I miejsce Mateusza w Konkursie Recytatorskim

Dnia 25.04.2019r. w Szydłowie odbył się XV Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji  Marii Konopnickiej dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

W konkursie wzięło udział około sześćdziesięciu miłośników poezji i prozy. Każdy uczestnik zaprezentował dowolnie wybrany jeden utwór poetycki oraz fragment prozy. Jury pod przewodnictwem Pani Urszuli Derendarz, kierownika Działu Instrukcyjno-Metodycznego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Piotrkowie Tryb., dokonało oceny:
W kategorii szkół podstawowych klas I - III
II miejsce zajęła Julia Staniaszek uczennica kl. II c
W szczególny sposób  zadziwiała uczestników  konkursu swoimi  umiejętnościami,  ładnie  recytując  utwór poetycki Sposób na laleczkę. Aktorsko operowała gestem scenicznym i żywym słowem. Warto podkreślić, że było to debiutanckie wystąpienie  przed tak znaczną publicznością.
Wyróżnienie: Anna Zwolińska uczennica  kl. IIc

W kategorii szkół podstawowych klas IV – VI
Wyróżnienie: Michał Malinowski uczeń  kl. IV d

W kategorii szkół podstawowych klas VIII- III gimn.
I miejsce – Mateusz Mironiuk uczeń kl. VIII b
Z dużym patosem recytował wiersz A jak poszedł król na wojnę , wywołując u odbiorcy stan intensywnego napięcia uczuciowego.
II miejsce  -  Anna Kołowrotkiewicz uczennica kl.VIII b
Umiejętnie operowała środkami wyrazu artystycznego. Jej piękny tembr głosu doskonale współgrał
 z treścią  utworu poetyckiego.

Słowa podziękowania należą się rodzicom i opiekunom tych uczniów. Dziękujemy im za współpracę  z nauczycielkami, za pracę ze swoimi dziećmi, jak również zachęcanie swoich pociech do wzięcia udziału w konkursie.

Opieka: Alicja Stobiecka, Anna Otwinowska
Koordynator konkursu: biblioteka szkolna