Europejski Dzień Języków Obcych

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 8 =
W dniu 26.09.2019 r w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych, którego celem jest propagowanie różnorodności językowej i kulturowej Europy oraz zachęcanie Europejczyków do nauki języków obcych.
W ramach obchodów tego święta uczniowie naszej szkoły wzięli udział w projekcie zorganizowanym przez nauczycieli języków obcych. Uczniowie klas IV - VIII przygotowali wystawę plakatów na temat wybranych przez siebie krajów europejskich: (Austria, Czechy, Finlandia, Hiszpania, Belgia, Niemcy, Rosja, Francja, Włochy Słowacja, Szwajcaria,Wielka Brytania,). Drugim etapem projektu była degustacja potraw charakterystycznych dla danego kraju, przygotowanych przez naszych uczniów. Mieliśmy okazję spróbować śledzia po fińsku, szweckie ciasteczka oraz francuskie croissant’y. Wszystkie potrawy były przepyszne. ☺

W tym wydarzeniu, klasy IV - VIII wzięły udział w konkursie na najróżnorodniejszy i najciekawszy strój w narodowych barwach wybranych przez siebie krajów europejskich.

Zwycięzcami tego konkursu zostały klasy:
I miejsce - kl Va
II miejsce - kl Vb
III miejsce - kl Vf ex aequo VIIf


A główną nagrodą dla wszystkich zwycięzców jest jeden dzień bez pytania oraz jeden dzień bez zapowiedzianych i niezapowiedzianych kartkówek.
Organizatorzy projektu: A. Rajkowska, E. Kozłowska, P. Woźniak
powrót