02-07-2005

Hymn szkoły

Autorką słów hymnu szkolnego jest pani Mariola Rosłoniec, zaś kompozytorem – pan Dariusz Głowacki, nauczyciel muzyki z naszej szkoły.
W roku szkolnym 2004/2005 zrodził się pomysł nadania imienia naszej szkole. Wybór patrona to poważna decyzja. W jej podejmowaniu uczestniczyła cała społeczność szkolna, a więc uczniowie, nauczyciele oraz rodzice.

01-07-2005

Sala Patrona

Już jesienią  roku szkolnego 204/2005  rozpoczęto prace zmierzające do stworzenia sali Patrona. Wybrano pomieszczenie na  I piętrze, niewielką salkę w dogodnym, widocznym miejscu, którą należało odpowiednio przystosować. Przez cały rok szkolny trwało gromadzenie eksponatów, które związane były z czasami, w którym żył  i tworzył Kornel Makuszyński.
01-07-2005

Projekt sztandaru

SztandarW trakcie gromadzenia środków finansowych na zakup sztandaru zwróciliśmy się do Przedsiębiorstwa Handlowo-Usługowego „Haftina” z prośbą o przygotowanie komputerowego projektu naszego „symbolu”.
Symbolem każdej szkoły mającej patrona jest sztandar.

W I semestrze tego roku szkolnego Samorząd Uczniowski przygotował przy współpracy z drukarnią cegiełki. Część z nich miała swoją określoną wartość – 5 zł oraz 10 zł.
Pozostałe dawały możliwość ofiarowania dowolnej kwoty, dlatego nie posiadały nominału.

Pierwsza wzmianka w prasie dotycząca nadania imienia naszej szkole ukazała się tuż po sesji Rady Miasta, podczas której nasz wniosek został pozytywnie zaopiniowany.
Z okazji nadania imienia naszej szkole wykonano dwa portrety Kornela Makuszyńskiego.
Uczniowie klas starszych zabawili się w karykaturzystów.  Do konkursu przystąpiło 33 uczniów. Karykatury Kornela Makuszyńskiego, które wpłynęły do biblioteki szkolnej były wykonane różnymi technikami plastycznymi.
Najmłodsi uczniowie naszej szkoły przystąpili jesienią 2005 roku  do konkursu plastycznego. Książeczka Kornela Makuszyńskiego o przygodach małpki Fiki Miki jest lekturą obowiązkową w klasach I. Do konkursu przystąpiło 95 zainteresowanych uczniów z wszystkich klas tego poziomu nauczania.
Ogólnoszkolny konkurs na maskotkę szkoły cieszył się największą popularnością.

Poziom i wykonanie prac, które spływały przez cały rok szkolny 2005/2006 przerósł nasze oczekiwania. Był to jedyny konkurs, do którego spontanicznie włączyli się również rodzice. Napływające prace były więc „darami” indywidualnymi oraz klasowymi.   W związkuz tym, iż konkurs nie przewidywał żadnych ograniczeń regulaminowych dotarły do biblioteki prace z różnorodnych materiałów,  o różnych rozmiarach.
Zimą bieżącego roku szkolnego nauczyciele bibliotekarze ogłosili konkurs na najciekawszy wiersz o Kornelu Makuszyńskim. Do konkursu przystąpiło 31 uczniów z klas trzecich, czwartych, piątych i szóstych. Młodzi poeci ułożyli 27 wierszy o Patronie.
Uczniowie klas II mogli również wykazać się i pochwalić swoimi umiejętnościami. Ogłoszony na tym poziomie nauczania konkurs był konkursem literackim. Odbył on się w marcu 2006 roku. Zadaniem dzieciaków było napisanie listu. Łącznie wpłynęło 37 prac.
10 stycznia tego roku naszą szkołę odwiedzili aktorzy łódzkiego Teatru „MER” z przedstawieniem opartym na motywach książki Kornela Makuszyńskiego pt. „O dwóch takich co ukradli księżyc”.
Dnia 9 listopada 2005r. wszystkie klasy piąte wraz z opiekunami, wyjechały na spektakl pt. „Szatan z siódmej klasy” do Teatru Powszechnego w Łodzi.
27  lutego  uczniowie  czterech  klas  drugich,  zaś 1 marca  2006  roku dzieci z wszystkich klas pierwszych wybrały  się   z opiekunami  do  Teatru  Pinokio  w Łodzi na przedstawienie oparte na motywach książek  Kornela Makuszyńskiego o Koziołku Matołku.