Tenisiści dziewiątą drużyną w województwie

Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 12 Piotrków Tryb. w składzie: Adrian Juszyński, Bartosz Kwapisz i Wiktor Maciołek, pod opieką nauczyciela wf, a zarazem instruktora tenisa stołowego – Wiesława Kozicy, w finale drużynowych mistrzostw województwa szkół podstawowych klas IV – VI – Igrzyska Dzieci, rozegranym 28.11.2018 w hali sportowej w Rawie Mazowieckiej, wywalczyła 9 miejsce.
Dwunastodrużynowy finał rozpoczęto weryfikacją, a potem, jak zwykle losowaniem czterech grup po trzy zespoły. Ekipa SP nr 12 trafiła do grupy 4. W pierwszym meczu nasi zawodnicy ulegli 2:3 SP nr 5 Ozorków, a w drugim 0:3 SP nr 2 Wieruszów i nie uzyskali awansu z grupy.

Nasi zawodnicy wystąpili w tych zawodach po raz pierwszy, a znalezienie się wśród w 12 drużyn w województwie należy uznać za dobry rezultat. Należy szacować, że do wstępnych etapów miejskich i gminnych, łącznie w całym województwie przystąpiło do rywalizacji około 150 drużyn, toteż wywalczenie dziewiątego miejsca w województwie przez naszych reprezentantów, jest zdecydowanie zadowalającym osiągnięciem, tym bardziej, że dwóch z nich to uczniowie klasy IV.