Złoto dla Anny Kołowrotkiewicz, brąz dla Anny Zwolińskiej!

27.04.2018r. w Szydłowie odbył się XIV Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji  Marii Konopnickiej dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Celem konkursu było inspirowanie młodzieży do kontaktu z literaturą, popularyzacja poezji i prozy Marii Konopnickiej, kształcenie umiejętności recytacji utworów epickich i lirycznych. Każdy uczestnik zaprezentował dowolnie wybrany jeden utwór poetycki oraz fragment prozy. Jury dokonało oceny:

W kategorii szkół podstawowych klas I - III
III miejsce zajęła Anna Zwolińska ucz.kl. Ic
W szczególny sposób  zadziwiała uczestników  konkursu swoimi  umiejętnościami. Aktorsko operowała gestem scenicznym i żywym słowem.

W kategorii szkół podstawowych klas IV – VII
I miejsce zajęła Anna Kołowrotkiewicz ucz. kl. VIIb
Z dużym patosem recytowała wiersz, wywołując u odbiorcy stan intensywnego napięcia uczuciowego.

Laureatkami  konkursu zostały:
Zofia Mędasik ucz. kl. IIc, Tatiana Zaremba ucz. kl. IIIi, Oliwia Bąkowicz ucz. kl. IVd, Marta Nadajewska ucz. kl. IVd,  Zuzanna Waliszczak ucz. kl. Vf
- otrzymały od jury słowa podziękowania za wspaniałe interpretacje utworów, kulturę słowa, ogólny wyraz artystyczny oraz pamiątkowe dyplomy.

Słowa podziękowania należą się rodzicom i opiekunom tych uczniów. Dziękujemy im za współpracę
 z nauczycielami, za pracę ze swoimi dziećmi, jak również zachęcanie swoich pociech do wzięcia udziału w konkursie.
Opieka i przygotowanie: Alicja Stobiecka, Łukasz Jakubowski
Koordynator konkursu: biblioteka szkolna