Trzymamy formę!

Szanowni Państwo,

Największy wpływ na zdrowie człowieka ma styl życia, na który składają się między innymi takie elementy jak: aktywność fizyczna oraz sposób odżywiania. Tymczasem, ponad ¾ populacji młodzieży uprawia zbyt mało sportu, a około 30% młodzieży w Polsce ma problem z właściwym odżywianiem. Dotyczy to zarówno uczniów z nadwagą i otyłością, jak i młodzieży, u której stwierdza się niedożywienie jakościowe oraz tak niebezpieczne dla zdrowia choroby, jak anoreksja i bulimia.

Dlatego też Szkoła Podstawowa nr 12 przystąpiła do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj Formę”. Jest to program skierowany do uczniów klas V-VIII oraz ich rodzin.

Celem programu jest:
  • pogłębienie wiedzy o znaczeniu zbilansowanej diety i aktywności fizycznej dla organizmu człowieka
  • kształtowanie postaw i zachowań związanych z prawidłowym żywieniem, odpowiednią jakością zdrowotną żywności i aktywnością fizyczną
  • dostarczenie wiedzy o informacjach zamieszczonych na opakowaniach produktów spożywczych i umiejętności korzystania z nich.
 Serdecznie zachęcamy do włączenia się w realizację programu.