Sukcesy pozaszkolne w roku szkolnym 2019/2020

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 3 =
Podsumowanie największych osiągnięć uczniów w konkursach i akcjach pozaszkolnych, miejskich  i ogólnopolskich.

II miejsce Patryka

Uczeń naszej szkoły, Patryk Wysmyk, zajął 2 miejsce w konkursie plastycznym pt. "Jan Paweł II - jego talent i pasje" zorganizowanym przez WODN w Piotrkowie Trybunalskim. 

Szymon finalistą Konkursu Informatycznego!

Szymon Bonarek z klasy Ve został finalistą V Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych w kategorii kodowania w aplikacji Scratch! Opiekunem ucznia była Karolina Majchrzak. Warto zaznaczyć, że nasz uczeń pokonał wielu uczniów starszych od siebie o kilka lat i znalazl się w zaszczytnym gronie ośmiu finalistów! Wielkie gratulacje Szymon :)
Celem konkursu było przygotowanie  młodzieży  do  udziału  w  olimpiadach  i  konkursach informatycznych, rozwijanie kreatywności, przedsiębiorczości i kompetencji cyfrowych uczniów.

Każdy uczestnik mógł zgłosić do konkursu jeden program (skrypt) przygotowany w języku SCRATCH zgodny z jednym z podanych tematów:
„Bezpieczeństwo w Internecie”
“Rok dla Niepodległej”,
„Wizytówka mojej szkoły”,
animacja - znane polskie przysłowie,
symulacja dowolnego  zjawiska fizycznego,
Szymon stworzył grę związaną z tematem "Bezpieczeństwo w Internecie". Zapraszamy do zapoznania się z Jego pracą :)

Link do gry: https://scratch.mit.edu/projects/375154146/

Nasi programiści coraz lepsi!

Uczniowie naszej szkoły uczestniczący w zajęciach Koła Informatycznego pod opieką Karoliny Majchrzak wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Programistycznym "Sztuczna inteligencja".
Zadaniem uczestników było stworzenie programu, gry lub animacji odnoszącej się do tematu konkursu. Do etapu ogólnopolskiego zakwalifikowało się 5 uczniów naszej szkoły:

Anastazja Król 5f: https://scratch.mit.edu/projects/369614002
Szymon Bonarek 5e: https://scratch.mit.edu/projects/364688658
Patryk Krystkiewicz 5a: https://scratch.mit.edu/projects/364695140
Weronika Antczak 5f: https://scratch.mit.edu/projects/364690454 
Marta Nadajewska 6d: https://scratch.mit.edu/projects/369590772

I choć nie udało się wygrać, z pewnością jeszcze nie raz uczniowie ci zdobędą najwyższe trofea. Wielkie gratulacje!

Mateusz Urbański najlepszy!

Mateusz Urbański z klasy VIId zajął I miejsce w etapie międzyszkolnym Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom" w grupie klas VII-VIII. 

Wyróżnienie w konkursie

30 stycznia 2020 r. odbył się w Woli Krzysztoporskiej I Międzyszkolny Konkurs „America – Land of Beauty and Splendour”.
W konkursie mogły  wziąć udział dwie drużyny składające się z 3 uczniów klas VII i 3 uczniów klas VIII. W wyniku eliminacji szkolnych, które odbyły się 2 grudnia 2019 r., naszą szkołę reprezentowała  drużyna uczniów klasy VII w składzie: Agnieszka Miśkiewicz kl. VII d, Zofia Szynkowska kl. VII d i Jacek Wiliński kl. VII d oraz drużyna uczniów klasy VIII w składzie: Marcelina Szyposzyńska kl. VIII c, Maria Wenerska Kl. VIII c i Karolina Smolarek kl. VIII e. Konkurs miał formę pisemną  i zawierał pytania zamknięte i otwarte dotyczące geografii, historii, literatury, kultury, muzyki oraz sportu Stanów Zjednoczonych, a zdania te były  w języku polskim i angielski.

W konkursie tym, poza uczniami SP 12, udział  wzięli uczniowie ze SP w Woli Krzysztoporskiej oraz uczniowie z piotrkowskich szkół podstawowych: SP 8 i SP 11. Łącznie było 8 drużyn.

