Lekcja ekologiczna "Życie na krawędzi"

Uczniowie koła przyrodniczego przed feriami po raz kolejny uczestniczyli w zajęciach warsztatowych w Bibliotece Pedagogicznej w Piotrkowie Tryb.
Temat zajęć dotyczył zagadnień zagrożonych gatunków zwierząt. Prowadząca pani Aneta Rakoczy uświadomiła uczniom, na czym polega życie na krawędzi wielu gatunków zwierząt. Podkreśliła, że w ciągu ostatnich 50 lat populacja dzikich zwierząt zmniejszyła się o 58%. Co czwarty gatunek ssaków, co ósmy ptaków i aż, co trzeci gatunek płazów może wkrótce zniknąć z powierzchni Ziemi.

Uczniowie dowiedzieli się również jak dbać o to, aby ich świat, był także domem dla słoni, tygrysów, niedźwiedzi polarnych, pand wielkich i wielorybów oraz wszystkich pozostałych gatunków, którym grozi zagłada.

Każdego roku bezpowrotnie tracimy coraz większą część bogactwa świata przyrodniczego, dlatego musimy chronić najcenniejsze obszary przyrodnicze oraz zagrożone gatunki zwierząt, których życie zależy od stanu naszej Planety.