ostatniego, czyli finału, który odbędzie się 8.06.2019 r. dostała się nasza uczennica Barbara Pruszczyk i uczeń SP3 Bartłomiej Pruszczyk, którzy zdobyli odpowiednio 87 i 86 miejsce w swojej kategorii na 492 zawodników.
 
Podium dla Dwunastki!

W minioną sobotę, 18 maja, w Szkole Podstawowej nr 5 w Piotrkowie Trybunalskim odbyła się X edycja Powiatowego Konkursu Ortograficznego „Mistrz Ortografii Szkół Podstawowych Powiatu Piotrkowskiego”.
Nasi reprezentanci zmagali się z niezwykle trudnym dyktandem oraz skomplikowanym sprawdzianem wiedzy ortograficznej i… spisali się fantastycznie! Ostateczna klasyfikacja przedstawia się następująco:

1 miejsce – Dominika Bucholc (VIe) i Mateusz Retka (VIa),
2 miejsce – Maja Skoczek (VIa),
3 miejsce – Kacper Dziadczyk (VIe),
Wyróżnienie – Wiktoria Kiełbik (VIa).

Naszą szkołę reprezentowały ponadto Lena Kabzińska (VIe) i Julia Purgał (VIe).
 
I miejsce Mateusza w Konkursie Recytatorskim

Dnia 25.04.2019r. w Szydłowie odbył się XV Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji  Marii Konopnickiej dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.
 
W konkursie wzięło udział około sześćdziesięciu miłośników poezji i prozy. Każdy uczestnik zaprezentował dowolnie wybrany jeden utwór poetycki oraz fragment prozy. Jury pod przewodnictwem Pani Urszuli Derendarz, kierownika Działu Instrukcyjno-Metodycznego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Piotrkowie Tryb., dokonało oceny:
W kategorii szkół podstawowych klas I - III
II miejsce zajęła Julia Staniaszek uczennica kl. II c
W szczególny sposób  zadziwiała uczestników  konkursu swoimi  umiejętnościami,  ładnie  recytując  utwór poetycki Sposób na laleczkę. Aktorsko operowała gestem scenicznym i żywym słowem. Warto podkreślić, że było to debiutanckie wystąpienie  przed tak znaczną publicznością.
Wyróżnienie: Anna Zwolińska uczennica  kl. IIc
 
W kategorii szkół podstawowych klas IV – VI
Wyróżnienie: Michał Malinowski uczeń  kl. IV d
 
W kategorii szkół podstawowych klas VIII- III gimn.
I miejsce – Mateusz Mironiuk uczeń kl. VIII b
Z dużym patosem recytował wiersz A jak poszedł król na wojnę , wywołując u odbiorcy stan intensywnego napięcia uczuciowego.
II miejsce  -  Anna Kołowrotkiewicz uczennica kl.VIII b
Umiejętnie operowała środkami wyrazu artystycznego. Jej piękny tembr głosu doskonale współgrał
 z treścią  utworu poetyckiego. 
 
Słowa podziękowania należą się rodzicom i opiekunom tych uczniów. Dziękujemy im za współpracę  z nauczycielkami, za pracę ze swoimi dziećmi, jak również zachęcanie swoich pociech do wzięcia udziału w konkursie.

Opieka: Alicja Stobiecka, Anna Otwinowska
Koordynator konkursu: biblioteka szkolna
 
Całe podium dla „Dwunastki”

Dnia 05.04.2019r. w Szkole Podstawowej im. gen. Ludwika Czyżewskiego w Woli Krzysztoporskiej odbył się VIII Przegląd Piosenki Anny Jantar i Zbigniewa Wodeckiego.
Młodych artystów oceniało profesjonalne jury: Ewa Szymkiewicz – solistka Teatru Wielkiego w Łodzi, Sławomir Bartkiewicz – kompozytor, muzyk, instrumentalista oraz Remigiusz Walter – muzyk, instrumentalista.

W przeglądzie wzięło udział 65. uczestników ze szkół podstawowych i klas gimnazjalnych powiatu piotrkowskiego i bełchatowskiego. Natomiast 13.04. 2019r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Woli Krzysztoporskiej odbył się Koncert Laureatów.  Wyniki przeglądu przedstawiła przewodnicząca jury Ewa Szymkiewicz.

