Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w dniach 1– 31 października 2019 roku  nauczyciele bibliotekarze   i uczniowie działający w aktywie bibliotecznym zaproponowali różnorodne imprezy, między innymi:  zbiórkę książek, wystawę komiksów, konkurs plastyczny, gazetkę informacyjną.

Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych  w dniach 1– 31 października 2019 roku  nauczyciele bibliotekarze   i uczniowie działający w aktywie bibliotecznym zaproponowali różnorodne imprezy, między innymi:  zbiórkę książek, wystawę komiksów, konkurs plastyczny, gazetkę informacyjną.

Po raz kolejny nasza biblioteka przyłączyła się do obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, które zostało zainicjowane w 1999 roku przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarzy Szkolnych (International Association of School Libriarianship - IASL).

HARMONOGRAM

1. Podzielmy się książką, z której wyrośliśmy  - zbiórka książek  ( trwa nadal)

2. Komiks - to lubię - wystawa komiksów

3. Ilustracje do wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima - konkurs plastyczny dla uczniów klas I - III

4. Konkurs plastyczny dla uczniów klas IV - VIII Memy o bibliotece

5. Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych – gazetka informacyjna

6. Wanda CHOTOMSKA - polska pisarka, autorka wierszy i opowiadań dla dzieci i młodzieży  – 90. rocznica urodzin

7. Biblioteka otwartych drzwi – wizyta przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego  nr   15 oraz Prywatnego Przedszkola „Nutka” w Piotrkowie Tryb. Głośne czytanie wierszy Wandy Chotomskiej, Jana Brzechwy, Juliana Tuwima

Mamy nadzieję, że podjęte działania w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych przyniosły wiele radości naszym czytelnikom, przyczyniły się do krzewienia czytelnictwa oraz zachęciły do częstszego uczestnictwa w życiu naszej biblioteki.