Po raz kolejny postanowiłyśmy uczcić to święto w klasach I - III w sposób szczególny. W dniu 25 listopada 2019 roku misie i inni pluszowi przyjaciele dzieci przybyli wraz  z uczniami do szkoły na biblioteczne przyjęcie.
Głównym celem przedsięwzięcia było przybliżenie dzieciom historii pluszowego misia, zachęcanie do czytania literatury dziecięcej oraz poszanowanie zabawek. Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest towarzyszem dzieci, przyjacielem-powiernikiem największych sekretów.

Atrakcją spotkania była wystawka maskotek oraz książek o misiach i niedźwiadkach, film o przygodach Kubusia Puchatka, zabawy przeplecione opowieściami o najsłynniejszych pluszowych misiach występujących w literaturze, filmach animowanych, np. Kubuś Puchatek, Miś Uszatek, Miś Koralgol, Miś Paddington. Przypomnijmy, że święto ustanowiono  w 2002 roku, w setną rocznicę powstania maskotki.

Historia pluszaka wiąże się z wydarzeniem, które miało miejsce w 1902 r. Ówczesny prezydent Stanów Zjednoczonych Theodore Roosevelt - wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek.

Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów. Imprezę czytelniczą przygotowali nauczyciele bibliotekarze oraz uczniowie działający w Aktywie Bibliotecznym.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za tak liczny udział w bibliotecznym przedsięwzięciu.