Nagrody i wyróżnienia przyznano w pięciu kategoriach:
1. Kategoria szkoła podstawowa, klasy I-III, soliści
I miejsce Nikola Krupa, kl. III
II miejsce Stanisław Piotrowski, kl. I
III miejsce Zofia Mędasik, kl. III
III miejsce Medard Miedzianowski-Szulc, kl. I
Wyróżnienia: Lena Cieślak, kl. III, Lena Czarnucha kl. III
 
2. Kategoria szkoła podstawowa, klasy IV – VI, soliści
II miejsce Zuzanna Wiernicka, kl. VI

Gratulujemy uczestnikom konkursu i życzymy dalszych sukcesów.
Opieka i przygotowanie: Alicja Stobiecka, Elżbieta Banaszczyk, Aleksandra Wincencjusz, Dariusz Głowacki.
Koordynator konkursu: biblioteka szkolna.
 
Młodzi Poloniści spisali się na szóstkę

Tegoroczna edycja Kuratoryjnego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego była niezwykle udana dla uczniów naszej szkoły. Liczna grupa reprezentująca naszą placówkę spisała się znakomicie, zdobywając tytuły finalistów i laureatów, a zadanie stało przed nimi niełatwe, bowiem musieli wykazać się nie tylko znajomością zagadnień z zakresu poetyki czy gramatyki, ale także zapoznać się z bogatą listą lektur.
Uczniowie wywiązali się jednak z tego wzorowo i dzięki temu możemy mówić o niewątpliwym sukcesie. Tytuł laureata i zwolnienie z polonistycznej części egzaminu ósmoklasisty uzyskali:
Patrycja Duchnowska – klasa 7b,
Maria Rusin – klasa 8c,
Remigiusz Masak – klasa 8h,
zaś z miana finalisty i dodatkowych punktów przy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych mogą się cieszyć:
Dominika Bucholc – klasa 6e,
Iga Krawczyńska – klasa 6f,
Kacper Urbański – klasa 8b,
Oliwia Baran – klasa 8c,
Julia Olejnik – klasa 8c,
Julia Ostalczyk – klasa 8c,
Oliwia Wiktorowicz – klasa 8c,
Fryderyk Folkman – klasa 8d.
 To najlepszy wynik w historii startów naszych uczniów w tym konkursie!
 
Małe tęgie głowy z SP12

W dniu 6 kwietnia 2019r.uczniowie klas trzecich: Marcin Klimczak, Natan Krawczyk, Tobiasz Nowakowski, Wojciech Adaszek, Julia Płusa oraz Stanisław Krawczyk wspaniale spisali się w Konkursie Matematycznym "Mała, tęga głowa" organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 16 w Piotrkowie Tryb.
Uczeń klasy IIIc Marcin Klimczak zdobył tytuł laureata, natomiast wyróżnienia otrzymali: Natan Krawczyk, Tobiasz Nowakowski, Wojciech Adaszek oraz Stanisław Krawczyk.

Opiekunami uczniów były: Ewelina Siniarska, Beata Gortyńska i Ewelina Najgebauer. 
 
Mateusz zwycięzcą Konkursu Recytatorskiego

3 kwietnia 2019 roku został zorganizowany w naszej szkole Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej „Moja Ojczyzna”. Była to już IX edycja. Wzięło w nim udział 32 uczniów z klas IV – VIII.
 
Cele tego konkursu to popularyzacja utworów o tematyce patriotycznej, rozbudzanie wrażliwości na piękno języka poetyckiego oraz rozwijanie uzdolnień twórczych i umiejętności recytatorskich.

Komisja w składzie: pani dyrektor Anna Kulisa, nauczyciel bibliotekarz Alicja Stobiecka, nauczyciele języka polskiego Małgorzata Skrzypczyk i Anna Otwinowska, przyznała nagrody i wyróżnienia następującym osobom:
I miejsce – Mateusz Mironiuk - kl. 8b
II miejsce – Marta Nadajewska - kl. 5d
III miejsce – Amelia Mikusek - kl. 8c
IV miejsce – Wiktoria Bujak - kl. 6b
V miejsce – Anna Kołowrotkiewicz - kl. 8b

Wyróżnienia:
Wiktoria Maszczyk - kl. 8b
Aleksandra Mnich - kl. 8e
Antoni Jakubowski - kl. 4b

Specjalną nagrodę przyznano Julii Olejnik z kl. 8c, autorce wiersza „Stu czterdziestu czterech” za poetycką inwencję twórczą.

