„Cała Polska Czyta Dzieciom" – Kolędowania czar

Fundacja ABC XXI wieku zainicjowała ogólnopolską kampanię „Cała Polska czyta dzieciom”.
Celem kampanii jest codzienna praktyka czytania dzieciom, aby odrodzić i upowszechnić umiejętności językowe oraz przeciwstawić się nadmiernej ekspozycji dzieci i młodzieży na media elektroniczne.

Nasza szkoła od kilkunastu lat systematycznie  bierze udział w  programie „Czytająca szkoła”, „Rozczytana Dwunastka”. W ramach kampanii prowadzone są działania zmierzające do kształtowania prawidłowej wymowy i rozwijania zdolności aktorskich dzieci.

W okresie świąt Bożego Narodzenia, w dniach 19-21 grudnia 2017 roku, w szkolnej czytelni odbyły się zajęcia, podczas których dzieci poznały tradycje świąteczne: strojenie choinki, tradycja obdarowywania prezentami, składanie życzeń świątecznych, symbol Gwiazdy Betlejemskiej, śpiewanie kolęd, kolacja wigilijna.

Tradycje Bożonarodzeniowe były inspiracją do zaproszenia na spotkanie kolędowe wychowawców klas pierwszych, nauczycieli starszych grup przedszkolnych.
Cudowna scenografia, miła, świąteczna atmosfera udzielała się dzieciom z koła czytelniczo-recytatorskiego, Koła Miłośników Poezji i  Koła Przyjaciół Biblioteki.  Z niecierpliwością czekały na zaprezentowanie swoich umiejętności. Pięknie recytowały wiersze oraz melodyjnie zaśpiewały kolędy i pastorałki. Głównymi bohaterami spotkania byli uczniowie klas pierwszych, dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 15 oraz Przedszkola Samorządowego nr 19.

Nauczyciele bibliotekarze pragną bardzo serdecznie podziękować zaproszonym gościom oraz uczniom z aktywu bibliotecznego za głośne czytanie dzieciom wierszy i opowiadań o tematyce bożonarodzeniowej, promując w ten sposób akcję „Cała Polska czyta dzieciom”.