Lekcja terenowa w parku

Wiedzę przyrodniczą można przekazać podczas tradycyjnych lekcji. Jednakże to zajęcia w terenie stanowią dla uczniów najbardziej atrakcyjną formę uczenia się.
Doskonale o tym wiedział Albert Einstein, który twierdził: ,,Wpatrz się głęboko, głęboko w przyrodę, a wtedy wszystko lepiej zrozumiesz”.

Dlatego w sobotę, 7 października 2017 roku uczniowie Koła Przyrodniczego i LOP wyruszyli na lekcję terenową do Miejskiego Parku im. J. Poniatowskiego w Piotrkowie Tryb.

Uczestnicy pod okiem nauczycielki przyrody i nauczyciela Technikum Leśnego w Bujnach, pana Macieja Wieczorka uczyli się rozpoznawać gatunki drzew liściach i iglastych starodrzew parku, a także poznawali wyjątkowość tego miejsca pod kątem jego flory i fauny.