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział.
Konkurs został zorganizowany przez polonistki Małgorzatę Skrzypczyk i Annę Otwinowską.
 
IV miejsce Mateusza

Uczeń klasy VId Mateusz Urbański zajął IV miejsce w etapie powiatowym Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom".
Do konkursu ucznia przygotowała Helena Olszewska.
 
III miejsce w Konkursie Infom@t

Zakończył się I etap Wojewódzkiego Konkursu Matematyczno-Informatycznego INFOM@T 2019.
W konkursie udział wzięły 124 szkoły z województwa łódzkiego. Z naszej szkoły wystartowało 12 uczniów klas szóstych.

Ich zadaniem było rozwiązać 10 zadań matematycznych i 10 informatycznych przy komputerze w ciągu 30 minut. Najlepszy wynik uzyskali Dominika Bucholc i Tristan Berliński z klasy VIe, a ich łączny wynik dał naszej szkole III miejsce w Piotrkowie.

Gratulacje! I powodzenia w kolejnych startach!

Opiekunowie: Karolina Majchrzak i Beata Pruszczyk.
 
Ania znów najlepsza!

21 marca w Światowy Dzień Poezji w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Piotrkowie Tryb. odbył się III Międzyszkolny Konkurs Recytatorski ,,Strofy o kobietach” skierowany do absolwentów gimnazjum i uczniów 7 i 8 klas szkół podstawowych.
Uczennica naszej szkoły – Anna Kołowrotkiewicz z klasy 8b zajęła I miejsce. W konkursie wzięli także udział: Amelia Mikusek, Bartosz Chojnacki – uczniowie klasy 8c, Wiktoria Maszczyk z 8b. Uczniowie zaprezentowali wysoki poziom sztuki recytatorskiej i niesamowite umiejętności interpretacyjne. Opiekę nad uczniami sprawowali: Renata Zajda, Łukasz Jakubowski.

Ani gratulujemy zwycięstwa, pozostałym uczestnikom udanych występów. Życzymy dalszych sukcesów. 
 
4 wyróżnienia w „GEO-PLANECIE”

W listopadzie 2018 roku 20 uczniów z klas VIII wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Geograficznym „GEO-PLANETA”.
Organizatorem Konkursu było  Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie” przy współpracy  merytorycznej  z Wydziałem Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego.
Celem konkursu było upowszechnianie wiedzy z zakresu geografii  Polski i świata. Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu składającego się z 30 pytań oraz pytania opisowego.

Wyróżnienie otrzymało  4 uczniów:
Fryderyk Folkman  kl. VIII D   
Remigiusz Masak  kl. VIII H   
Kacper Urbański  kl. VIII B      
Maja Gudż  kl. VIII C                

Wyróżnionym uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Opiekunkami  uczniów były: S. Baranowska i T. Glubowska.
 
19 uczniów w Informatycznym Pucharze

W dniach 11-12 marca 19 uczniów naszej szkoły wzięło udział w Wojewódzkim Turnieju Informatycznym.
W Turnieju wystartowało 320 uczniów. W dwa dni uczniowie rozwiązywali zadania online zbierając punkty.

Wśród 50 najlepszych uczniów w kategorii JUNIOR (dla uczniów gimnazjów i szkół podstawowych) w województwie znaleźli się:
17 miejsce - Igor Groński - 50,93 punkty
22 miejsce - Jakub Dolny - 44,63
35 miejsce - Aleksander Bednarski - 40,3
45 miejsce - Mateusz Mironiuk - 34,5
46 miejsce - Kacper Urbański - 34,23
Dziewczyny gotują!

Miło nam poinformować, że uczennice klasy VIIIf Alicja Głąbała i Weronika Sobierska zdobyły zaszczytne wyróżnienie w VIII Wojewódzkim Konkursie Kulinarnym " Jem smacznie, zdrowo, kolorowo", organizowanym przez Łódzki Państwowy Wojewódzki Inspektorat Sanitarny.
Zadaniem dziewczynek było wymyślić danie obiadowe, inspirowane kuchnią łódzką czterech kultur. Następnie je przyrządzić oraz opracować ulotkę z recepturą potrawy.

Alicja i Weronika poradziły sobie fantastycznie. Przygotowanie dania sprawiało dużo frajdy, ale też zdobyły nowe doświadczenia, nabrały wiary w siebie i przekonały się, że nie ma rzeczy niemożliwych. To była bardzo cenna lekcja.
 
