A Christmas Carol

W dniu 21.12.2017 roku w Radosnej Sali odbyło się przedstawienie „A Christmas Carol”.
Zaproszone osoby: dyrekcja, nauczyciele, uczniowie i rodzice mieli okazję zobaczyć interpretację lektury szkolnej „Opowieść Wigilijna” w języku angielskim przygotowaną przez uczniów klas 4C, 7B, 7C, 7D, 7E i 7H. Głównym motywem książki jest przedstawienie przemiany złego, skąpego, grubiańskiego człowieka – Ebenezera Scrooge'a, który nigdy nie obchodzi świąt, w człowieka kochającego Boże Narodzenie. Przemiana odbywa się pod wpływem wizyty ducha zmarłego wspólnika Jakuba Marleya, a także zapowiedzianych, następujących po nim wizyt 3 duchów: minionych świąt, świąt obecnych oraz świąt w przyszłości. Scrooge przeżywa to co widzi i w końcu decyduje się na zmianę swojego dotychczasowego, nieczułego zachowania.

Uczniów do występu przygotowali Joanna Wściubiak i Tomasz Wróbel.