Tenisiści szóstą drużyną w województwie!!!

Reprezentacja Szkoły SP 12 w składzie: Aleksander Juszyński, Adam Majchrzak i Miłosz Renkiel pod opieką nauczyciela wf – Wiesława Kozicy, w finale drużynowych mistrzostw województwa szkół podstawowych, rozegranym w hali sportowej w Rawie Mazowieckiej, wywalczyła 6 miejsce.
Należy szacować, że do wstępnych etapów miejskich i gminnych, łącznie w całym województwie przystąpiło do rywalizacji około 150 drużyn, toteż wywalczenie szóstego miejsca w województwie przez naszych reprezentantów, jest zdecydowanie zadowalającym osiągnięciem.

Dwunastodrużynowy finał rozpoczęto weryfikacją, a potem, jak zwykle losowaniem czterech grup po trzy zespoły. Ekipa SP nr 12 w w.w. składzie trafiła do grupy 2, gdzie znalazły się jeszcze zespoły z SP Piątek i SP Wola Krzysztoporska. W pierwszym meczu „naszym” poszło łatwo, bowiem pokonali SP Piątek 3:0. W drugim meczu, którego stawką było uczestnictwo w ścisłym czterodrużynowym finale drużyna SP nr 12 uległa 0:3 SP z Woli Krzysztoporskiej.

Pozostało więc walczyć o miejsca 5-8. Tu na drodze SP nr 12 stanęła najpierw drużyna SP Bujny Szlacheckie, z którą nasi reprezentanci przegrali niedawny finał mistrzostw rejonu 0:3. Nastawienie, było bardzo determinujące, by zrewanżować się za niedawną porażkę. Tak też się stało i nasi zawodnicy przy dużej koncentracji pokonali szkołę z Bujen 3:1. Kolejną przeszkodą, tym razem nie do przejścia była ekipa SP Mierzyce. Nasi ulegli 1:3 zajmując ostatecznie 6 miejsce w województwie.

Gratulacje!