Tenisiści piątą drużyną w województwie

Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 12 Piotrków Tryb. w składzie: Aleksander Juszyński, Bartosz Kwapisz i Miłosz Renkiel, pod fachową opieką  Wiesława Kozicy, 7 listopada 2019 roku, w finale drużynowych mistrzostw województwa szkół podstawowych, w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej klas VII-VIII, rozegranym w hali sportowej SP 2 w Wieruszowie, wywalczyła bardzo wysokie 5 miejsce!
To najwyżej wywalczone miejsce tenisistów stołowych SP nr 12 w mistrzostwach województwa w historii szkoły!

Należy szacować, że do wstępnych etapów powiatowych i rejonowych, łącznie w całym województwie, przystąpiło do rywalizacji około 150 drużyn, toteż wywalczenie piątego miejsca w województwie przez naszych reprezentantów, jest zdecydowanie bardzo dobrym rezultatem.
Dwunastodrużynowy finał rozpoczęto weryfikacją, a potem, jak zwykle losowaniem czterech grup po trzy zespoły. Ekipa SP nr 12 w w.w. składzie trafiła do grupy A, gdzie znalazły się jeszcze zespoły z SP 41 Łódź i SP Gorzkowice. W pierwszym meczu nasi reprezentanci pokonali SP 41 Łódź 3:2, a w drugim ulegli 1:3 SP z Gorzkowic. Kończąc rywalizację w grupie A na miejscu drugim awansowali do fazy ćwierćfinałów.

Tam mecze rozgrywano już systemem tzw. „rosyjskim”, czyli do przodu drabinki i do tyłu z grą o każde miejsce. Pierwsza na drodze SP nr 12 stanęła najpierw drużyna późniejszych, jak się okazało, mistrzów województwa - SP Wola Krzysztoporska, z którą nasi przegrali 0:3. Pokonując następnie SP Błażejewice 3:1, weszli do fazy rywalizacji o miejsca 5-6. Tu znów ulegli, znanej już sobie SP Gorzkowice 0:3, ale wygrali 3:2 z SP 5 Ozorków, zajmując ostatecznie 5 miejsce w województwie!