Lena zwyciężyła w Przeglądzie Piosenki

W naszej szkole,  07.11.2019 roku, odbył się IX Szkolny Przegląd Piosenek Patriotycznych i Żołnierskich, który od wielu lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.

Głównymi celami przeglądu, zorganizowanego przez nauczyciela muzyki Dariusza Głowackiego oraz nauczycieli bibliotekarzy Alicję Stobiecką i Aleksandrę Wincencjusz, była: popularyzacja znajomości piosenek o tematyce patriotycznej i żołnierskiej, rozwijanie umuzykalnienia dzieci, integracja społeczności uczniowskiej.

Do konkursu zgłosiło się około 50. uczestników z klas I – VIII. Komisja konkursowa: przewodnicząca Dyrektor szkoły Pani Anna Kulisa, członkowie: Agnieszka Piątek, Katarzyna Szymczyk, Dorota Kubiak, Cecylia Jakubiak, Marta Sztompka-Stępień, Renata Zajda, Anna Wolska, Ewelina Siniarska, biorąc pod uwagę dobór repertuaru, poprawność wykonania linii melodyczno - rytmicznej, intonację i całokształt wykonania utworu, po wysłuchaniu wszystkich uczestników, przyznała:

W kategorii klas I - III
NAGRODY:

I miejsce - Magdalena Midera kl. IIId
                   Maja Sas kl. IIe
II miejsce – Daniel Kabziński z kl. Ic
                     Maja Stachaczyk kl. IIIe
III miejsce – Maja Kulbat kl. Id
                      Kaja Warzocha kl. Id
WYRÓŻNIENIA:
 Kornelia Wiernicka kl. Ie, Aleksandra Krasoń kl. Ia, Medard Miedzianowski – Szulc kl. IIc.

W kategorii klas IV- VIII
NAGRODY:

I miejsce – Lena Kabzińska kl. VIIe
II miejsce – Marta Żak kl. VIIIb
III miejsce – Zuzanna Wiernicka kl. VIIe
                      Wiktoria Bujak kl. VIIb
                      Sandra Janeczek kl. VIIb
WYRÓŻNIENIA: Nikola Krupa kl. IVa, Lena Cieślak kl. IVb, Antonina Orłowska kl. IVb, Zofia Mędasik kl. IVc, Anastazja Król kl. Vf, Nadia Żegota kl. VIe, Maja Fałek kl. VIe.

Dyrektor szkoły Pani Anna Kulisa pogratulowała wszystkim artystom z "12", chwaląc indywidualizacje wokalne, „pomysł na swój występ na scenie”.

Zapraszamy do fragmentów konkursu.