Bezpieczne Ferie 2019

12 lutego 2019 roku uczniowie z klas Ia i Ib odwiedzili Komendę Miejską Policji w Piotrkowie Tryb.
Dzieci uczestniczyły w zajęciach zorganizowanych przez policjantów w ramach bezpiecznych ferii, podczas których wysłuchały podstawowych zasad, których przestrzeganie zapobiega niebezpiecznym sytuacjom podczas zimowego wypoczynku.

Najmłodsi wzięli też udział w quzie przygotowanym przez mundurowych, w którym odpowiadali na pytania dotyczące numerów alarmowych, prawidłowych zachowań na drodze, bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych. Dzieci miały też możliwość obejrzenia sprzętu, jaki w swojej codziennej służbie wykorzystują policjanci z Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego.

Ich zainteresowanie wzbudziła też wizyta u techników kryminalistyki, dzieci mogły odcisnąć swoje linie papilarne i wysłuchać na czym polega daktyloskopia. Na zakończenie uczniowie mogli zobaczyć wnętrze pojazdów służbowych. Czas spędzony w komendzie i nabyta wiedza pomogły najmłodszym bezpiecznie spędzić czas wolny od szkolnych zajęć.

Opiekunowie grup: Sylwia Skórkowska, Maria Prokop