I miejsce zajęła SP 11 - kl. VIII, II miejsce SP Wola Krzysztoporska - kl. VIII, III miejsce  SP Wola Krzysztoporska - kl. VII. Wyróżnienie otrzymały uczennice naszej szkoły, drużyna kl. VIII. Gratulujemy Marcelinie Szyposzyńskiej kl. VIII c, Marii Wenerskiej kl. VIII c i Karolinie Smolarek kl. VIII e  wyróżnienia i wiedzy!!!

Opiekunowie uczniów kl. VII i VIII: Agnieszka Faryś, Tomasz Wróbel i Cecylia Jakubiak

Pierwszy numer naszej gazetki szkolnej!

Mamy pierwszy numer szkolnej gazetki - „WIeści z ostatniej ławki”. Gazetka tworzona przez uczniów naszej szkoły dla całej społeczności szkolnej.
Gazeta o rzeczach poważnych i trywialnych.

Duże sukcesy w MEDITEŚCIE!

Uczniowie klas IV-VIII naszej szkoły wzięli udział w 9 edycji ogólnopolskiego konkursu na temat zdrowia i jego ochrony MEDITEST.
Celem konkursu jest promowanie wśród uczniów zdrowego trybu życia, pogłębienie znajomości budowy i funkcjonowania własnego organizmu oraz zwiększenie ich świadomości wobec współczesnych zagrożeń zdrowia i życia ludzkiego.

Laureaci otrzymali dyplomy wyróżnienia oraz nagrody książkowe.

Laureaci 4 miejsca w kraju:
Zuzanna Skalik kl. VIIIc
Maria Wenerska kl. VIIIc
Kacper Skoczylas kl. VIIIb

Laureaci 6 miejsca w kraju:
Sergiusz Strzelczyk kl. VIIf
Mateusz Urbański kl. VIId

W kategorii klas 3-4 wyróżnienia otrzymali: Zofia Mędasik kl. IVc, Zuzanna Stachacz kl. IVa, Lena Czarnucha kl. IVc, Jakub Pietras kl. IVb
            
W kategorii klas 5-6 wyróżnieni zostali:
Pola Filipiak kl. Vf, Anastazja Król kl. Vf, Maja Fałek kl. VIe, Maria Grzankowska kl. Va, Maja Zakrzewska kl. VIe, Alicja Nowakowska kl. VId, Nela Tomaszczyk kl. VId

W kategorii klas 7-8 wyróżnienia zdobyli: Mateusz Urbański kl. VIId, Maria Jaworska kl. VIIIc, Joanna Kołodziejczyk kl. VIIIc, Aleksandra Dajcz kl. VIIIs, Maria Zielonka kl. VIIIc, Urszula Kaczmarek kl. VIIIc, Mateusz Retka kl. VIIa
 
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w zdobywaniu wiedzy oraz zachęcamy do udziału w kolejnej edycji konkursu.
Opiekunami uczniów były panie  Joanna Wieczorek – klasy IV-te; Kinga Dendek – klasy V-te i Małgorzata Królikiewicz – klasy VI-VIII.

II miejsce wyśpiewała Nikola i Lena

W dniu 30.01.2020r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie Tryb. uczestnicy XV Wojewódzkiego Festiwalu „Kolęda Pieśnią Zgody” w niepowtarzalny sposób wsłuchiwali się w słowa najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek.
Każdy uczestnik zaprezentował dowolnie wybrany utwór. Jury pod przewodnictwem Pana Zbigniewa Włodarczyka przyznało nagrody i wyróżnienia:
Szkoła Podstawowa klasy I – III
Wyróżnienie: Anna Zwolińska kl. IIIc

Szkoła Podstawowa klasy IV – VI
II miejsce – Nikola Krupa kl. IVa
Wyróżnienie: Nadia Żegota kl. VIe

Szkoła Podstawowa klasy VII – VIII
II miejsce – Lena Kabzińska kl. VIIe

Laureatkami konkursu zostały Nikola Albin kl. IIIc i Zuzanna Wiernicka kl. VIIe.