Gratulujemy wygranej!
 
Uczennice gotowały pod okiem Dagmary Kołowrotkiewicz.
 
III miejsce Mateusza!

W dniu 26.02.2019r uczniowie naszej szkoły wzięli udział w miejskich eliminacjach  do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem "Młodzież zapobiega pożarom" organizowanym prze Komendę  Miejska PSP w Piotrkowie Tryb. i Oddział Ratownictwa Wodnego OSP w Piotrkowie Tryb.
Turniej był przeprowadzony w trzech grupach :
I grupa - uczniowie szkół podstawowych klas I-VI,
II grupa - uczniowie klas VII i VIII szkół podstawowych i III klas gimnazjum,
III grupa - uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.
 Uczeń klasy 6d -  Mateusz Urbański  zajął III miejsce w swojej grupie wiekowej i zakwalifikował się do eliminacji powiatowych OTWP.
 
 
Poznaliśmy zwycięzców "Pingwina"

120  uczniów klas IV-VIII naszej szkoły wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego "Pingwin".
Test konkursowy składał się z 30 pytań. Do każdego pytania podane były cztery warianty odpowiedzi, z których tylko jeden był prawidłowy. Podstawę do oceny stanowiły wypełnione przez uczestników karty odpowiedzi. Ocenie podlegało każde pytanie. Za udzielenie poprawnej odpowiedzi na dane pytanie uczestnik otrzymał 1 punkt, za udzielenie błędnej odpowiedzi -1 punkt, a za nieudzielenie odpowiedzi 0 punktów. Materiał zawarty w konkursie wykraczał poza program nauczania na poziomie każdej klasy.

Dyplom laureata otrzymali:
Oskar Starnowski kl. IVa
Aleksandra Bigos kl. VIIIc
 Dyplom wyróżnienia otrzymali:
Miłosz Sokołowski kl. IVc
Szymon Bonarek kl. IVe
Maksymilian Bykowski kl. IVc
Aleksandra Zielonka Vc
Bartosz Kwapisz VIb
Sergiusz Strzelczyk VIf
Amelia Madej VIIb
Szymon Tobiasz -  kl.VIIb
Jan Wąchała kl. VIIIc
Aleksandra Mnich kl. VIIIe
Adam Gemel kl. VIIIc
 
Najlepsi uczniowie naszej szkoły w „Pingwinie” z języka angielskiego :-)

Klasa VIII
I miejsce – Aleksandra Bigos kl. VIIIc
II miejsce- Aleksandra Mnich kl. VIIIe
                 Jan Wąchała kl. VIIIc
III miejsce – Adam Gemel kl. VIIIc
 
Klasa VII
I miejsce – Amelia Madej kl. VIIb
II miejsce – Szymon Tobiasz VIIb
III miejsce – Patrycja Duchnowska kl. VIIb
                   Kajetan Prochoń kl. VIIb
 
Klasa VI
I miejsce – Bartosz Kwapisz  kl. VIb
II miejsce -  Sergiusz Strzelczyk kl. VIf
III miejsce – Filip Rogoziński kl. VIe
 
Klasa V
I miejsce – Aleksandra Zielonka kl.Vc
II miejsce – Mikołaj Maćkowiak kl. Vd
                   Nadia Żegota kl. Ve
III miejsce – Maja Fałek kl. Ve
 
Klasa IV
I miejsce - Oskar Starnowski kl. IVa
II miejsce – Miłosz Sokołowski kl. IVc
III miejsce – Szymon Bonarek kl. IVe
                   Maksymilian Bykowski kl. IVc
 
Opiekunowie-nauczyciele języka angielskiego
 
2 laureatów i 24 wyróżnienia

Uczniowie klas IV-VIII naszej szkoły wzięli udział w 8 edycji ogólnopolskiego konkursu na temat zdrowia i jego ochrony.
Celem konkursu jest promowanie wśród uczniów zdrowego trybu życia, pogłębienie znajomości budowy i funkcjonowania własnego organizmu oraz zwiększenie ich świadomości wobec współczesnych zagrożeń zdrowia i życia ludzkiego.

