Zimowe czytanie w bibliotece

Tydzień przed feriami zimowymi nauczyciele bibliotekarze zrealizowali kolejne przedsięwzięcie.  „Ferie, książka i ja” pod takim hasłem odbyły się zajęcia biblioteczne, które miały  na celu promocję czytelnictwa oraz rozwijanie twórczości literackiej i plastycznej.
Na zimowe czytanie zaprosili uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich wraz z wychowawcami.

Cudowna zimowa sceneria, zarówno na zewnątrz jak i w czytelni szkolnej,  zachwyciła milusińskich. Uczennice z wolontariatu: Wiktoria Kołek, Weronika Ligocka i Nadia Sobala, czytały maluchom niesamowite zimowe bajki.

Aby uatrakcyjnić zajęcia przygotowały wierszowane wyliczanki, zagadki, szarady i rebusy, które zainteresowały dzieci do wyśmienitej zabawy. Uczniowie zostali  zapoznani z kodeksem postępowania w czasie ferii zimowych. Na zakończenie podopieczni mieli za zadanie wykonać ilustracje do utworów.

Niecodzienne zimowe spotkanie, magiczna kraina okazała się miejscem wspaniałych przygód.