Osobowości sceniczne uczniów z „Dwunastki”

W sali widowiskowej Miejskiego  Ośrodka  Kultury  w Piotrkowie Tryb., 15.05.2019r. odbyła się XXIII edycja Miejskiego Małego Konkursu Recytatorskiego.

Od lat konkurs jest wielkim przeżyciem. Tego typu poezja generuje wiele emocji.
Kategoria wiekowa- klasy I-III/szkoła podstawowa/:
II nagroda – Ada Mogiła kl.IIIc
Wyróżnienie: Jakub Brożyna kl. Ia
Wyróżnienie: Osobowość sceniczna Julia Staniaszek kl. IIc

Kategoria wiekowa- klasy IV-VI/szkoła podstawowa/:
Wyróżnienie: Anastazja Król ucz. kl. IVf
Wyróżnienie: Osobowość sceniczna Pola Filipiak kl. IVf,  Zuzanna Waliszczak kl. VIf

Kategoria wiekowa- klasy VII-VIII/szkoła podstawowa/i III gimnazjum:
I i II nagrody nie przyznano
III nagroda - Mateusz Mironiuk kl. VIIIb

Miano „osobowości scenicznej” można z pewnością przypisać uczennicy klasy VIIIb, Annie Kołowrotkiewicz. Uczennica, dzięki swojej wrażliwości i wyjątkowej ekspresji, ożywiła „martwą’ partyturę tekstów poetyckich. Owacje na stojąco podkreśliły wyjątkowość występu Ani i zaakcentowały znakomity odbiór Jej prezentacji scenicznej.

Młodzi artyści angażowali się całym sercem w wykonanie swoich utworów poetyckich.
Słowa podziękowania należą się rodzicom i opiekunom uczniów. Dziękujemy im za współpracę z nauczycielami, za pracę ze swoimi dziećmi, jak również zachęcanie swoich pociech do wzięcia udziału w konkursie.

Opieka i przygotowanie: Alicja Stobiecka, Beata Gortyńska, Renata Zajda, Łukasz Jakubowski.
Koordynator: biblioteka szkolna