Uczniowie w Komendzie Miejskiej Policji

W trakcie tych ferii, dzieci z naszej szkoły uczestniczyły w zajęciach zorganizowanych przez piotrkowskich policjantów.
30 stycznia piotrkowską jednostkę policji odwiedziło 22 dzieci z klas III. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 10:00 na auli jednostki. Funkcjonariusze zapewnili uczniom wiele atrakcji. Do pierwszej z nich należał konkurs plastyczny z nagrodami, którego tematem było bezpieczeństwo podczas ferii. Przedstawiciele WOPR opowiadali uczniom o skutkach skąpania się w lodowatej wodzie. Dzieci z ciekawością słuchały pogadanki, z której dowiedziały się między innymi, w jakim czasie dochodzi do wychłodzenia organizmu i poznały pojęcie hipotermii. Miały też możliwość przymierzenia sprzętu ratunkowego wykorzystywanego przy wyciąganiu ludzi, pod którymi załamała się lodowa tafla.

Uczniowie chętnie też obejrzeli pokaz technik obezwładniających zaprezentowany przez policjantów. Kolejnym etapem było zwiedzanie komendy. Dzieci zobaczyły "Niebieski Pokój", w którym uczestniczyły w quizach tematycznych na temat bezpieczeństwa.

Uczniów zainteresowała też wizyta u techników kryminalistyki, podczas której dowiedziały się na czym polega daktyloskopia. Miały możliwość odciśnięcia swoich linii papilarnych.

Na koniec zaprezentowano radiowozy, sygnały dźwiękowe jakie wysyłają. Była też możliwość przejażdżki radiowozem. Dzieci wyszły z  komendy bogatsze o wiedzę jak bezpiecznie zachowywać się w czasie wolnym.