I miejsce wyśpiewała Nikola, II Lena

Dnia 13 grudnia 2019 roku w Szydłowie odbył się XIX Przegląd Kolęd i Pastorałek.
Głównym celem konkursu było wyszukiwanie i promocja młodych talentów, przybliżenie tradycji związanej z Bożym Narodzeniem, szerzenie znajomości kolęd i pastorałek oraz zachęcanie do kultywowania tradycji.
 Do konkursu zgłosili  się uczestnicy z powiatów  piotrkowskiego i  bełchatowskiego oraz Piotrkowa Trybunalskiego. Wśród  200. wykonawców, solistów, duetów i zespołów, które zaprezentowały swoje  umiejętności, nie mogło zabraknąć uczniów z naszej szkoły. Uczestników oceniało jury w składzie: Ewa Szymkiewicz, Ilona Osińska, Sławomir Bartkiewicz i Piotr Baljon - Kowalski.

Wyniki w poszczególnych kategoriach przedstawiają się następująco:
Soliści klasy I - IV
I miejsce – Nikola Krupa kl. IVa
Wyróżnienia:
Anna Zwolińska kl. IIIc

Soliści klasy IV –VIII
II miejsce – Lena Kabzińska kl. VIIe
 Laureatkami konkursu zostały: Zofia Mędasik kl. IVc, Zuzanna Wiernicka kl. VIIe, Nadia Żegota kl. VIe.

W niedzielę 5 stycznia 2020 w kościele parafialnym w Szydłowie odbył się koncert Galowy połączony z rozdaniem nagród.
Nagrodzeni artyści otrzymali nagrody książkowe i rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy.
 Wykonawcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Słowa podziękowania należą się rodzicom i opiekunom uczniów. Dziękujemy im za współpracę z nauczycielami, za pracę ze swoimi dziećmi, jak również zachęcanie swoich pociech do wzięcia udziału w konkursie.
Opieka i przygotowanie: Alicja Stobiecka, Dariusz Głowacki.
Koordynator: biblioteka szkolna.

Miło nam poinformować, że Lena Kabzińska , jako jedyna uczestniczka z Piotrkowa Tryb., zakwalifikowała się do 26. Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek! Przesłuchanie finałowe odbędą się w dniach 9-11 stycznia 2020 r. w siedzibie Państwowej Szkole Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Będzinie. Na scenie 138 solistów, chórów i zespołów wykona prawie 400 kolęd i pastorałek z całego świata w rozmaitych aranżacjach. To finaliści
wyłonieni spośród 1675 podmiotów wykonawczych, którzy wzięli udział w eliminacjach. Festiwal zakończy się Koncertem Galowym, który odbędzie się w niedzielę, 12 stycznia 2020 roku.