Laureatem 3 miejsca w kraju został Miłosz Sokołowski kl. IVc
Laureatką 5 miejsca w kraju została Wiktoria Królikiewicz kl. VIIIc

W kategorii klas 3-4 wyróżnienia otrzymali:
Franciszek Jaworski kl. IVg
Mateusz Lesiakowski kl. IVe
Antonina Chmielewska kl. IVb
Kornelia Dobrowolska kl. IVa
Agata Turkowska kl. IVh

W kategorii klas 5-6 wyróżnieni zostali:
Mateusz Urbański kl. VId
Irena Nowak kl. VIb

W kategorii klas 7-8 wyróżnieni zdobyli:
Patrycja Duchnowska kl. VIIb
Bartosz Chojnacki – kl. VIIIc
Fryderyk Folkman kl. VIIId
Maria Rusin kl. VIIIc
Oliwia Baran kl. VIIIc
Maria Zielonka kl. VIIc
Anna Gos kl. VIIIc
Zuzanna skalik kl. VIIc
Maja Gudź kl. VIIIc
Remigiusz Masak kl. VIIIh
Julia Olejnik kl. VIIIc
Kacper Skoczylas kl. VIIb
Adam Gemel kl. VIIIc
Jędrzej Skalik kl. VIIc
Kacper Urbański kl. VIIIb
Kamila Zajda kl. VIIc
Maria Wenerska kl. VIIc
 
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w zdobywaniu wiedzy oraz zachęcamy do udziału w kolejnej edycji konkursu.

Opiekunami uczniów były panie T. Glubowska, J. Wieczorek i M. Królikiewicz.
I miejsce wyśpiewała Nikola, III Lena

Dnia 11 stycznia 2019 roku w Gimnazjum w Szydłowie odbył się XVIII Przegląd Kolęd i Pastorałek. Głównym celem konkursu było wyszukiwanie i promocja młodych talentów, przybliżenie tradycji związanej z Bożym Narodzeniem, szerzenie znajomości kolęd i pastorałek oraz zachęcanie do kultywowania tradycji.
 
Do konkursu zgłosili  się uczestnicy z powiatów  piotrkowskiego i  bełchatowskiego oraz Piotrkowa Trybunalskiego. Wśród  ponad 300. wykonawców, solistów, duetów i zespołów, które zaprezentowały swoje  umiejętności, nie mogło zabraknąć uczniów z naszej szkoły. Uczestników oceniało jury w składzie: Przewodnicząca: Pani Aldona Plucińska – starszy kustosz Muzeum Archeologii i Etnografii w Łodzi. Członkowie: Pan Janusz Janyst –recenzent muzyczny i dziennikarz, Pan Witold Smętkiewicz - łódzki poeta i fraszkopisarz, autor kolęd i pieśni wielkopostnych.

Wyniki w poszczególnych kategoriach przedstawiają się następująco:
Soliści klasy 0 – III  
I miejsce – Nikola Krupa kl. IIIa
Wyróżnienia:
Nikola Albin kl.IIc, Zofia Mędasik kl. IIIc
 
Soliści klasy IV –VIII
III miejsce – Lena Kabzińska kl. VIe

W niedzielę 20 stycznia w kościele parafialnym w Szydłowie odbył się koncert laureatów.
Nagrodzeni artyści otrzymali nagrody książkowe i rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy.
 
Wykonawcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Słowa podziękowania należą się rodzicom i opiekunom uczniów. Dziękujemy im za współpracę z nauczycielami, za pracę ze swoimi dziećmi, jak również zachęcanie swoich pociech do wzięcia udziału w konkursie.

Opieka i przygotowanie: Alicja Stobiecka, Dariusz Głowacki.

Koordynator: biblioteka szkolna.
 
 
III miejsce Wiktorii

7 grudnia 2018 roku odbyło się rozstrzygnięcie konkursu KSIĄŻKOMODNI organizowanego przez miejską bibliotekę publiczną w ramach akcji "Lansowanie na czytanie” której to inicjatorką była Katarzyna Szawłowska.
W konkursie udział wzięli również uczniowie z naszej szkoły: Wiktoria Maszczyk, Klaudia Simkowska oraz Kacper Urbański.

Wiktoria Maszczyk zajęła III miejsce. Gratulacje!
 
Poznaliśmy zwycięzców "Bobra 2018"

Na poczatku grudnia poznaliśmy wyniki Międzynarodowego Konkursu Informatycznego "Bóbr 2018", organizowanym przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Polskie Towarzystwo Informatyczne oraz firmę Learnetic SA.
Do tegorocznej edycji przystąpiło 27188 uczniów reprezentujących 2942 szkoły.