W Kościele Akademickim Panien Dominikanek w Piotrkowie Tryb., 2.02.2020r., odbył się koncert laureatów. Po podaniu do wiadomości wyników konkursu przez przewodniczącego jury, wręczone zostały nagrody i wyróżnienia.

Opieka i przygotowanie: Alicja Stobiecka, Dariusz Głowacki.
Koordynator: biblioteka szkolna.

Wyróżnienie w America – Land of Beauty and Splendour

30 stycznia 2020 r. odbył się w Woli Krzysztoporskiej I Międzyszkolny Konkurs „America – Land of Beauty and Splendour”.
W konkursie mogły wziąć udział dwie drużyny składające się z 3 uczniów klas VII i 3 uczniów klas VIII. W wyniku eliminacji szkolnych, które odbyły się 2 grudnia 2019 r., naszą szkołę reprezentowała drużyna uczniów klasy VII w składzie: Agnieszka Miśkiewicz kl. VII d, Zofia Szynkowska kl. VII d i Jacek Wiliński kl. VII d oraz drużyna uczniów klasy VIII w składzie: Marcelina Szyposzyńska kl. VIII c, Maria Wenerska Kl. VIII c i Karolina Smolarek kl. VIII e.

Konkurs miał formę pisemną i zawierał pytania zamknięte i otwarte dotyczące geografii, historii, literatury, kultury, muzyki oraz sportu Stanów Zjednoczonych, a zdania te były w języku polskim i angielski.

W konkursie tym, poza uczniami SP 12, udział wzięli uczniowie ze SP w Woli Krzysztoporskiej oraz uczniowie z piotrkowskich szkół podstawowych: SP 8 i SP 11. Łącznie było 8 drużyn. Wyróżnienie otrzymały uczennice naszej szkoły, drużyna kl. VIII. Gratulujemy Marcelinie Szyposzyńskiej kl. VIII c, Marii Wenerskiej kl. VIII c i Karolinie Smolarek kl. VIII e wyróżnienia i wiedzy!!!

Opiekunowie uczniów kl. VII i VIII: Agnieszka Faryś, Tomasz Wróbel i Cecylia Jakubiak

I miejsce wyśpiewała Nikola, II Lena

Dnia 13 grudnia 2019 roku w Szydłowie odbył się XIX Przegląd Kolęd i Pastorałek.
Głównym celem konkursu było wyszukiwanie i promocja młodych talentów, przybliżenie tradycji związanej z Bożym Narodzeniem, szerzenie znajomości kolęd i pastorałek oraz zachęcanie do kultywowania tradycji.
 Do konkursu zgłosili  się uczestnicy z powiatów  piotrkowskiego i  bełchatowskiego oraz Piotrkowa Trybunalskiego. Wśród  200. wykonawców, solistów, duetów i zespołów, które zaprezentowały swoje  umiejętności, nie mogło zabraknąć uczniów z naszej szkoły. Uczestników oceniało jury w składzie: Ewa Szymkiewicz, Ilona Osińska, Sławomir Bartkiewicz i Piotr Baljon - Kowalski.
Wyniki w poszczególnych kategoriach przedstawiają się następująco:

Soliści klasy I - IV 
I miejsce – Nikola Krupa kl. IVa
Wyróżnienia:
Anna Zwolińska kl. IIIc
 
Soliści klasy IV –VIII
II miejsce – Lena Kabzińska kl. VIIe
 Laureatkami konkursu zostały: Zofia Mędasik kl. IVc, Zuzanna Wiernicka kl. VIIe, Nadia Żegota kl. VIe.
 
W niedzielę 5 stycznia 2020 w kościele parafialnym w Szydłowie odbył się koncert Galowy połączony z rozdaniem nagród.
Nagrodzeni artyści otrzymali nagrody książkowe i rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy.
 Wykonawcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Słowa podziękowania należą się rodzicom i opiekunom uczniów. Dziękujemy im za współpracę z nauczycielami, za pracę ze swoimi dziećmi, jak również zachęcanie swoich pociech do wzięcia udziału w konkursie.
Opieka i przygotowanie: Alicja Stobiecka, Dariusz Głowacki.
Koordynator: biblioteka szkolna.

