Sukcesy w Powiatowym Turnieju Recytatorskim

W dniu 14 listopada 2019r. w Mediatece odbył się XII Powiatowy Turniej Recytatorski „Emocje zakute w słowa - cztery pory roku”, zorganizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną.
Konkurs miał na celu zainteresowanie uczniów twórczością poetycką, rozbudzanie wrażliwości na piękno języka poetyckiego, rozwijanie uzdolnień twórczych i doskonalenie umiejętności recytatorskich. Wśród uczestników w kategorii szkoły podstawowe – klasy VI-VIII doskonale zaprezentowały się uczennice naszej szkoły i swoimi występami przykuły uwagę słuchaczy. Zostały również docenione przez jury.

Irena Nowak z klasy VIIb otrzymała III nagrodę za wzruszającą recytację wiersza Leopolda Staffa „Deszcz jesienny”. Wiktoria Bujak z klasy VIIb uzyskała wyróżnienie za wzorową interpretację wiersza Adama Asnyka „Lilie wodne”.

Na pochwałę zasłużył również występ Agaty Nędzi z VIIb, która recytowała „Stepy Akermańskie” Adama Mickiewicza.

Opiekę nad uczennicami sprawowała Renata Zajda. Uczennicom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.