II miejsce Szymona w „We are the champions”

25 kwietnia 2018r w naszej szkole odbył się VII Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego „We are the champions” dla uczniów klasy szóstej szkoły podstawowej.
Organizatorem konkursu byli: dyrekcja i nauczyciele języka angielskiego SP12, pani Monika Madej – autorka testu konkursowego, pracownik Uniwersytetu Łódzkiego, oraz wydawnictwo Macmillan.

W konkursie wzięło udział 19 Szkół Podstawowych (6 z  Piotrkowa Tryb. i  13  z powiatu piotrkowskiego) łącznie 36 uczniów. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu sprawdzającego rozumienie ze słuchu oraz wiedzę  gramatyczno- leksykalną z języka angielskiego, maksymalnie można było uzyskać 77 punktów.

Naszą szkołę reprezentowali: Amelia Madej ( kl.VIb) i Szymon Tobiasz (kl.VIb)

Po rozwiązaniu testu uczniowie i ich opiekunowie zostali zaproszeni na poczęstunek oraz część artystyczną.

W scence pt. „Tongue twisters” zaprezentowali się: Iga Margasińska (kl. VIIb), Patrycja Cecotka (kl.VIIb), Aleksandra Mnich (kl.VIIe), Zuzanna Magiera (kl.VIId), Julia Mikuła (kl.VIIb), Wiktoria Maszczyk (kl.VIIb), Marta Łukasik (kl.VIId), Aniela Stankowska i Maksymilian Sagan (kl.VIIc), z piosenką wystąpiła: Lena Kabzińska (kl.Ve), Marta Żak (kl.VIb), Oliwia Brylikowska (kl.VIb) i Hanna Świtała (kl.VIIc), która również pokazała się w tańcu akrobatycznym, a taniec nowoczesny zaprezentowała  Dominika Redlich (kl.VIIf).

Wyniki konkursu:

I miejsce – Julia Donakowska SP3