Fantastyczne wyniki w konkursie językowym!

Dnia 12 grudnia 2019 roku nasi uczniowie i uczennice brali udział międzyszkolnym konkursie języka angielskiego i niemieckiego, który odbył się w III Liceum w Piotrkowie Tryb. 
Uczestnicy w ciągu 60 min. musieli rozwiązać test leksykalno-gramatyczny. Spośród wszystkich 65 uczestników, nasi uczniowie uzyskali bardzo dobre wyniki:
Z języka niemieckiego nasi uczniowie zajęli:
1 miejsce - Karolina Smolarek - klasa 8e
2 miejsce - Kacper Skoczylas - klasa 8b
wyróżnienie otrzymała Joanna Kołodziejczyk - klasa 8c

Z języka angielskiego:
2 miejsce Sergiusz Strzelczyk - klasa 7e
3 miejsce Amelia Madej - klasa 8b
natomiast wyróżnienie otrzymali: Patrycja Duchnowska - 8b oraz Szymon Tobiasz - klasa 8b

Wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Literackim

„Hejtu nie lansuję, hejt blokuję”- to hasło XX Powiatowego Konkursu Literackiego zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Piotrkowie Trybunalskim. Podsumowanie i ogłoszenie wyników odbyło się 10 grudnia 2019r. w Mediatece 800-lecia.
Inicjatywa ta miała na celu poszerzenie świadomości wśród młodzieży na temat skutków, jakie mogą iść za bezmyślnym hejtem. Hejt jest zjawiskiem w Internecie polegającym na agresji, złości i nienawiści. Jest obecnie powszechny w naszej kulturze, a dotyka szczególnie młodych ludzi, co czasem może być tragiczne w skutkach. Jak sobie z hejtem poradzić? Na to pytanie starało się odpowiedzieć 78. uczestników konkursu literackiego.

Uczniowie z naszej szkoły również wypowiedzieli się na ten temat. Podzielili się z trafnymi spostrzeżeniami i przemyśleniami związanymi z mową nienawiści w Internecie. Wykazali twórcze podejście do tematu, które zostało zauważone przez jury. Wyróżnienie otrzymały:
Wiktoria Kowalska, Natalia Krawczyńska, uczennice z klasy 7s.

W konkursie również wzięli udział: Weronika Grzybowska (kl. 7b), Hanna Włóka (kl. 7b), Szymon Walasek (kl. 7b), Miłosz Mazur (kl. 7s), Laura Stańczyk (kl. 7s), Karolina Smolarek (kl. 8e), Maja Rybak (kl. 8e), Alicja Pruba (kl. 8e), Szymon Caldera (kl. 8e).

Opiekę nad uczniami sprawowała Renata Zajda.

5 półfinalistów Międzynarodowego Konkursu Informatycznego!

5 uczniów naszej szkoły: Anastazja Król (5f), Szymon Bonarek (5e), Marta Nadajewska (6d), Barbara Pruszczyk (8c) i Joanna Wasilewska (8c) awansowało do Międzynarodowego Konkursu Informatycznego Pix Programming Challenge!!!
PixBlocks to innowacyjna aplikacja do nauki programowania blokowego i tekstowego Python.
Stworzona przez specjalistów z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, zatwierdzona przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Konkurs jest organizowany w 7 krajach.

Uczestnicy konkursu musieli rozwiązać 20 zadań z zakresu programowania o różnym stopniu trudności. Nasi informatycy spisali się znakomicie. 
  

Poznaliśmy zwycięzców "Bobra 2019"

Na początku grudnia poznaliśmy wyniki Międzynarodowego Konkursu Informatycznego "Bóbr 2019", organizowanym przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Polskie Towarzystwo Informatyczne oraz firmę Learnetic SA.
"Bóbr" jest bardzo wymagającym, trudnym konkursem, który sprawdza nie tylko wiedzę z zakresu technologii informacyjnej, ale przede wszystkim algorytmiczne myślenie.

