Nasza witryna ma już 21 lat!!!

Nasza witryna szkolna świętuje 21 urodziny!!! Zapraszamy do zapoznania się z historią naszej "stronki" :)
  • Szkoła posiada własną witrynę WWW prowadzoną od 2002 roku. Witryna w pierwszych latach była tworzona w HTML-u, później w systemach Mambo, Joomla.

• fotoRekord wejść internautów jednego dnia na naszą stronę szkolną to aż 1012 osób!!!

• Od roku szkolnego 2015/2016 strona znajduje się na serwerze piotrkow.pl.

• Na przestrzeni lat wygląd naszej witryny się zmieniał. Sześć razy zmienialiśmy wygląd stronki i trzy razy adres WWW. Stronę stworzyła i administruje Karolina Majchrzak.

Zapraszamy do zapoznania się z wyglądem szaty graficznej strony po zmianach od jej początków do dnia dzisiejszego.
2003/2004 2004/ 2005 2005/ 2006
foto foto foto
2009/ 2010 2011/ 2012 od 2015/ 2016
foto foto foto

A adresy? Na przełomie lat także się zmieniały. Oto one:

- www.sp12.prv.pl
- www.sp12.dis.pl
- www.sp12.switch.pl
- www.sp12.piotrkow.pl

• Witryna szkolna pełni przede wszystkim funkcję informacyjną. Największym jej atutem jest codzienna aktualizacja
  • Najczęściej aktualizowane są działy: "sukcesy" uczniów w konkursach szkolnych, pozaszkolnych oraz sportowych, jak również “wydarzenia" z życia szkoły. Bardzo popularne są konkursy "Klasa Roku" oraz "Plebiscyt na sportowca roku".

• Nie zapomnieliśmy również o rodzicach. W dziale "Strefa rodziców" opiekunowie naszych uczniów znajdą ciekawe artykuły dotyczące profilaktyki uzależnień czy bezpiecznego Internetu.

• Nie zabrakło również działu "Dokumentacja szkolna", w którym zarówno nauczyciele jak i rodzice znajdą wszystkie programy obowiązujące w naszej placówce, jak również Przedmiotowy oraz Wewnątrzszkolny System Oceniania oraz terminy wywiadówek, Rad Pedagogicznych czy kalendarz szkolny.

• logoWitryna Szkoły Podstawowej nr 12 otrzymała Certyfikat Bezpiecznej Strony i została zapisana do Katalogu Bezpiecznych Stron przez autorów projektu sieciaki.pl. Celem jego stworzenia była budowa w  Internecie bezpiecznego dla dzieci i młodzieży środowiska i promowanie go tak, aby najmłodsi Internauci spędzali w sieci czas w sposób bezpieczny i pożyteczny. Tworzona koalicja twórców i  administratorów witryn przyjaznych dzieciom, zakłada współpracę na rzecz bezpieczeństwa najmłodszych w Internecie. Certyfikat jest nadany stronom, które spełniają  określone kryteria (podstawowe - bezpieczeństwa, techniczno-estetyczne, kontentowe).

• logoDrugi nasz certyfikat to tytuł  "Strony przyjaznej dzieciom" nadany przez projekt kidprotect. Certyfikat otrzymują szkoły, które nie zawierają treści szkodliwych dla dzieci ani ich nie promują, a ich autorzy mają pełną kontrolę nad treścią.