"Bóbr" jest bardzo wymagającym, trudnym konkursem, który sprawdza nie tylko wiedzę z zakresu technologii informacyjnej, ale przede wszystkim algorytmiczne myślenie.

To już XIII edycja tego konkursu. W każdej z nich mieliśmy swoich reprezentantów :))

Nasza "dwunastka" może pochwalić się dużymi osiągnięciami. W 2008 roku laureatem został Mateusz Olczyk, a w 2014 Kacper Świerk.

W bieżącym roku szkolnym wystartowało 19 uczniów w dwóch kategoriach: klas IV-VI i  klas VII-VIII. Zadaniem uczniów było wypełnienie testu online w ciągu 1 godziny.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom odwagi oraz wiedzy.

Wyniki naszych uczniów:
klasy IV-VI:
1. Igor Szafranek - 69,75 punktów
2. Fabian Staśkiewicz - 59,25
3. Karol Wojakowski - 54,75
4. Hanna Włóka - 53,5
5. Szymon Walasek - 36,25
6. Mikołaj Błaszczyk - 28,25
7. Zuzanna Warych - 26,25

klasy VII-VIII:
1. Mateusz Mironiuk - 85 punktów
2. Jakub Kwaśniewski - 84,25
3. Kacper Urbański - 80
4. Wiktoria Królikiewicz - 77,25
5. Joanna Wasilewska - 77
6. Kuba Dolny - 71,25
7. Remigiusz Masak - 71
8. Igor Groński - 65
9. Szymon Tobiasz - 65
10. Dawid Wyskwarski - 61,25
11. Oliwier Węgrzyn - 60,5
12. Olaf Świderek - 58,75
13. Julia Olejnik - 58
14. Jędrzej Skalik - 55
15. Adam Rusin - 54
16. Adam Gala - 52
17. Maria Zielonka - 50,75
18. Adam Majchrzak - 49
19. Barbara Pruszczyk - 46,5
20. Adam Gemel - 41,75
21. Maria Paradowska - 38,75
22. Alan Wasiak - 15
 
Życzliwość ważna rzecz

Przedstawiciele naszej szkoły wywalczyli II miejsce w międzyszkolnym konkursie "Życzliwość ważna rzecz" zorganizowanym przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie pod patronatem Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
Szkołę reprezentowali: Julia Ostalczyk  kl. VIIIc, Agnieszka Miśkiewicz kl.VId, Mateusz Urbański kl. VId.

Opiekun grupy: Helena Olszewska.
 
Wyróżnienie dla Ani Kołowrotkiewicz

W dniu 23 listopada zostały ogłoszone wyniki XIX Powiatowego Konkursu Literackiego "Kiedy myślę Polska" zorganizowanego przez Urząd Miasta w Piotrkowie Trybunalskim, Starostwo Powiatu Piotrkowskiego, Miejską Bibliotekę Publiczną i Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich w Piotrkowie Tryb.
Wyróżnienie w konkursie  otrzymała Anna Kołowrotkiewicz, uczennica klasy VIIIb.

Dyplomem i tomikiem poetyckim została wyróżniona także Wiktoria Maszczyk z VIIIb.

Opiekunem uczennic była Renata Zajda.

Warto wspomnieć, że również w XI Powiatowym Turnieju Recytatorskim pn.: "Emocje zakute w słowa - strofy o Niepodległej" w dniu 18 X 2018 roku naszą szkołę reprezentowali: Wiktoria Maszczyk, Anna Kołowrotkiewicz, Mateusz Mironiuk.

Dziękujemy za kreatywne uczestniczenie w życiu naszego miasta. A Ani gratulujemy wyróżnienia.
 
III miejsce wyśpiewała Nikola Krupa

W sobotę, 10 listopada 2018 roku, w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Przedborzu odbył się kolejny 27. Ogólnopolski Festiwal Piosenki i Pieśni o Mojej Ojczyźnie.
Od lat konkurs jest wielkim przeżyciem. Tego typu poezja śpiewana generuje wiele emocji.  Celem konkursu była popularyzacja piosenek i pieśni o tematyce patriotycznej. W  konkursie zaprezentowało się ponad  200. artystów.  Każdy uczestnik wykonał dowolnie wybrane dwa utwory.