To już XIV edycja tego konkursu. W każdej z nich mieliśmy swoich reprezentantów :))

Nasza "dwunastka" może pochwalić się dużymi osiągnięciami. W 2008 roku laureatem został Mateusz Olczyk, a w 2014 Kacper Świerk.

W bieżącym roku szkolnym wystartowało 19 uczniów w dwóch kategoriach: klas IV-VI i  klas VII-VIII. Zadaniem uczniów było wypełnienie testu online w ciągu 1 godziny. Ponieważ w gronie uczniów znalazła się duża grupa uczniów klas V-VI liczymy, że doświadczenie w kolejnych latach zaprocentuje :)

Gratulujemy wszystkim uczestnikom odwagi oraz wiedzy.

Najlepsze wyniki naszych uczniów:
klasy IV-VI:
1    Agata Krasoń    77,5 pkt.
2    Patryk Krystkiewicz    73,75
3    Szymon Bonarek    72,5
4    Anastazja Król    65
5    Marta Nadajewska    63,75

klasy VII-VIII:
1    Joanna Wasilewska    82 pkt.
2    Mikołaj Błaszczyk    69,75
3    Igor Szafranek    68,25
4    Julianna Anglart    62,25
5    Jędrzej Skalik    61,75
  

Podsumowanie "Bezpiecznego życia"

W naszej szkole odbyło się podsumowanie programu "Bezpieczne życie", który realizowany był przez cały rok przez wszystkie szkoły podstawowe naszego miasta.
W programie uczestniczyli uczniowie klas I-III. W tym roku obchodziliśmy 15-lecie realizacji programu "Bezpieczne życie". Początkowo obejmował on dwa programy edukacyjne pod nazwą: "Bezpieczny dom" oraz "Odnaleźć Zgubka", jednak z upływem lat został rozbudowany o nowe programy edukacyjne: "Bezpiecznie z prądem", "Dziecko w sieci" i "Przygody Ognika".
W ramach realizacji programu poznaliśmy wiele bardzo ważnych zasad:
  • zasady bezpiecznego zachowania w szkole, w domu, na ulicy, na placu zabaw oraz w lesie,
  • sposoby zapobiegania nieszczęśliwym wypadkom w domu i poza domem, w tym zagrożenia związane z czadem,
  • zasady zachowania się w kontaktach z dzikimi i nieznanymi zwierzętami
  • oraz zasadę ograniczonego zaufania do osób nieznajomych w życiu codziennym oraz w sieci.

Sukcesy w Powiatowym Turnieju Recytatorskim

W dniu 14 listopada 2019r. w Mediatece odbył się XII Powiatowy Turniej Recytatorski „Emocje zakute w słowa - cztery pory roku”, zorganizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną.
Konkurs miał na celu zainteresowanie uczniów twórczością poetycką, rozbudzanie wrażliwości na piękno języka poetyckiego, rozwijanie uzdolnień twórczych i doskonalenie umiejętności recytatorskich. Wśród uczestników w kategorii szkoły podstawowe – klasy VI-VIII doskonale zaprezentowały się uczennice naszej szkoły i swoimi występami przykuły uwagę słuchaczy. Zostały również docenione przez jury.

Irena Nowak z klasy VIIb otrzymała III nagrodę za wzruszającą recytację wiersza Leopolda Staffa „Deszcz jesienny”. Wiktoria Bujak z klasy VIIb uzyskała wyróżnienie za wzorową interpretację wiersza Adama Asnyka „Lilie wodne”.

Na pochwałę zasłużył również występ Agaty Nędzi z VIIb, która recytowała „Stepy Akermańskie” Adama Mickiewicza.

Opiekę nad uczennicami sprawowała Renata Zajda. 

II miejsce w Konkursie Wiedzy o Bezpieczeństwie

W dniu 23 października w naszej szkole  odbył się 14 Powiatowy Konkurs Sprawności Fizycznej oraz Wiedzy o Bezpieczeństwie w ramach Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa, w którym wzięli udział uczniowie Bartosz Wiernicki i Lena Gosławska zajmując II miejsce.
Nauczyciele biorący udział w przedsięwzięciu Agnieszka Robak, Renata Jadwiszczak i Radosław Zyga.
powrót