Jury dokonało oceny:
W kategorii  soliści: szkoła podstawowa klasa I – III
III nagroda – Nikola Krupa, uczennica kl.III

W konkursie brała udział Lena Feldman uczennica klasy I,  która w charakterystyczny sposób  zadziwiała uczestników  konkursu swoimi  umiejętnościami,  ładnie śpiewając  długie  utwory:  Co to jest niepodległość? oraz Jestem Polakiem.

Słowa podziękowania należą się rodzicom i opiekunom tych uczennic. Dziękujemy im za współpracę z nauczycielką, za pracę ze swoimi dziećmi, jak również zachęcanie swoich pociech do wzięcia udziału w konkursie.

Opieka i przygotowanie:  Alicja Stobiecka
Koordynator: biblioteka szkolna
 
Europejski Tydzień Kodowania

Uczniowie klas piątych i szóstych wzięli udział w Europejskim Tygodniu Kodowania (Code Week). Akcja wspierana jest od lat przez Ministerstwo Cyfryzacji, a nasza szkoła zawsze aktywnie uczestniczy w tej akcji :)
O tym, jak ważne jest programowanie w dzisiejszym świecie chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Umiejętność programowania już teraz jest kluczowa, a będzie nabierała jeszcze większego znaczenia.

W ramach Tygodnia Kodowania nasi uczniowie rozwiązywali zadania programistyczne. Celem zabawy było uczenie się prostych skryptów oraz programowania opartego o układanie odpowiednich bloków z poleceniami. Cała rozgrywka odbywa się w klimacie różnych gier jak: Minecraft, Star Wars, Angry Birds, czy Flappy Birds.

W kolejnych etapach pojawiały się coraz trudniejsze zadania do wykonia.

Kto wie, może za kilka lat usłyszymy o programach komputerowych podbijających świat, a stworzonych przez naszych uczniów? Wszystko możliwe :)
 
Kacper drugi w “The History of the Royal Family”

27 września w Woli Krzysztoporskiej odbył się XI Międzyszkolny konkurs pt. „The History of the Royal Family”, po raz pierwszy adresowany do uczniów klasy VII i VIII szkoły podstawowej.
Konkurs miał formę pisemnego testu w języku angielskim, w którym uczniowie musieli wykazać się wiedzą o brytyjskiej rodzinie królewskiej.

Naszą szkołę reprezentowali: Z. Magiera (kl.VIIId), A. Mnich (kl.VIIIe), M. Szyposzyńska (kl.VIIc) i K. Skoczylas (kl.VIIb).

Kacper Skoczylas zajął II miejsce, a wyróżnienie otrzymała Aleksandra Mnich. Gratulacje!

Opiekunowie: Zofia Olczyk, Agnieszka Faryś
 
Nagroda Główna dla Nikoli Krupy!

Nowy rok szkolny 2018/2019 rozpoczynamy od sukcesu Nikoli Krupy, która wyśpiewała główną nagrodę!
W  niedzielę, 16.09.2018 r., w Miejskim Domu Kultury w Przedborzu odbył się  XXVIII Ogólnopolski Konkurs Piosenki Turystyczno-Przyrodniczej.  Wśród  wykonawców:  solistów, duetów i zespołów, które zaprezentowały swoje  umiejętności, nie mogło zabraknąć uczniów z naszej szkoły, którzy od kilkunastu lat odnoszą w tych artystycznych zmaganiach spektakularne sukcesy. Jury oceniało solistów w dwóch kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa  kl. I – VI oraz kl. VII – VIII.

Nagrodę główną otrzymała uczennica klasy IIIa,  Nikola Krupa,  ładnie śpiewając  piosenki DZIĘKUJĘ ZIEMI oraz ZIEMIA, WYSPA ZIELONA. 

Nasza młoda artystka zaprezentowała właściwe umiejętności wokalne i techniczne. Odpowiednia wrażliwość emocjonalna i estetyczna umożliwiła jej poprawne poczucie frazy muzycznej, barwy wokalnej, dynamiki, tempa, artykulacji.
Gratulujemy Nikoli i życzymy dalszych sukcesów!

Słowa podziękowania należą się rodzicom uczennicy. Dziękujemy im za współpracę z nauczycielką,  za pracę ze swoim dzieckiem, jak również zachęcanie swojej pociechy do wzięcia udziału w konkursie.

Opieka i przygotowanie: Alicja Stobiecka
Koordynator: biblioteka szkolna
 
powrót